Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Magyarországon évek óta...

Ha Magyarországon évek óta nincs forgalomban az 1,2 Ft-os pénzérme, akkor miért nem kerekítenek végre és szüntetik be a 99 Ft-okat és a hasonlókat?

Figyelt kérdés
Qrva idegestíő, hogy kaja utalvánnyal például nem tudok kifizetni valamit ami 499 FT, mert az 500 FT-os utalványt nem fogadja el a rendszer, 1 FT miatt!

2017. dec. 9. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
az össze szabály annyi, hogy "értékéből készpénz nem adható vissza". Az sehol sincs előírva,hogy te többet nem fizethetsz. Ha borravalót adsz, azon sem fognak pampogni.
2017. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De van olyan hely,ahol olyan a rendszer,hogy 499 Ft-ra bizony nem engedi ráütni az 500Ft-os utalványt.Direkt,hogy le kelljen vásárolni.
2017. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ma 17:44


Erről van szó.

2017. dec. 9. 18:30
 14/18 A kérdező kommentje:

A 12-es jól értelmezi, igen.


Mielőtt a kasszás lehúzta volna a Ptablettát, ő is abban a hitben volt, hogy 499 az ára, ezért mondta, hogy az 500-as utalványt nem tudja elfogadni, csak ha vásárolok még valamit. Aztán oda vittem az öngyújtót is és csak akkor derült ki miután elkezdte lehúzogatni, hogy a ptabletta ára időközben meg is változott.

2017. dec. 9. 18:33
 15/18 Metionin ***** válasza:

Mert szar a rendszer a spárban, erről az eladó nem tehet, egyszerűen nem veszi be az utalványt ilyen esetben.


A 99 végű összegek meg szimplán pszichológiai okok miatt maradtak meg, köztudott hogy az ember szívesebben veszi meg a 299 ft-os cuccot mint a 300-ast mert az első számot nézi és emiatt "jobban esik".

2017. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

Hiába irkáljátok a panaszleveleiteket, ugyanis nem a kasszáscsaj hibája volt. Sok helyen a gép nem engedi elfogadtatni az utalványt, ha a kedves vevő szétpanaszlevelezné a pénztárost, még akkor sem.

Hiperszuper Tesco-ban volt szerencsém kasszázni egy évig diákmunkásként és nem egyszer kérték ezt rajtam számon. Bármilyen szépen is mondtam el, hogy nem én vagyok elb$szva, hanem a rendszer.

2017. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
akkor viszont a rendszer miatt kell írni a panaszlevelet. ezt a rendszert ugyanis meg lehet változtatni. Az ilyen nagyvállalatok úgy működnek, hogy a panaszlevelek igenis számítanak. Arra is hivatkozhatsz, hogy viszed az utalványodat a konkurrenciához.
2017. dec. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Ez tényleg hülyeség. Elkell fogadnia, csak nem adhat belőle vissza
2017. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!