Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az élet mindig mást hoz, mint...

Az élet mindig mást hoz, mint amit feltételezünk? Fiammal közös vállalkozást hoztunk létre, én a pénzt adtam, fiam vállalta a vállalkozás működtetését.

Figyelt kérdés
A cég enyém. A nyereség felezésében egyeztünk meg, és én az ügyvédnél aláírtam egy megbízást, ami alapján mindenben fiam intézkedhet, mindenben rendelkezhet.Eltelt egy év, és azt is hiába kérem, hogy valamiféle elszámolást küldjenek át nekem. Azt nem várom, hogy pénzt adjon a bevételből, de hogy nem hajlandó bármiféle kimutatást kezembe adni, ez túlzás. Mi a helyzet? Megszüntethetem-e a megbízást, ami teljhatalmat ad neki? Van-e erre lehetőség?

#közös vállalkozás #megbízás visszavonása
2017. máj. 29. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek:


Milyen cegforma? Ki az ügyvezető?



Amugy mint 100% tulajdonos természetesen visszavonhatsz bármilyen megbízást.

2017. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Milyen vállalkozást?
2017. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

nos ha sz@rul kezeljük a dolgokat, akkor igen.


Szép apa fia viszony lehet köztetek...

2017. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Áááá, jó viszonyban vagyunk, én nagyon idős anyja vagyok. Csak hiába kérem, hogy láthassam végre az elszámolást. Ő remekül viszi a kft ügyeit, ő az ügyvezető is, és nincs alkalmazott. Kb tudom a pénzügyeket, csak bosszant, hogy sumákol. Csak ez bosszant, mert nincs szükségem több pénzre annál, mint ami van. Bizonyos kor után mások az igények, mint fiatalon. Bármennyi könyvet megvehetek, élelemre is van elegendő, házam van, adósságom nincs, mi kell még? Mégis bosszant, hogy lapít. Ok nélkül. Amúgy szorgalmas, szeretetre méltó férfi, kitűnő családapa.

De tudni akartam, hogy hányadán állunk, végleg kiengedtem-e kezemből a gyeplőt. Nem mintha hatalmi mániás lennék.

2017. máj. 29. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira remekül vinné a cég ügyeit, akkor tudna neked fizetni. Nem tud. Tehát...
2017. máj. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a legtöbb vállalkozás az első évben minuszos, azaz nem termel profitot csak viszi a pénzt. Ha minden jól megy a második év lehet 0-ás, utána jöhet a profit. Lehet, hogy simán szégyenli, hogy minuszos és épp megélnek
2017. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:
A vállalkozási forma még nem derült ki, de azt írod, hogy Tiéd a cég, így feltételezem, hogy a cégnyilvántartásban szereplő vállalkozásról van szó. Ha az ügyvezetéssel meg is bíztad a fiadat, az éves beszámolót (amit máig kell leadni a múlt évről), neked kell elfogadnod. Azt egyébként online is meg tudod nézni. És természetesen bármikor megbízhatsz új ügyvezetőt.
2017. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, valóban bármi lehetséges. De tényleg nem kell pénzt adnia, s tartalékom kitart életem végéig, bár most már kissé visszavettem nagyvonalúságomból. Óvatosabb vagyok, bár aggodalomra nincs okom.

A kft tárgya az ő zsenialitásából pattant ki, én pedig a válásunkkor létrejött vagyonmegosztás jóvoltából finanszírozni tudtam. Kifogástalanul megy az egész, ismer engem, hogy nem vagyok kapzsi. Az utolsó pillanatokig bármikor vehetett le bankszámlámról, ami a kft-hez kellett, nem is keveset. És nem kölcsönt adtam. A kft rendesen dolgozik, menyemnek könyvelő cége van és mindent rendben tart. Hát ezért nem értem, miért nem akarja a lapokat kiteregetni. Pedig tudja jól, hogy nagyjából ki tudom számítani a bevételt, és jól ismerem a kiadásokat is. Ezért nem értem viselkedését. És tudni akartam jogimat.

2017. máj. 31. 21:57
 9/10 xswerdy ***** válasza:
Mint fent is írtam, igazából a menyed nem adhatta volna le az éves beszámolót, a nélkül, hogy Te elfogadtad volna. (Hacsak nincs a naptári évtől eltérő üzleti évetek, akkor ez tegnapig volt esedékes).
2017. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha ez tenyleg mukodo ceg, akkor online is meglehet nezni a beszamolot,

lehet nem ment annyira a ceg es tobb volt a kiadas, mint a bevetel es nem akarj a fia csalodast okozni .

vagy tenyleg csak tul elfoglalt es nincs ideje ezen atragodni...

cegvezetese plusz a csalad nem egyszeru feladat.

2017. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!