Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy csak...

Miért érzem azt, hogy csak "tökéletesen" lehetek szép?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban felszedtem 3-4 kilót,ami talán külső szemmel nem is olyan feltűnő...

51-2 kilóról 55 kiló lettem és úgy érzem,hogy amíg nem leszek megint annyira vékony mint ezelőtt, nem is leszek szép...

Hogyan változtathatnék ezen a felfogáson? A testalkatom miatt folyton ügyelnem kell az étkezésemre ha tökéletes akarok maradni, de kezdek belefáradni...

158cm/19L



2017. dec. 19. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 158 cm vagyok, szintén 19 éves, de sohasem voltam 50 kg, ilyen vékony, mégis jól érzem magam a bőrömben :D

Nem kell tökéletesnek lenned. Olyan nem is létezik. Csak szeresd és fogadd el magad :)

2017. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:) köszönöm a válaszod #1 tudom,hogy igazad van de olyan nehéz így gondolkodnom...

A média annyira elhiteti,hogy a vékony lányok a legboldogabbak,hogy akarva akaratlanul én is mindenképpen a tökéletes testre vágynék 😡

2017. dec. 19. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A média úgy hülyeség, ahogy van. :) Mindig változik az aktuális ideál. Miért akarsz megfelelni másoknak és a külvilágnak? Nem azért fognak szeretni, ahogy kinézel, kutyát nem érdekli pontosan hány kiló vagy :) Egy teltebb lány is lehet nagyon szép és kellemes megjelenésű mások szemében, és egy vékonyabb lány is. Az fontosabb milyen a kisugárzásod.

55 kg pedig egyáltalán nem sok 158 centihez, úgyhogy ne aggódj. :) Felejtsd el a megfelelési kényszert, mert így sohasem lesz megoldva ez benned...

2017. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 158 cm vagyok, csak jóval idősebb nálad, és abszolút megértelek. Most rajtam is van néhány kiló felesleg, kb. 55 kg a tömegem, de igazán akkor érzem jól magam a bőrömben, könnyedén, ha 50 kg körül vagyok, és ezt akkor tudom tartani, ha rendszeresen testedzek. Te sportolsz valamit Kérdező? Mert sokkal könnyebb megőrizni azt a kívánt kg mennyiséget aktív mozgással, mint folyton lesni, hogy mi van a tányéron.. A szépség természetesen nem ebből fakad, de talán hozzájárul picit, histen az, hogy filigrán vagy és boldog a testedben, sokkal pozitívabb kisugárzást kölcsönöz.
2017. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Többnyire szoktam mozogni, hetente 3-4x jobb esetben elszoktam menni futni, vagy valamilyen kardió mozgást csinálok...

jelenleg viszont beteg vagyok,szóval esélyem sincs sokat kezdeni a helyzetemmel,na meg karácsonyonat sem szeretném emiatt elrontani... mármint nem a mozgás,hanem a diétázás... csak attól is tartok hogy a karácsonyi sütizés is csak rontani fog a helyzeten.

2017. dec. 20. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem ez hülyeseg. Hiába leszel újra "tökéletes", ha nem erzed jól magad a bőrödben.
2017. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj! Hanem azzal amit a média és az instagram stb bezabáltat veled hogy hogyan lehetsz szép! Úgy lehetsz a legszebb ha boldog vagy mert el tudod fogadni olyannak magad amilyen vagy!
2017. dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!