Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember mindig csak remél?

Az ember mindig csak remél?

Figyelt kérdés
Naiv, reménykedős, álmodozó vagyok. Tudom, hogy nem szabadna, mégsem tudok parancsolni az érzelmeimnek, akkor is reménykedem és ábrándozok, mikor lehetetlenségekről van szó, akármennyire értelmetlen. Hogyan változhatnék meg? Kezdem unni...:(
2017. nov. 24. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Álomból sajnos nem lehet várat építeni
2017. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor nekem sosem lesz váram
2017. nov. 24. 23:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Remélni lehet, csak nem lehetetlen dolgokat. Próbálj meg reálisabb álmokat és célokat kitūzni.....

Akkor lesz alapja a reményednek.

2017. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, van is "lehetetlen álmok" listám ami csak bővül. (Nem tárgyak)
2017. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szomorú lehet ez a bizonyos lista
2017. nov. 25. 00:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Az, mert tudom, hogy nem teljesül. De legalább leírhatom.
2017. nov. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Átérzem
2017. nov. 25. 00:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szeretek álmodozni, elképzelni bizonyos helyeket, szituációkat, melyek a való életben nincsenek és nem is lehetnek. Az embernek szüksége van szép, jó, tiszta élményre és ha az életben nem tapasztalja meg, ott az elméje ahol bármit létrehozhat. Valójában minden képzelet, mert mindenki eltérően látja a világot.
2017. nov. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És konkrétan a kérdésre válaszolva, az ember mindig remél, reménykedik (kivéve azt aki depressziós), mert ez viszi tovább. Ha tudnám hogy kínszenvedés és gyötrelem vár rám életem végéig, lehet hogy megölném magam. Az emlékeink is ezért korlátozódnak nagyrészt a pozitívakra. Hajlamosak vagyunk a szebb/jobb dolgokra emlékezni, hogy azt higgyük egykor minden jobb volt és egyszer minden jobb lesz. De élni akkor is érdemes. Mert minden másodperc előrébb visz, mindegy hogy jó, vagy rossz történik. Csak nem tudjuk, hová.
2017. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Álmodozás/reménykedés: Én is ilyen vagyok, sosem változtam meg, illetve nálam sikerült annyira átalakítanom az idők folyamán a gondolkozásomat, hogy teszek is érte, ha nem is mindég sikerül, de törekszem a megvalósításra. :)


Naivitás: Úgy konvertáltam át, hogy ha pofára estem (szerelem/kapcsolat, munka, bármi) akkor utána nem hittem el már mindent egyből, de nem is általánosítok (amúgy is gyűlölök). Valahol a kettő között. Vannak már fenntartásaim,de tiszta lappal indul (a kapcsolat/munka stb.)


Mennyi idős vagy? Nekem is kellett ehhez elég sok, évben. :)

2017. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!