Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenen görcsölök, problémázo...

Mindenen görcsölök, problémázok, fenn akadok. Ezen szeretnék változtatni. Hogyan tegyem? Lassan a kapcsolatom is rámegy

Figyelt kérdés

Nagyon adok az emberek véleményére magammal kapcsolatban.

Mindig mindent beképzelek, hogy ki mit gondol rólam, hogy csak át akar xy verni, szórakozik velem, nem bízok senkiben.

Annyira sok önfeledt korombeli embert látok, tudom nekik is vannak gondjaik de én akárhova megyek, akármit csinálok csak a problémáimra tudok gondolni és nem tudok kikapcsolódni semmitől.

A páromra is folyton mint ha rá akarnám nyomni a bélyeget, hogy biztos megcsal, nem szeret, átver. Eddig tulajdonképpen nem bizonyosodott be egyik sem még is minden percben ettől rettegek.

Szoktam is neki mondani állandóan ezeket a félelmeket. Már kb a falra mászik tőle, én még sem vagyok biztos benne hiába nem találtam igazán erre utaló jeleket.

Szinte sosincs jó kedvem.

Ha a szüleinél vagyunk állandóan azon rágódok mit gondolhatnak rólam, jaj mit fogok elrontani és leégetni magam.

Nem tudom ez mennyire kapcsolódik ide, de a nevelőapám nagyon nagy kritikus, mindent megszól ami nem tetszik neki és világ életemben meg akart engem és anyamat változtatni..

Az előző párommal is igazából ugyan ezt csináltam, hogy bizalmatlan voltam vele.

Páromhoz (nem vagyunk együtt olyan rég óta) de önszántamból igazán hozzá érni vagy megpuszilni sem merem mert nem tudom mit szólna, félek nem örülne neki.

Tudom már én is kb bolondnak érzem magam ezek a dolgok miatt..

Hogyan változtassak magamon, hozzá állásomon?

Ha nem adott rendes okot a párom arra hogy ne bízzak benne akkor inkább bízzak meg benne és nem gyártsam a problémákat magamnak?

20L



2017. dec. 21. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha meg akarsz felelni valakinek akkor a kiscsicskája leszel.

Egy jó ember leszar mindenkit és csak magának él,nem gyáva féreg konformista.

2017. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve jártam ugyanezzel a problémával hogy minden tönkre is ment körülöttem, egyedül az állásom rovására nem ment. Elvesztettem a barátaimat a családom furcsa lett hozzám, a barátnőm meg úgy elhagyott hogy nem volt képes a szemembe mondani. Igazából elég hamar rájöttem hogy ott csesztem el hogy mindig csak kattogott az agyam a problémákon, mindent túl reagáltam, ha már valaki nem úgy nézett rám ahogyan az nekem tetszik akkor már egyből negatívan álltam hozzá hogy vajon mit gondol rólam, és miket beszélhet a hátam mögött, meg folyton kombináltam hogy ha mentem egy új helyre akkor mi lesz az első amibe belekötnek. A hobbimmal is így szúrtam el hogy csináltam valami nagyon szépet amivel napokon át dolgoztam és igyekeztem a legtökéletesebbre csinálni, és mindenkinek nagyon tetszett még annak is akinek csináltam, csak nekem nem tetszett. Ezek miatt is csak idegeskedtem mert attól tartottam hogy csak azért mondták hogy ne sértsenek meg vele. Emiatt ha csináltam valamit annyira idegeskedtem hogy sorba rontottam el mindent.

Aztán egy új barátom mondta nekem hogy tanuljam meg leszarni egyes dolgokat, akinek tetszik mit teszek annak tetszik, akinek nem az legyen az ő baja. Mivel már kezdtem idegileg teljesen tönkremenni akkor döntöttem el hogy igaza van és így kell élni. Azóta igyekszem fokozatos rugalmassággal kezelni a helyzeteket, nem egyszerű, de azóta magamon is észrevettem hogy sokkal lazábban állok hozzá a dolgoknak. Nem régen váltottam munkahelyet, alapból ilyenkor ha új helyre mentem mindig izgultam hogy most mi lesz, milyen lesz a társaság stb... Amikor mentem a jelenlegi helyemre akkor volt az első olyan amikor nem izgultam szét magam, odamentem nagy lazasággal előadtam önmagam és már akkor észrevettem hogy sokkal pozitívabban állnak hozzám, sokkal jobban barátkoznak velem mint ahogyan ez régebben történt.

Bulikba is sokkal könnyebben járok el, nem izgulok hogy ki mit fog gondolni rólam ha bemegyek egy lazább helyre. Discoba meg egyéb nagy koncertekre nem járok mert tömegiszonyom van ami ellen semmit nem tudok tenni, ha üzletben vagyok mint vásárló és hirtelen tömeg lesz már akkor minden bajom van.

2017. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Azt is csicskáztassák, aki senkinek sem akar megfelelni, szóval ez emberfüggő.

Nekem is ilyen problémáim vannak, mint a kérdezőnek, sokat görcsölök, mégsem csicskáztatnak.

Teljesen egyetértek 2-es válasszal, de végülis szerintem okosabb lenne néha a barátaidra figyelni, mint a “belső hangodra”, mert az is rosszat mondhat. Próbálj meg körbe tekinteni. Pl. Amikor paranoikusan azt gondolom, hogy rólam beszélnek, akkor kicsit jobban odafigyelek az adott beszélgetésre, majd rájövök, hogy tévedtem, ennyi.

2018. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Szedjél szanaxot.
2018. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
#3 Csak azt lehet csicskáztatni vagy ugráltatni aki másnak akar megfelelni. Mert aki ennyire jellemtelen féreg,hogy másnak próbál megfelelni,az elveszíti az önállóságá.
2018. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hallgass a megérzéseidre,ne akarj senkinek megfelelni és álljál a sarkadra!

3-as,nincs igazad,mert a gerinctelen megfelelni vágyókat mindenki ugráltatja! A gyenge ember akar másnak megfelelni.

2018. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“nincs igazad”

lol, tapasztalatból beszéltem. Az, hogy te láttál embereket csicskáztatva, az a te dolgod. Én mást láttam, ezen nincs mit vitázni.

Eléggé félreértelmezed a dolgokat. Nem másoknak akarok megfelelni, hanem magamnak, csak túl sok az elvárásom magammal szemben. Senki sem követeli ezeket tőlem. Másoknak semmi köze és sosem volt, csak a saját lelki állapotom megy rá.

Szerintem te nagyon kevered a dolgokat, attól hogy valakinek ilyen a jelleme, még nem válik féreggé.

Előbb normálisan értelmezd a kérdést, miután válaszolsz rá. A kérdés sem arról szólt, hogy a kérdezőnek mások okoznának problémát, inkább ő sajátmagának.

2018. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!