Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek, ezt miert csinaljatok?

Emberek, ezt miert csinaljatok?

Figyelt kérdés

Kavezoban dolgozom, rengeteg a visszajaro vendeg, akik napi szinten beternek hozzank. A legtobbjuk altalaban belep az ajton, elem all, koszon, es ennyi, varja a csodat. Neha kibok annyit, hogy egy kavet legyszi. De hogy milyen kavet akar, mit ker bele, azt mar luxus mondani.

Oke, hogy az arcat felismerem , de azt, hogy mit iszik es hany cukorral , tejjel/ habbal-e, arra mar nem emlekszek, mert nem 6 emberrol beszelunk, inkabb 56-rol. Es elvarja tolem, hogy amint belep az ajton, en tudjam pontosan, hogy milyet iszik, de nem tudom, ezert szo szerint ki kell az emberbol huzni minden egyes szot, hiaba latja, hogy fogalmam sincs a dologrol,nem daralna am le gyorsan , hogy egy hosszu habosat ket cukorral fahejjal . Ha netan eltalalom, hogy hosszu kavet iszik pl., meg meg is dicser, hogy milyen ugyes vagyok, hogy tudom. .

A szomszed epuletben dolgozokat nyilvan megjegyzem, mikor ok alt. ott maradnak meg 10 percet beszelgetn , en ja jarok hozzajuki, szoval kozelebbi viszonyban vagyok veluk, mint az utca emberevel.

Es oke, hogy ok megjegyeznek engem, mint a csajt, akinel minden reggel kaveznak, de abba senki gondol bele, en mennyi emberrel talalkozok nap, mint nap. Azt is vagtak mar a fejemhez, hogy mi az, hogy nem jegyzem pont az o rendelesuket, mikor mindennap hozzank jar. Hat en ezt teljesen nem ertem, magyarazza meg valaki! :D



2017. dec. 15. 07:52
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibakert, most is munkaban vagyok. :D
2017. dec. 15. 07:55
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszd a memóriád. :) Én is vendéglátóztam egy nagyon forgalmas helyen 7 évig. Volt jópár törzsvendégünk. Ezeknél mindnél pontosan tudtam mit fog kérni, hogyan, pedig én étteremben nyomtam. Kaját, italt mindent megjegyeztem. Pont azért, mert tudom milyen jól esik nekik, ha te már tudod, mit fog kérni. Nem egy alkalommal volt, hogy a csak italozni, kávézni bejáró megszokott embereket már a pulton várta az italuk, mire beértek, mert amint beállt a parkolóba, már készítettem is. Ezt mindig mosolyogva fogadták. Vagy amikor a visszajáró vendég az asztalnál ülve azt tudja mondani, hogy a "szokásosat kérem", és te pontosan tudod, hogy az egy csontleves, rántott harcsa, és a végén 2 db lekváros palacsinta lesz. Jó érzés ezzel egy kis törődést mutatni a másik ember felé. Próbáld csak ki! :)
2017. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Persze vannak nekem is apro berogzodeseim mar, de nem dolgozok ott annyira regota, hogy minden egyes ember ohajat szo nelkul kitudjam elegiteni, amit tudnak ok is, mert a munkatarsaim elmondasa szerint sokan mar evek ota hozzank jarnak dolgozni. Az en idom meg csak honapokban merheto.
2017. dec. 15. 08:10
 4/33 A kérdező kommentje:
Dolgozni= kavezni
2017. dec. 15. 08:11
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még pár hónap, és ezeket meg fogod majd jegyezni. A törzsvendégeknek van egy ilyen szokása, elvárják, hogy tudd mit fog kérni. Ez mindenhol így van.
2017. dec. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
De ha latjak is, hogy uj arc vagyok, mert nem tudnak egy kicsit toleransabbak lenni? Olyan megjegyzeseket tesznek neha, amiert nem tudom fejbol a rendelesuket, hogy elkepszeto. En meg csak vigyorogjak neki, mert muszaj.
2017. dec. 15. 08:22
 7/33 anonim ***** válasza:
Talán mondd meg nekik, hogy van naponta 2-300 vendéged, legyen kedves ne várja el, hogy mindenkit fejből tudjál.
2017. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%
Van aki könnyebben jegyez meg dolgokat,van aki nehezebben.Ha szeretnéd megjegyezni ezeket a dolgokat akkor írd fel egy füzetbe a leggyakrabban előforduló vendégek rendeléseit akik mindig ugyanazt rendelik.A leírásodból az tűnik ki,hogy téged ez dühít.Ami valamilyen szinten érthető is.Gondolkodj el, hogy ezt a munkát szeretnéd tartósan is végezni vagy ez csak szükség megoldás egyetem, főiskola mellett vagy egyéb okokból kifolyólag.
2017. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Oszinten, nem jo erzessel tolt el ez az egesz. Nem is lenne gond, mert nyilvan x ido mulva berogzulne. A megjegyezeseket nem ertem, mert kell? Mert nem tudjak mondani mit szeretnenek, ha latjak, hogy sokadszorra se jegyzem meg?
2017. dec. 15. 08:48
 10/33 anonim ***** válasza:
79%

Vannak igazi suttyók.

Nem 1x fordult elő hogy főétel után megkérdezem a kávét. Erre:

-igen, kérek.

-milyen kávé legyen?

-normál kávé.

-hölgyem.. van normál presszónk, hosszú, capuccino, tejeskávé..

És csak néz mint hal a szatyorban.. 😂

2017. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!