Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez egy nagyon...

Szerintetek ez egy nagyon pozitív cselekedet barátomtól? És én lennék túl "gonosz"?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy kocsija, nem rég vette eladásra (2-3hete). Nyár óta nincs jogsija, azaz ő nem vezet. Van egy unokatesója, neki pedig max 3 hete van egy barátnője. Párom túl jószívű, és odaadta a kocsit használatra az unokatesójának, azzal viszi mindenhova a barátnőjét.Az unokatesó az eladást még hátráltatja is. Engem eddig egy alkalommal vitt valahova, mikor párom is velem volt, és kb úgy beszélt, mintha az a kocsi az övé lenne, tele volt szeméttel (a kaja,üdítő minden amit ők ettek/használtak) Bármilyen kis távra viszi el páromat az unokatesója a saját kocsijával az utolsó 5 forintig behajtja a benzinköltséget, úgy, hogy tartozik páromnak. Az unokatesójának nincs kocsija, de van, hogy a tesója kölcsön adja neki a sajátját, ilyenkor enni/inni nem lehet a kocsiba, egy zsebkendőt nem lehet ott felejteni olyankor, ha mégis ott marad valami úgy kivan akadva, hogy az nem igaz. Nem rég párom megkérte, hogy vigye el őt x helyre, kifizeti a benzint, de így is nyavalygott neki, hogy neki lenne jobb dolga is stb...illetve párom azt mondta, hogy a kocsi az enyém is, én viszont egyáltalán nem használom (bár nekem sajnos még nincsen jogsim) Múltkor ők vittek el minket valahova, mi ültünk ugyebár hátul, és a 3 hetes barátnője még hihetetlenül lenéző is volt ott elől, kb ő is úgy tett mintha az az ő kocsijuk lenne. (Mi párommal 3 és fél éve vagyunk együtt) Engem borzasztóan zavar ez a helyzet, főleg azért, mert tudom, hogy fordított esetben ez a bizonyos uncsitesó nem lenne ilyen jószívű velünk. De szerintetek igazam van, vagy túl "gonosz" lennék? Esetleg lenne valakinek ötlete, hogy győzhetném meg páromat, hogy konkrétan kihasználja őt az unokatesója?
2017. dec. 13. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van, de sehogy nem győzheted meg a párodat. Az ilyen békés (beszari) típus nem mer kiállni magáért, sőt, még ő csitít téged, az ő szemében te vagy a túl heves.


Az unokatesó barátnőjét meg ne hibáztasd. Neki biztos úgy lett előadva, hogy a párja szívességet tesz nektek, amiért állandóan ővele furikáztatjátok magatokat :D Itt a két srácnak kellene elintézni a hatalmi kérdést egymás közt... törődj bele, hogy vagy örökké lenyelsz minden megalázó helyzetet a párod mellett, vagy örökké veszekedni fogsz vele és/vagy helyette. Tapasztalat.

2017. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden szavaddal egyetértek, erre mondják, hogy ez a fájó igazság, amit leírtál. Köszönöm!
2017. dec. 13. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess el a pároddal. Nem vagy kénytelen eltűrni ezt a stílust. Ha viszont a párodnak így megfelel, akkor komoly ellentétek vannak az értékrendetekben.
2017. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy beszari mert akkor otthon azért biztosan morogna, csak szóvá nem merné tenni. Én inkább jószívűnek tartom amit sajnos sokan kihasználnak. Amúgy én is egyetértek a kérdezővel, engem nagyon bosszantana ha velem történne hasonló. Jobban mondva velem csak egyszer történne hasonló mert második alkalomra nem adnék esélyt neki, ha rokon, ha nem.:D
2017. dec. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!