Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vegetáriánusok! Mi a véleménye...

Vegetáriánusok! Mi a véleményetek a tojásfogyasztásról?

Figyelt kérdés

2017. dec. 6. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Egészséges egyél te is
2017. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A vegetáriánusok fogyasztják, a vegánok nem. Én nem szeretem, tehát rántottát pl nem eszek, de süteményben megeszem simán. VISZONT soha nem veszek mást, csak hormontól mentes alternatív vagy szabadtartásút, ezzel véleményem szerint sokat tettem.

[link]

2017. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
A tojásnak nincs idegrendszere, nem fáj neki, ha megeszem.
2017. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
3. De ugyanúgy kínozzák a tyúkokat az üzemekben azért, hogy te tojást ehess. Mi a jobb, ha megölnek egy állatot vagy ha kínozzák?
2017. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Igazad van és egyik változat sem jó. Én a magam részéről jobban szeretnék ha k'inlódva is, de életben maradni, mint meghalni, de nem tudom a többi tyúk hogyan vélekedik erről a kérdésről.
2017. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel vegetáriánus vagyok és NEM vegán, természetesen fogyasztok tojást, de kizárólag olyat, ami a mi saját fürjeinktől származik.

Mivel külön vannak a kakasok és a tojók, bűntudatmentesen megtehetem azt a tojást, amiben még csak magkezdemény sincs.


Egyesek talán tudják, az eddig “homályban élők” pedig talán bizarrnak tartják, de a tojás a tyúkok “menstruációja”, ami értelemszerűen teljesen más, mint egy emlősé.

Tele van fehérjével és vitaminokkal, így nem az az etikus, ha hagyjuk őket megrohadni, hanem az, ha fogyasztjuk és élünk vele, mert a magtalanokból úgysem lenne csibe.

2017. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Minimális B vitamin és szelén van benne, de egyébként csak zsír és fehérje az egész. Igazi koleszterinbomba.


A bio tojás sem egészséges, az ipari meg pláne, tele van hormonokkal és gyógyszer maradványokkal.


Aki pedig vegetariánus és tojást fogyaszt, az a csirkehúsipart is támogatja, mert miután már tojnak elég tojást eladják őket a húsiparnak..

2017. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
*miután már nem tojnak elég tojást
2017. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
"Igazi koleszterinbomba" Koleszterin nélkül nem tudnél élni. A tojás megfelelő arányokban tartalmaz LDL HDL koleszterint, vagyis semmiféle negatív hatása nincs a koleszterinszintre.
2017. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az esszenciális mennyiségű koleszterint a májunk megtermeli. Ezen felüli bevitelre nincs szükség.
2017. dec. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!