Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vegetáriánusok, vegánok: Mit...

Vegetáriánusok, vegánok: Mit dolgoztok, mi a munkátok, szakmátok?

Figyelt kérdés

Vegetáriánusokat és vegánokat szeretnék kérdezni arról, hogy hol, milyen beosztásban dolgoztok, mi a munkátok?


Több szempontból érdekelne.


1. Akik állatvédelmi okokból vegánok: a munkátok összeegyeztethető a vegánsággal? Teszem azt, pl: dolgoztok hússal, még ha az egy szupermarketes árufeltöltőt vagy pénztárost jelent is?

Vagy egyáltalán nem kell látnotok érintkeznetek hússal?

Vagy pl akik környezetvédelmi okokból vegánok: használtok, kerültök kapcsolatba a munkátok során olyasmivel, ami állatkísérleteket igényelt? Legyen az akár egy Dm-es bolti alkalmazotti állás.


2. A másik szempont pedig, hogy egy felmérés szerint, a magasabb beosztásban lévők között több az egészségtudatos, vegetáriánus, mint az alacsonyabb iskolázottságú és alacsonyabb beosztásban dolgozók közt. Igaz ez?


Szóval ezért kérdem tőletek vegetáriánusok/vegánok: mit dolgoztok?



2016. okt. 13. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Én nem vagyok vega ,de akit ismerek és az, vagy valami neohippi fiatal vagy krisnás , vagy irodista .

Az nagyjából áll ,hogy irodisták magasabb beosztású emberek gyakrabban vegák mert egyrészt baromira ráérnek ilyenekkel bíbelődni, másrészt egész napos üléshez és facebookoláshoz meg meetengen alváshoz nem kell semmi energia,bőven elég a saláta, no meg van ilyesmire pénzük.

2016. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Voltam bolti eladó, volt hogy ki kellett sikálnom a húsos pultot, gyűlöltem minden másodpercét, de kellett a pénz. Szerencsére csak egyszer, egyébként meg csak konzervekkel, zöldségekkel érintkeztem.

Most meg gyárban dolgozom már régóta, betanított munka, de nem szalagnál, agymunkát igényel főleg, számítógépekkel. Tévhit, hogy drágább a vegetáriánus kaja, mint a húsevés. Kb ugyanannyi(rántott hús helyett rántott sajt, zöldség stb). Persze van aki csak egzotikus drága vackokat eszik, úgy sok pénzt is el lehet költeni rá.

Nem egészségtudatosságból raktam le a filéző kést, hanem etikai okokból. Így tartottam helyesnek 20 éve, és ez a mai napig nem változott.

2016. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A bátyám 30 éve vegetáriánus, és etikai okokból nem eszik húst.


Kömüves a szakmája, ebben dolgozik igen régen.

2016. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomám szerint tolmács vagyok, de jelenleg a logisztikus szakmámmal dolgozom idegen nyelven elsősorban.


1. etikai okokból vagyok vegetáriánus, és igen, a munkám összeegyeztethető ezzel. Még ha arra is gondolok, hogy a cégünk pl. nem szállít élelmiszert, tehát ilyen vonatkozásban a munkámnak semmi köze a húsiparhoz, a nap folyamán nem érintkezek ezzel.


2. szerintem igen, sokszor műveltség kérdése is. Egy kevésbé művelt ember általában nincs tisztában azzal, mi a szervezete számára az egészséges. Pl. vannak ismerőseim, egyszerű gyári munkások, akik szentül meg vannak róla győződve, hogy a 10 liter olajban sütés, porételek, vacak párizsi jó dolgok, mert laktatóak, és az 50 kiló felesleg, az olyan betegségek ami miatt az egyikük édesanyja egy életre tolószékes lett (emésztőrendszeri bántalmakkal kezdődött a dolog) annak semmi köze az étkezéshez. Hát ja...

2016. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

A családomból csak a testvérem, és én vagyunk vegánok, ő biokémikus, én még sulis vagyok.

A magasabb beosztású emberek általában informáltabbak, mint az átlag. Aki értelmes, érdekli a tudomány stb, az vega, vegán lesz (szerintem)

2016. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
A nagy tudományos emberek már réges rég megállapították hogy az ember emésztése és fogazata mindenevő. A kevésbé tudományosok csak ránéznek egy barlangrajzra és nincs több kérdésük hogy mi is az ember tápláléka ősidőktől kezdve..
2016. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

7 éve vegetáriánus, 5 hónapja vegán vagyok és mérnökhallgató.


Nem feltétlen az iskolai végzettséggel függ össze szerintem, hiszen olyan ember is lehet intelligens, érdeklődő, akinek nem adatott meg a tanulás. Illetve úgy gondolom ahhoz először szív kell, hogy azt érezd, hogy én nem akarom bántani ezeket az élőlényeket. Azután pedig utánanézel. Feltételez persze valamekkora intelligenciát a dolog, de véleményem szerint nem kizárólagos feltétele. Egyetemi fizikatanárom nagyon nagy koponya, épp a héten mondta, hogy az állatok azért vannak, hogy megegyük őket. Ezt egy olyan feladat kapcsán, hogy a béka ugrott.

2016. okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én matematikus vagyok.
2016. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

a 6osnak igaza van,mert hosszútávú egészség szempontjából a paleo van a legközelebb ehhez,erre van adaptálódva az ember alapvetően.

persze amit a húsipar művel az állatokkal az tényleg nem etikus.

a 4esnek meg a 2es pontja igaz.

2016. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A paleo miért olyan jó szted ?
2020. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!