Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan definiálnátok a sajnála...

Hogyan definiálnátok a sajnálatot, mint érzést?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megsajnáltok mondjuk egy kóbor, beteg állatot, beteg vagy szegény embert, bárkit vagy bármit, ez mindegy is igazából, bennetek miként van jelen a sajnálat? Mert szerintem ez is több érzésből tevődik össze eggyé. Egyrészt talán frusztráció abban az esetben, ha nem tud az ember segíteni, de akar (például egy beteg ember esetében, ha nem tudsz kézrátétellel gyógyítani vagy milliós kezeléseket fizetni), aztán talán egy kis félelem is, hogy az, amiért sajnálod, veled is megtörténhet, és mennyire nem szeretnéd. Meg még az is közrejátszat, hogy egy súlyosabb, megrendítőbb eset láttán az a "minden rendben, biztonságban vagyok, semmi baj nem történhet" illúzió picit romba dől, mert épp azzal szembesülsz, hogy de, nagyon is történhetnek rossz dolgok. Azért persze nyilván megszólal ilyenkor az emberség bennünk, mert abban a pillanatban azt szeretnénk, hogy egy másik ember/állat jól legyen, boldog legyen, biztonságban legyen vagy akármi, anélkül, hogy abból nekünk bármi jónk származna. Szóval Ti hogy definiálnátok a sajnálatot?

2017. dec. 10. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem szó szerint fáj, ha látom hogy másnak is fáj. :'(
2017. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Önblokk
2017. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért önblokk?
2017. dec. 10. 00:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert magad elè helyezed akit sajnálsz. Ideiglenesen nem ènkőzpontú èrdekek által meghatározott a gondolkodásod.
2017. dec. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rövid ö
2017. dec. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!