Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar, ha valaki (aki...

Titeket zavar, ha valaki (aki közel áll hozzátok, a barátotok, barátnőtök, kollégátok, szoba vagy élettársatok) szó nélkül kölcsönvesz valami "jelentéktelen" dolgot?

Figyelt kérdés
Nem tud nektek szólni róla, mert nem vagytok ott vagy alszotok és utólag elfelejti megemlíteni, pl. lényegkiemelő, tusfürdő, mert éppen elfogyott a sajátja és elfelejtette venni (de másnap vesz magának), stb.

2017. nov. 25. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha valóban közel álló emberről van szó és nem rendszeresen fogyasztja a holmimat. Sztem ilyesmin ne akadj fenn, ezek apró dolgok és előfordulhat, hogy egyszer te is rászorulsz más segítségére ilyesmiben.

Volt egy kollégám aki néha rágyújtott ugyan de saját cigije sosem volt. Plusz sose volt nála zsebkendő vagy kenyér az ebédjéhez. Na ő pl rendszert csinált abból, h ezekből folyton tőlem kért. És hát 1100 ft egy doboz cigi, zsebkendővel meg kajával sem úgy készül az ember, h egyvalakit mindig el kell belőle látni. És mivel ez a dolog nem 1-1 alkalom volt, hanem napi szintű, heteken át, egy idő után azt mondtam, h vegyél magadnak ha kell valami, és nem adtam többet semmiből.

2017. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok az, aki kölcsönvett... és magamból kiindulva nem értem miért akadtak fent rajta, mert én ilyenen sose akadnék ki, ha tudom, hogy jó oka volt rá.
2017. nov. 25. 08:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar addig amíg nem válik rendszeressé, mert olyan mindenkivel megesik hogy épp nincs kéznél ami kell.

Ha konkrétan elfogyaszt valamit, például megissza fél liter tejem vagy a fele sajtot akkor azt illik pótolni szerintem.


Viszont vannak akik tényleg élősködőek és folyamatosan más cuccait használják, más kajáját eszik meg, az zavaró dolog.

2017. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na meg a közel áll hozzám is relatív.


Más kategória egy barátnő, pár akivel megosztok bármit ha úgy van és más egy szimpla munkatárs vagy szobatárs aki lehet idegen is számomra.

2017. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem csinálok belőle rendszer, más kajája pedig tabu, ez egyértelmű. Nem 1 napos tapasztalatomat írtam le, csak a legutolsó eset felvetette bennem a kérdést. Fél éve munkatársam teljesen idegbeteg lett amikor megtudta, hogy kölcsönvettem a lényegkiemelőjét és leordította a fejem a helyéről... és nem nem oldalakat színezgettem vele, hanem csak egy sort.
2017. nov. 25. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.


Hát az tényleg gáz, hogy így reagált az illető. Egy szövegkiemelő...

A megevett kaját valóban illik pótolni, mielőbb.

Nekem az a kolléga akiről írtam, ő elkérte a szövegkiemelőt és mondta, hogy megtartja, mert neki az kell. És frankón megtartotta :)) Van, aki nem zavartatja magát...


Egy alkalommal oktatáson voltunk, sokan egy teremben, persze a konnektorokból töltők lógtak...nekem meg tölteni kellett volna a telóm.

Volt egy szabad töltő amit nem húztak ki. Most akkor A: kihúzom és bedugom a sajátom és töltök, vagy B: felrakom más töltőjére a telóm.

Végül a B-t választottam, vesztemre, mert amikor jött a csaj és mondtam neki, hogy figyi ne haragudj, feltettem a telefonom tölteni a tiedre, minden konnektor foglalt - egy pofavágás volt a válasz és rosszalló nézés. Egyből kihúztam és mondtam, hogy bocs.... Erre pl nem értem miért kell így reagálni.

2017. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En is a Bt valasztottam volna, de ha az At valasztod az se jo mert akkor nagyobb valoszinuseggel el is veszik a sok kozul de akkor meg az a problema, hogy minek huzod ki...komolyan en se ertem.
2017. nov. 25. 08:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi munkahelyemen ez van: jön, veszi (tollat, radírt, tűzőgépet) az asztalomról, visszateszi, a másik magával viszi véletlen. Ha én tenném ezt, akkor meg kapnám a "kenést". Furák vagyunk mind, az tuti.
2017. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel áll hozzám az illető, nem. Legalábbis, ha nem " csinál belőle rendszert".
2017. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nézd sokan allergiások arra, ha más a holmijukhoz nyúl, vannak akik pedig azért nem szeretik ha más kölcsönkér Tőlük valamit, vagy pedig szó nélkül elvesz, mert akkor valamilyen szinten úgy érezhetik Ők fizettek érte, Te pedig elpazarlod.


Ne vedd bántásnak nem annak szánom. Én nem akadnék fent ilyen dolgokon ha nem lenne rendszeres.

Az már a másik véglet, hogy sokan kölcsönkérnek valamit, és megszokják, hogy Neked van. Pl: iskolás koromban minden nap mindenki tőlem kért zsepit, és ez egy idő után zavaróvá vált, hogy nem is vettek, mert tudták tőlem kaphatnak.


Visszatérve nyilván ha valamiből kevés van, és az illető elfogyasztja azt, akkor az illetlenség, de valójában a kérdésed során nem erről volt szó.


Ők ilyen gondolkodásúak, el kell fogadnod, hogy nem szeretik ha kölcsönveszed a holmijukat.

2018. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!