Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik nagyon visszahúzódóak meg félénkek voltak, nem mertek társaság előtt beszélni, de ma már megy nekük?

Figyelt kérdés

A remegés fog el, ha meg kell szólaljak több ember előtt, és valljuk be, ez nagy hátrány.( Akár egy bemutatón -szakdolgozat megvédése, interjú stb). Nagyon szeretnék változtatni, hogy merem kimondani a véleményem, azt amire gondolok, de egyszerűen nem megy. Ha igen akkor is úgy remeg a hangom, hogy érthetetlen. És emiatt nagyon barátkozni se tudok, plusz úgy érzem nincs amiről beszéljek.

És ugyanitt, tippek, hogy hogy lehetnék boldogabb, örüljek a dolgoknak?



2017. dec. 18. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, de ha írsz, szívesen segítek.

Beszédet pedig gyakorolni kell: Magdban, hangosan, tükör előtt, stb. Nézd mé a király beszéde című filmet 😊

2017. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem volt vészes a helyzet, de igen, én régen sokkal visszahúzódóbb, félénkebb voltam, mint ma.
2017. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én is pontosan ilyen voltam. Hogy mi segített? A tudatosság. Ami reszben sokkterápia volt, de nekem az mindig hatasos:) Szandekosan valasztottam a vendeglátós szakmát, ahol mondhatni rákényszerültem a kommunikacióra, arra, hogy jobban megnyíljak mások előtt. Jarj el tarsaságba, kezdeményezz beszélgetést. Meglátod: egyre jobban fog menni, és egyre jobban fogod élvezni a dolgot.Egy valamire azonban ügyelj: a netes ismerkedést szerintem hanyagold. Nagyon megtevesztő, kiábrandító tud lenni, mikor valaki virtuálisan kiváló beszelgetőpartner, a valósagban meg meg se tud mukkanni. Sajnos sok ilyet tapasztaltam. Akik hozzank hasonló problémákkal küzdenek, hajlamosak a virtualis világban kiélni a kommunikációs igényeiket, az azonban egy talmi valóság, semmit sem segít a fejlődesben.
2017. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Más mód erre nincsen. Én nem voltam ugyan visszahúzódó, de már attól is rosszul voltam, ha felelnem kellett az osztálytársaim előtt, az előadásokról meg ne is beszéljünk. A telefont is nehezemre esett felemelni, ha idegent kellett tárcsáznom. Ma már bárkivel elbeszélgetek bármiről, bár ehhez ugye két ember kell és ez nem egyenlő azzal, hogy bárkivel meg is találom a közös hangot. A telefon a munkámból kifolyólag már simán megy és a második diploma védésemre már a remegő hang is megszűnt, olyan meggyőződéssel tudtam beszélni a témámról. Azért nagyobb tömeg előtt még izgulnék, de ezt betudom a gyakorlás hiányának. Amíg régen még ez sem ment volna, ma már a 30 beosztottam előtt simán képes vagyok határozott kiállással megszólalni és a sokszor zavarbaejtő kérdésekre is válaszolni. Szakmai napokat is szívesen vezetek laikusoknak.

Ezt én mind annak tudom be, hogy annak idején "megerőszakoltam magam" és erőltettem a gyakorlást. Hagy adjak elő, hagy mondjam el a véleményem, majd én beszélek vele, stb. Szét idegeskedtem magam és abszolút konfortzónán kívül esett akkor, de mára már látom a hasznát az akkori kínlódásoknak. :)

Egy-egy beszédet, előadást lehet gyakorolni pl. tükör előtt. Vagy egy szeretett ember előtt. Miután háromszor előadtad neki zavartalanul, kérd meg, hogy néha próbáljon kérdéssel, mozgolódással, grimasszal megszakítani. Végül mielőtt kilépsz a közönség elé, már előző este tükörbe nézhetsz és a szemedbe mondhatod, hogy menni fog, bízol magadban. Számomra egyébként ez utóbbi a legnagyobb fegyver... Ha bízok magamban és ezt a saját szemembe merem mondani (hidd el nem elég a kanapén magadban elmormogni), az hatalmas önbizalom löketet ad.

2017. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tudatosság szerintem is nagyon fontos! Régebben valamivel én is félénkebb voltam, de szerettem volna változtatni rajta és elég sokat olvasgattam a témában...

Igazából én is csak megismételni tudom, hogy a legfontosabb a gyakorlás! Emberekkel beszélgetni kell, vagy csak akár a tükör előtt...

És ami a legfontosabb szerintem, hogy tudd, hogy mindenki hibázik! Szerintem a magabiztos embereket az különbözteti meg a többiektől, hogy nem fél attól, hogy hibázni fog, mert tudja,hogyha még meg is történik, nem lesz semmi... tovább lép, nevet rajta egy jót és folytatja onnan, ahonnan abbahagyta! :)

2017. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!