Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi baja lehet egy ilyen embernek?

Mi baja lehet egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

Adott egy lány, aki akárkivel összebarátkozik, vagy a bizalmába férkőzik, rögtön elkezdi az adott személy önbizalmát tönkretenni. Teljesen kiakarja sajátítani a barátnőjét/barátját, aztán miután ez valamennyire sikerült neki, és sikerült az adott személyt elhidegíteni a többi barátjától és családjától, akkor elkezdi sértegetni ott ahol éri. Például rajzolt magáról a barátnője egy képet, a lány pedig azt mondta neki, hogy "A valóságban nem nézel ki ennyire szépen, minek fényezed magad". Meg mikor a barát(nő)ja elkezd más emberekkel is barátkozni, akkor megpróbálja elhitetni vele, hogy felesleges és senkinek nem kell.


Az adott lány konkrétan az ex legjobb barátnőm lenne, és teljesen tönkretette anno az önbizalmam, azóta pedig az egyik ismerősöm legjobb barátnője lett, aki folyton nekem panaszkodik, hogy a lány miket csinál... mondtam neki, hogy szakítsa meg a lánnyal a kapcsolatot, mert nagyon rosszul fog járni, de "nem akarja, mert nagyon szereti ennek ellenére".


2017. dec. 20. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nárcisztikus, esetleg pszichopata. Ezt élvezik. Nekem az exem volt dettó ugyanez
2017. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az ilyet nem lehet valahogy leállítani? Mert elsőre egyáltalán nem tűnik mentális betegnek, aztán mikor valaki már jóideje ismeri, akkor már észre lehet venni, hogy nem stimmel vele valami...
2017. dec. 20. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ez jellemző rájuk.

Leállítani nem lehet, sajnos így születnek (állítólag a pszichopaták agya fizikai tulajdonságokban is eltér a normális emberekétől), maximum ignorálni, akkor megunja, és új áldozat után néz.

2017. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek! :)
2017. dec. 20. 20:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy mikor a lány legjobb barátnője voltam, folyton bűntudatot akart bennem okozni. Neki nem voltak hibái, csak nekem. Furcsa...
2017. dec. 20. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Energiavámpír. Úgy alakítja a dolgokat, mármint rávesz erre arra aminek a következményei téged negatívan érintenek aztán tovább erősíti benned, hogy (példa)"látod én mondtam, hogy milyen bunkó xy"? Meg ha nem válaszolsz neki pl facebookon mikor ír akkor kismillió üzenetet hagy? Az ilyen emberekkel vigyázni kell. A lelkedbe másznak bele, egyre jobban és jobban... Úgy érzed egy idő után, hogy neked szükséged van rá de végig olyan úton vezet ami tönkreteszi az életed minden részét kivéve ami róla szól.
2017. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os


Na ez a lány, pont ilyen volt velem... valami nagyon nincs rendben vele az biztos, és a szülei meg magasról lesz..rják ezt, mert "úgyis nagykorú" .

2017. dec. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!