Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rohadtul bejött az élet,...

Rohadtul bejött az élet, mégsem tudok mit kezdeni vele? Csak azt hiszem. Hosszú lesz, de meghallgatnék egy bölcset.

Figyelt kérdés

-----Egyszerű kérdés akart lenni, de iszonyat hosszú lett, ezért elnézést kérek!

Tudom, hogy iszonyat megromlott az értékrendem és a társadalmi elvárásom mások felé, egyszerűen csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit tennétek a helyemben vagy mit tanácsoltok.

Nincs a leírásomban hazugság, ne menjünk bele a részletekbe, ha kérhetném----



19 évesen leérettségiztem, átlagos családom van, havi 150-250 körül keresnek szüleim fejenként, de a ház hitele, kaja, rezsi stb szinte az egészet elviszi.

Tudunk félre rakni, havi 50 körül, jobb esetben max egy százast.


Ezután 20 évesen elkezdtem dolgozni, majd 21 évesen nagyon jó pozíciót kaptam (nem szeretnék bővebben beszélni a szakmámról), szinte bárki képes ilyen munkára, nem kell hozzá képzettség.

Szerencsém volt én pedig kihasználtam a lehetőséget és a mai napig élek vele.


Most 23 vagyok, elértem, hogy heti 3 napot dolgozok csak(többet sajnos nem tudok), legrosszabb hónapokban is 350 ezer körül kerestem nettóban, most az elmúlt 3-4 hónapom elég jó volt, 450-500 között volt mindig a nettóm.


Lett autóm (gyerekkori vágy volt egy bizonyos típus, 3.5 millió volt, megvettem), van lakásom, igaz van rajta hitel, de havi 70-nel fizetem, albérlet drágább lenne... 9 év múlva lejár.


Volt megtakarításom, ezen felül, kb 3-5 millió lehetne most talán, azonban pontosan nem tudom sajnos, mert napi szinten száz ezrekkel szerencsejátékoztam hosszú hónapokig, amíg odáig jutottam, hogy lenulláztam a számlám.


Mai napig kísért, szeretek játszani, de intelligensnek tartom magam, nem játszok azóta nagyban, néha, heti 1x max rakok tippmixet 10-20 ezerért, az izgulás végett, és szeretek meccset nézni.

Mindig is örömmel töltött el a nyeremény, azonban nagyon nyugodt természetű vagyok, sosem törtem le, akkor sem, amikor lenulláztam magam és 2-3 óra alatt játszottam el a számlámon lévő utolsó 600 ezret, ami a milliókból maradt.(értelem szerűen nem voltam boldog, szomorkodtam miatta, de nem is a pénz miatt, mivel könnyen jött, inkább amiatt, mert nem láttam be, hogy felesleges újabb 20 ezreket tennem a roulett asztalra, sosem nyerem már vissza a pénzt, elkapott a hév)


Mostanra átgondoltam, elbuktam az eddigieket, az már sosem fog vissza jönni, új életet kezdek.

24 leszek lassan, a melóm megvan, pár hónap alatt rendbe jöttem, újra van 1 milla kp, és leszervízeltem az autót, teljesen hibátlan, megbízható, a lakásba semmi nem kell már, teljesen modern, stb....

Mindenem megvan. Van barátnő, nagyon szeretem, ő is engem, már 4 éve.


Van családom, szeretem őket is, testvérem.

Van 1-2 barátom, akik jóban rosszban bármikor jönnek, de ritkán találkozunk sajnos, messze vagyunk egymástól.


Elkezdtem egy egyetemet, a világ legjobb szakmáját tanulom, 5 éves a képzés, olyan szakmát ad, amivel azonnal el lehet helyezkedni, nagyon nehéz bekerülni, de jó tanuló voltam, ráadtam a fejem, felvettek.

Amint végzek, legrosszabb esetben is 500-700 ezer körüli a fizetás, küldöldön milliók. Itthon, saját üzemben csinálni havi 1 milliót is hozhat, de az elindításhoz kell legalább 25-30 millió.


--------

Nos, így ugráltam az időben, jelenleg itt tartok, de boldogtalanul.

Hiába van meg minden, szinte 99% az esélyem a sikerre, mégsem vagyok boldog. Szeretem a családom, barátnőmet, de barátaim nagyon kevesen vannak, teljesen megváltozott a személyiségem. Réget társaság központú voltam, manapság már a tömeg szélén állok és inkább megfigyelek másokat. Ritka a szimpatikus ember, mindenkiben a rosszat látom, a tudatlanságot, és sajnos a csúnya emberek valamiért taszítanak. Teljesen gyökér felfogásom lett, elsznobosodtam vagy nem tudom. A pénz megváltoztatott.

Nem vagyok beképzelt, sosem villogtam semmivel, nem is tudja senki, hogy ennyit keresek, szüleim sem, az autót látják, de a játékszériámról nem tudnak.

Viszont amíg nekem természetes lett, hogy napi szinten étterem, taxi hetente, mozi, igazából bármilyen szórakozás... Nem kell átgondoljam, van rá bőven.

Viszont hiába, mert a barátnőmön és 1-2 barátomon kívül nem tudom megosztani ezt senkivel. Valamiért képtelen vagyok társaságot találni, új barátokat...

Az egyetemet idén kezdtem, suliban beszélgetek mindenkivel, kedvelek pár embert, de órák után itthon vagyok, egy ember sincs hozzám közel, magányos vagyok.



Azt gondolom, hogy sínen lehetne az életem, a suli mellett megy a munka, fárasztó ugyan, és nem túl jók az eredményeim, de sikeresek a vizsgáim,úgy ahogy. Pici csúszással, de biztosan elvégzem a sulit.

Azonban a pénz 1000x jobban foglalkoztat, ha kell 28-20 órát is ledolgozok az 5 ezres órabéremmel, ha van lehetőségem rá, viszont kevésnek tartom még ezt is!


A szüleim mindig is a szegényebb, átlag rétegbe tartoztak, de önzetlenek voltak velem és azok is a mai napig. 50 évesek már, viszont rengeteg szeretetet kaptam tőlük és feláldozták a saját életüket értem.

Amíg én nagylábon élek és megvan mindenem, addig ők kemény fizikai munkát végeznek heti 40 órában, 1000ft-os órabéren.


Ezt nemrég láttam be, felnyílt a szemem, és én lennék a legboldogabb ember a világon, ha megtehetném, hogy ne kelljen dolgozniuk! Szeretnék csak úgy új autót venni nekik, adni nekik havi 300-400 ezer ft-ot, hogy tartsák el magukat, járjanak wellnesselni, utazni stb.


Mindent megteszek a mai napig azért, hogy minél több pénzem legyen. Néha adok és veszek dolgokat, nagyon jó érzékem van a pénzhez, látom a tárgyak értékét, könnyen megtalálom a vevőkört, jól rá tudok beszélni másokat dolgokra, de nem rámenősen, tukmálósan, csak nagyon jók az érveim, elmondom egyszer mit gondolok és mindig egyet értenek velem általában.

Volt olyan hónap, amikor 700 ezret megkerestem csak munkával és adás-vételekkel.


Viszont azt gondolom, hogy ez a pénz iszonyat kevés, még így is.

Nagyon jó lenne, ha lenne egy nagy családi házam, vállalkozásom, 2 értékes autó és a családtagjaimat is rendbe hoztam volna, de így, jelenleg kevéslem.


Mire lesz egy szép, jó környékbeli 80-100 milliós házam, 40-50 milliós üzletem a vállalkozáshoz, amit egyetem után vinni tudok, mire a szüleimnek is megveszem az autókat, rendbe teszem a házukat, stb..

És akkor még nincs gyerekem se.


Annyit jár az eszem ilyeneken, hogy emiatt nem megy a tanulás, képtelen vagyok dolgozni is és tanulni is.

Megszoktam, hogy könnyen jön a pénz, és heti 2 napot dolgozok már csak, igaz azt nagyon keményen, napi 14 órában, utána alszok 4-5 órát és azonnal folytatom ugyan így.

Majd hétfő suli, rongynak érzem magam, keddre talán kipihenem magam, tanulgatok napi 1-2 órát, de alig birok koncentrálni...



Jelenleg is össze vissza írok mindent, a gondolataim nagyon kuszák és nehéz egyberaknom ezt a sztorit.


Azért ebbe a kategóriába kezdtem írni, mert az lett volna a kérdésem, hogy mihez kezdjek a pénzzel, amivel suli mellett, napi 1-2 óra ráfordítással jól tudok keresni(jelenlegi munkámba nem lehet fektetni, nem lehet tovább vinni), de az lett a vége, hogy depresszióba torkollott az életem talán, hiába nem mutatom kifelé, és azt gondolom, hogy sikeres vagyok, boldogtalan vagyok.


Mit tegyek mégis?

Ha 100%-ig a tanulásra koncentrálok, akkor elbúcsúzok a fix 350-450 ezres jelenlegi fizetésemtől, és a szüleimnek kell fizetniük a lakásom, rezsim, üzemanyagom, stb...


Rengeteget álmodozok lottó nyereményről, luxusautókat nézegetek, szinte biztos vagyok abban, hogy én fogom megnyerni a fődíjat, rengeteget álmodok vele, hiszem, hogy nekem ez a sorsom. Ez így leírva szinte beteges, de valóban sok időt töltök ilyennel, napi szinten.


Ha kevsebbet dolgozok, akkor havi 200-250, heti 1 nappal, abból eltartom magam, rakok is félre belőle, és próbálom úgy felfogni, hogy CSAK a tanulás, és nem próbálok okoskodni és túlórázni. Ledolgozom a 12 órámat egyszer, felveszem a 60 ezrem és viszlát..

Azonban nagyon nehéz megállni, hiszen ha másnak lenne ilyen lehetősége, kihajtaná magát ahogyan csak tudja, ahogyan én is, viszont így nem megye a tanulás...



És ha netán lemondanék a suliról...leírom a szakmát privátban, ha vkit érdekel, de a beazonosítás miatt ide nem szeretném.

Ha nem végzem el a tanulmányaimat, nem lesz büszke rám a család, de a munkám megmarad még biztosan 2-3-4 évig, átlag 500 al számolva évi 4 millát félre tudok tenni, amiből remek vállalkozásokat lehetne indítani, amit tudok fejleszteni is, ha lesz érzékem hozzá, és szerintem van. Imádnám azt a munkát, ahol ingben kell autóval mászkálnom, tárgyalnom, vagy irodába bejárni, alkalmazottakat ellenőrzni.


Iszonyat boldog lennék, ha lenne egy havi több milliós profittal működő cégem, a szüleimet lehet, hogy eltarthatnám már pár éven belül, és szeretném az alkalmazottaimat is tisztelni, barátságos viszonyt kialakítani, extra juttatásokat adni, nagyon jó fizetést, boldoggá tenni mások életét is.

Viszont akkor nem leszek "szakmabeli", ami gyerekkori vágyam.

És a szüleimnek így is nehéz az életük, hozzám képest. Látom rajtuk, hogy kezdenek leépülni, fáradtabbak, többet alszanak, koszosabb a lakás, kevesebbet főznek, többet dohányoznak és isznak, nem mozdulnak ki, stb...

És akkor még rontsam azzal a helyzetet, hogy otthagyom a melóm és kerüljek nekik havi 100 ezrekbe, amíg én 22 évesen százezreket játszottam el kaszinókban és nevetve jöttem ki, mert leszartam, megkerestem egy nap alatt.. játszottam egy jót, és nem érdekelt más.


18 évesen edzettem, sportoltam, 80 kg voltam, nagyon izmos, most 70kg vagyok, van éves kondi bérletem, de fél év alatt ha 10-12x voltam, akkor sokat mondok, pedig időm bőven lett volna.

Lusta lettem, rohadtul.

Van egy nap szabad 6-7 órám, de nem tanulok, alig bírom rávenni magam, ha dolgozni kell, ugrok azonnal, edzeni már megint nem.

Wc-re is autóval járok...



Nos, biztosan rengeteget írtam, így be is fejezném, köszönöm szépen előre is, ha végig olvasod, amit írtam, bölcs véleményekre vagyok kíváncsi, nem szeretnék senkiből semmilyen ellenszenvet kiváltani, leírtam az életemet, értékrendemet(ami romlott!), tisztában vagyok vele, hogy nem értékelem amim van, és tennem kéne azért amim még nincs, de mélyponton vagyok.


Segítséget elfogadok, kritika is jöhet, de ne oltás legyen belőle, pozitív kritikára gondolok.


Köszönöm a segítségeket!

Privátban belemegyek bármilyen részletbe, ha valakit érdekel, de csak akkor, ha a segítséghez elengedhetetlen, mert kihagytam valami fontosat.



2017. dec. 6. 00:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kérném az admint majd, hogy helyezze át a kérdésemet talán az emberek-emberi tulajdonságok témakörbe.

Köszönöm.

2017. dec. 6. 00:58
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Rövid és velős leszek: a pénz nem boldogit! 55/N
2017. dec. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Önmagában valóban nem, azonban szinte létszükséglet. Rengeteg élményre lehet elcserélni, stresszmentesebbé teszi az embert, és sokat segíthetsz vele másokon.

Valóban nem ezektől lesz az ember boldog, de az élethez mindenképpen kell!

És én szeretnék a gyerekemnek, családomnak mindent megadni, amit csak tudok, hogy ne kelljen senkinek nélkülöznie.

2017. dec. 6. 01:52
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Rohadtul elcsépelt storyt találtál ki.
2017. dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg érdekel a válasz, vagy csak dicsekedni jöttél?
2017. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem neked semmi más nem kéne mint egy rohadt nagy pofon az élettől.


"Hogy értsd, egy pohár víz mit ér

Ahhoz hőség kell, ahhoz sivatag kell

Hogy lásd, egy napod mennyit ér

Néha látnod kell

Az élet hogyan fogy el"


Szívleld meg e sorokat.

2017. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

1. Lóf.sz pénzed sincs, ezt te is érzed. Amiket itt elmondasz az nudli, főleg a jelenlegi helyzeted.

2. Szerintem fáradt vagy. Többet kellene pihenned, nem csak agyalnod,

3. A beszédben értékrendszernek hívják azt, amikor tudsz egyszerű dolgokat élvezni. Én pl akkor lennék ennyire kiakadva, ha egy hétig nem tudnék kimenni naponta 1-1,5 órát sétálni vagy nem tudnék itt válaszolgatni (trollkodni),

4. Ha meg tudtál szabadulni a játékfüggőségedtől, akkor tovább tudsz lépni, csak zavarban vagy, mert fogalmad sncs mit kéne csinálnod, addig nem jutottál el, hogy mi a pénz értelme.

5. Az adakozás, a jó célra költés már lehet egy megoldás. Ebben nagy lehetőségek vannak, tekintve, hogy az átlagmagyar leszarja a másikat,

6. Ha lenne egy jólmenő üzleted, meg a szüleid is jól élnének, akkor is csak ideig óráig lennél boldog, mert fogalmad sincs, hogy ki vagy és mi tesz boldoggá. Ha van rá kereted, akkor egy önismereti projektbe belevághatnál. Egyébként azt 0 forintból is meg lehet csinálni,

7. A barátnődről, családról semmit nem írtál szinte, de a család projekt is tud irányt adni az életnek. Csinálsz 5-6 gyereket és nem lesz időd itt nyavalyogni.

2017. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Neked csak a töredéke van meg, mint annak, akinek tényleg bejön az élet. Mondjuk a szakmára kíváncsi vagyok, mert egyébként már alkalmazottként is lehet 350-450 ezret keresni, (nekem is ennyi, pedig sima alkalmazott vagyok).

Ahogy látom, inkább vágyakat foglamaztál meg.

2017. dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

El se hiszem de végigolvastam...

Érdekelne mi a szakma, bár szükségem biztisan nincs rá.

Hát segíteni nem tudok, de leírom, hogy én mit csinálok és hogy jutottam el ide.

Asztalos vagyok, asztalos családból származom, rám mégsem erőltetve lett, én óvodás korom óta asztalos akartam lenni... gyakorlatilag 8-9éves koromban már tudtam a szakmát és csináltam is, 20 éves koromra már európa szinten restauráltam templomokban, mondhatnám, hogy sokat dolgozom, de nem igaz, én azt mondom, még soha nem dolgoztam... ugyanis az valami olyan amit utálni kellene...

22 évesen kimentem New yorkba, azt hittem ott vár az amerikai álom, voltak is nagy munkáim nem szegény embereknek, egy a centralparkra néző lakásban a tulajjal, egy európai ország hercegével beszélgettem, mikor megvilágosodtam, hogy legyek akármilyen gazdag, az érdeklődési köröm sosem fog változni...

Kerestem general kivitelezőket, lakberendezőket, építettem kapcsolatokat majd elkezdtem saját kútfőből saját ihlet alapján egyedi bútorokat, főleg asztalokat, székeket, gyerekbútorokat készíteni, ők pedig értékesítették azt Manhattan-ben, kimondottan jól kerestem, dehát az embernek mindig az az egzisztencia a kevés, amiben éppen van, én lamborginit akartam, helikoptert, saját farmot stb stb... építgettem tovább a manhattani kapcsolatokat, vallást váltottam, zsidó lettem, befektettem társbefektetőként üzletekbe, vállalkozásokba, lakásokba... aztán anyukám beteg lett... hazajöttem, egy kinti társam pedig módszeresen kiforgatott mindenemből... most borsodban lakom egy tanyán, csinálom az egyedi bútoraimat, amiket manhattanben, monacoban, néha londonban értékesítenek a kapcsolatok.

Most 34 évesen nincs más vágyam, minthogy maradjon ez az élet minél tovább, nem keresek olyan fényesen, lambo soha nem lesz így, de azért messze a magyar átlag felett vagyok... sokat utazgatok, főleg trópusi szigeteket kedvelem, de mostanában ráharaptam Erdélyre is, szemezgetek is ott egy tanyával, egy biztos, utazni mindig érdemes, túrista övezetekben mindig lehet nagyon hasznos kapcsolatokra szert tenni.

+még ami értelmet ad az életnek, az a gyerek. Soha nem akartam, gyakorlatilag dühös is voltam, mikor becsúszott, de a világ legjobb dolga, tulajdonképen az élet értelme... egy kis lény akit minden egyes szavad alakít formál a világ legjobb befektetése... na meg a bitcoin... az elmúlt 1 hónapban megduplázta a befektetési tőkémet.

2017. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sok hasznos választ kaptam, privátban is, köszönöm mindenkinek! Szívesen meghallgatnék több sztorit is, idősebbektől.

Amint időm engedi, válaszolok a hosszabb privátokra is.

1#-es, valóban nincs sok pénzem, de úgy gondolom, amilyen családból jöttem, 22-23 éves koromra elértem azt, amit sok embernek 30-35 éves kora előtt sem sikerül önállóan. És, amint végzek az egyetemmel, társadalmi szempontból megbecsült szakmám lesz, biztos fizetéssel.


És nem, nem dicsekedni jöttem, sajnálom, ha ez a rész maradt meg a legjobban... sajnos elengedhetetlen volt ahhoz, hogy kifejtsem az állapotot.

2017. dec. 6. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!