Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy lány...

Miért lehet az, hogy lány létemre férfi karakterekkel tudok csak azonosulni?

Figyelt kérdés
Ha megnézek egy filmet, vagy egy rész a kedven sorozatomból, és az hatással van rám, akkor utána tudat alatt úgy kezdek el viselkedni, ahogy az a karakter és azt érzem, hogy az ő bőrében vagyok... az ki van zárva, hogy utálnám a női karaktert. de tény és való hogy ezek a karakterek általában tetszenek nekem... de akkor sem értem, miért van ez..

2017. dec. 3. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Azokéhoz (illetve az azok által képviselt tulajdonságokhoz, értékekhez) áll közelebb a személyiséged.
2017. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Talán mert van tudat alatt egy erőteljesebb oldalad is, és így éled ki, vagy csak tetszik ez a viselkedés, emiatt utánozni szeretnéd. Igazából csak te tudhatod. :D
2017. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, hogy filmekben, animékben, mangákban kevés jó női karaktert láttam. Pedig nem a mainstream vonalon mozog az ízlésem, de én még is úgy látom, hogy a férfi karaktereket sokkal színesebbek. Nem akarom itt szidni a női karaktereket, maradjunk annyiban, hogy tényleg kevés olyan van, aki elnyerte a tetszésemet. Talán ezért is van az, hogy férfi karakterrel én is jobban tudok azonosulni.
2017. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem hinném, hogy a szexualitásnak köze lenne hozzá. Inkább az a karakter testesíti meg azt a jellemet, személyiségtípust, amilyen te is lehetsz. Az élet nem olyan fekete és fehér, hogy egy nő ilyen egy férfi meg olyan kell, legyen.
2017. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez velem is így van, szerintem azért, mert az általam nagyrabecsült értékeket (bátorság, büszkeség, másokért nyílt kiállás) inkább férfi főhősökkel azonosítják filmekben. Tényleg kevés a jó, nem erőltetett női főhős.
2017. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam is így volt sokáig, amit nagyon furcsa volt számomra, mert a való életben viszont a női társaságot preferálom, és szívesen olvasok nőktől regényeket, önéletrajzi írásokat, stb...

Minél többet gondolkodtam, annál inkább láttam, hogy a legtöbb filmben/sorozatban a nők hihetetlenül bénán vannak megírva, és míg a pasik kapnak kidolgozott személyiséget, és célokat, addig a nők szerepe nagyrészt kb annyiból áll, hogy bemutatják, hogy milyen hatással vannak egy férfi életére (lehet a női szereplő akár az univerzum királynője is, de 10ből 10szer a jelentősége a történet szempontjából csak annyi, hogy a főhős pasi belezúg, vagy a pasi karakterfejlődésének az eszköze lesz) és néha pucsítanak a kamerának.

Ilyen kétdimenziós nők bőrébe tényleg nehéz beleélni magunkat nőként is...

2017. dec. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért, mert a filmek 95 százalékának férfi főhőse van, és a többi érdekes karakter is férfi benne.

A nőket vagy megölik vagy megdugják benne, kb. ennyi a szerepük. Sarkítok persze, de tényleg ez a lényege, a filmes szakma sajnos még mindig nagyon macsó világ.

2017. dec. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!