Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak, miért? Mikor szűntete...

Férfiak, miért? Mikor szűntetek meg férfinak lenni?

Figyelt kérdés

Előre bocsátanám, komolynak szánom a kérdést, és értelmes válaszokra vagyok kíváncsi.


Egyszerűen nem értem, kedves "férfiak", hogyan, mikor herélt ki titeket ez a világ? Mikor váltatok "férfiak" helyett nagyra nőtt óvodásokká, akik picsognak, nyafognak, hisztiznek, brutálisabban, mint bármelyik nő, akit ismerek. Mikor lettetek nebántsvirágok, akiknek az érzékeny rózsaszín kis lelkecskéjét a legkisebb szellő is megsérti?

Mikor cserélődtek fel ennyire a szerepek, vagy mindig is ilyenek voltak?


2017. dec. 12. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy pontban történt meg, hanem egy hosszabb folyamat része. Szerintem a hetvenes évektől kezdődhetett el, és még nincs vége. Jó hosszan lehetne fejtegetni az okokat és a körülményeket, de hülye vagyok hozzá, csak nagyon kis részét látom át én is.
2017. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

mindig is ilyenek voltak?

Szent László lovagkirály, aki a gyakorin hisztizik. brrr

Egyrészt elmarad a férfi beavatás, másrészt a liberáleszméletlen eszme térhódításával elnyomottak lesznek az igaz tradicionális értékek:

a hűség, az igaz beszéd, a heroikus életmód, a becsület, az igazi férfi és szoros összefüggésben ezzel együtt az igazi nő. Aki feminin-nácivá züllött az évszázadok alatt.


"A világ így ér véget/Nem bummal, csak nyüszítéssel". T.S. Eliot

2017. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem ha valaki álltalánosít. Magad intelligenciára vall. Én például nem vagyok olyan amiket itt leírtál. Vagy akkor ezekszerint én nagybetűs FÉRFI vagyok?
2017. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Magas*
2017. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az általánosítással kapcsolatban egyet értek, a legtöbb esetben szintén elítélem.

Viszont amennyiben ellenpéldával még nem találkoztam - mondjuk a 20-35-ös korosztályban, értem ez alatt olyan férfiakat, akik nő helyett nem dajkát akarnak maguk mellé, nem sunnyognak a háttérben, rendelkeznek azzal a bizonyos határozott kiállással, és életrevaló hozzáállással, amit eddig én sajnos egyikben sem találtam meg, le kellett vonnom azt a következtetést, hogy ha létezik is ellenpélda, akkor az nagyon alaposan elrejtőzik, az arányuk pedig bőven 10% alatt van.

Kedves #3! Ha valóban te vagy a kivétel, akkor gratulálok!

2017. dec. 12. 12:28
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

3 sajnos van egy ilyen tendencia - haladunk sötét, antitradicionális jövő felé, ahol a tradicionális értékek elvesznek. Az igaz férfi az igazi nő a legnagyobb csoda, a legnagyobb misztériuma a világnak!


És nem is lehet beszélni róla - mert százan ugranak rád.


https://www.youtube.com/watch?v=YvzLGuSCDA4

2017. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Amikor gyengéb nem egyelő lett és többlet jogokat követelt de a férfinak 3-szor többet kel dolgoznia hogy, embernek nézék.Vagy amikor az anyaság nem egy álapot hanem tejesitmény lett.A férfi ma nem épit fel nagy válalatot és nincs jó kocsi nem beszélnek vele a nők.Régen csak a szeretett is elég vol ma ez már kevés elvégre most már minél jobb terméket szeretnénk vásárolni ha már fogyaztok vagyunk.
2017. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Mű mellek, mű szempilla, mű ajkak, smink, és még ti keresitek az igazit?
2017. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na, álljun k meg egy szóra! Kezdjük azzal, hogy a legmélyebben elítélem azokat a semmiben sem valódi nőket, akik azt várják, hogy majd kifognak egy gazdag hülyét, aki eltartja.

Hozzáállásról, gondolkodásmódról, viselkedésről beszéltem, és kérem, maradjunk is ezeknél.

Egyenjogúságról beszélünk, feminizmust fröcsögünk, miközben nőként ugyanabban a szkamában ugyanabban a beosztásban ugyanazért a fizetésért kétszerannyit kell dolgoznom, mint a férfiaknak. Csak azért, mert nő vagyok. Amíg egy egyetemen megbuktatnak szóbeli vizsgán ha nem tudok háromszor annyit mint az előttem hármassal átment "férfi", csak azért, mert nő vagyok - idézném a tanszékvezetőm: mit keresnek a nők egyetemen, menjenek gyereket szülni -, addig nbem beszélhetünk egyenjogúságról!

Viszont nem akarom a kérdést efelé terelni, szeretnék annál a témánál maradni: miért is ennyire életképtelenek a férfiak? Hogy akarnak bármit az élettől, amíg anyuka főz, mos, takarít, hiába él már külön a gyerek? Hogy akarnak érvényesülni, ha képtelenek a saját életterüket rendben tartani és mindent a nőtől várnak el? Mire fel fröcsögnek, hisztiznek, nyavajognak, miközben a nő főz, mos, takarít, dolgozik, gyereket nevel és összeszorított fogakkal egy előre az életben?

2017. dec. 12. 13:53
 10/22 anonim ***** válasza:
Én azt semm értem hogy, a nők nagy része már főzni semm akkar és inkább az áruházra biza mit kajáljon a családja amit csak a profit érdekel.Ma már nincsenek átlagos lányok mindegyik hercegnő ilyenek meg nem kelenek.Meg ha férfitöl sajnálja a kaját a gyerektöl nem fogja ilyenel ki akkarna családot épiteni senki.De legtöbb gyereket semm akkar már és inkább macskát tart csoda ha ilyenek nem kelenek.
2017. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!