Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek az...

Miért gondolják az emberek az introvertált/szűkszavú emberekről, hogy félénkek/visszahúzódóak?

Figyelt kérdés
Nekem sosem voltak barátaim, de nem azért, mert félős vagyok, hanem egyszerűen képtelen vagyok barátkozni, és olyan kicsi a szókincsem, hogy szinte egyáltalán nem tudom kifejezni az érzéseimet/gondolataimat. Sokszor azt érzem, hogy tele vagyok véleménnyel, de nem tudnám felszínre hozni, mert nemhogy az angol, de még a magyar nyelvet sem ismerem rendesen. Sokszor hallom, hogy mások, csak úgy f*ssák a mondatokat és ilyenkor elgondolkozom azon, hogy ők, hogy csinálják, miről tudnak órákon keresztül beszélgetniük nemhogy a csajok, de sokszor a velem korú srácok is. Én egyedül a fociról lennék képes min fél órát beszélni, de egy idő után ez a téma is kimerülne és képtelen lennék másról beszélni, mert ezen kívül semmi nem érdekel az életben. Az emberek miért nem értik meg, hogy nem azért vagyok "félénk", mert ilyen a személyiségem, hanem mert képtelen vagyok gondolatokat megfogalmazni? És ez borzasztó idegesítő, amin szeretnék változtatni! Hogyan tudnám ezt megtenni? Ötleteket pls!

2016. júl. 3. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérlek.. Ez itt mindd honnan jött ha nem a fejedből?!

De ötlet : olvass, nézz olyan műsort ami nem a fociról szól, beszélgess a rokonaiddal. Én pl anyummal rengeteget beszélgetek, pedig lassan hivatalosan nagykorú leszek, de legalább ő megért, nem úgy mint általában a korombeliek akik leragadtak a trendeknél.

2016. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Ez a kérdés már másodjára lett kiírva. Ennyire nehezedre esik kiemelni egy kib.aszott kérdést? Ehelyett bemásolod újra. GG, nyomorult selekt.
2016. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
selejt*
2016. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Olvasni és olvasni és olvasni kell.

Tessék menni kulturális helyekre, hogy művelődjél. Nem csak a foci létezik, vannak más sportok is, tessék nézni azokat is.

Az ember szókincse a sok olvasástól, információ gyűjtésből ered. Ha csak bámulsz ki a fejedből hát persze, hogy nincs semmi témád.

2016. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is olvass többet főleg híreket, olyan dolgokat amiket érdekesnek találsz és ezekről a dolgokról kezd el beszélni másokkal, illetve próbálj hasonló érdeklődésű emberekkel ismerkedni. Sajnos én is úgy vagyok vele, hogy számomra teljesen ismeretlen emberrel majdnem hogy képtelen vagyok beszélgetést folytatni, mert semmi sem jut eszembe és én is így próbálok témákat összeszedni, hogy az érdekesebb híreket elolvasom és ezeket közlöm másokkal, hogy neki mi a véleménye róla. Ez pedig már máshová is eltereli a beszélgetést és szerintem neked is van véleményed mindenről mint ahogy az emberek többségének.
2016. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a kettes kommentelő kivételével. Azzal esetleg nem kalkuláltál a kis fejedben, hogy az egy qrvára más által kiírt kérdés te ostoba?
2016. júl. 3. 15:09
 7/8 tollbogre ***** válasza:

Én 5 éve hagytam abba az olvasást, mert nem találtam érdekes könyvet, és ez már érzõdik a nyelvhasználatomon is! Teljes könyvek kiolvasása csodákat tehet a beszédképességeddel. Tudom ajánlani Louis Lowry könyveit, az A fiút kivève. Mert az már tényleg szar

A fogalmazásodból megítélve meg tudsz te, ha akarsz!

Egyébként engem inkább nézzenek félenknek, minthogy megállapítsák h nulla a beszédképességem

2016. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.olvass sokat,észre sem veszed,de bővül tőle a szókincsed

2.a focin kívül keress téged érdeklő dolgokat,biztos hogy vannak,max. nem veszed észre őket.Próbálj ki/ nézz meg sok hobbit és valami tuti megtetszik :3

2016. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!