Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy valaki nem szereti, ha fogdossák?

Figyelt kérdés

Asperger szindrómás 18 éves fiú vagyok.


Én általában tele vagyok szeretettel, és próbálok kedves lenni mindenkivel. Ettől függetlenül egyszerűen nem tudom elviselni a fizikai kontaktust. Szeretném szeretni a simogatást/ölelkezést, de a testem/agyam minden egyes alkalommal úgy reagál rá, mintha ütnének.


Borzasztóan ideges leszek tőle.

És általában hiába kérem meg az illetőt nyugodt hangnemben, hogy legyen szíves ezt ne csinálja, ő ahelyett, hogy elfogadná elkezd a dologgal poénkodni, esetleg szándékosan próbál még jobban csiklandozni/bökdösni miközben nevet, mert azt hiszi, hogy csak poénkodtam/direkt túloztam.

Emiatt persze én csak még idegesebb leszek és sokszor nagyon-nagyon közel vagyok ahhoz, hogy visszaüssek az illetőnek vagy komolyabb jelenetet rendezzek.


Miért olyan lehetetlen ezt felfognia valakinek?

Érdekesmód szinte bármilyen más témát komolyan tudnak venni a barátaim/családtagjaim, de ezt az egyet nem.


2017. dec. 24. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én hasonló vagyok, de nekem csak családi körben van így, mivel a gyerekkoromban elég sok rossz dolog ért velük kapcsolatban, ezért tőlük nem bírok elviselni semmilyen fogdosást. Szóval bár más a helyzetem, teljesen meg tudlak érteni. Én is általában agresszióval reagálok rá, és eddig soha senki sem értette meg. Nem veszik komolyan, azt hiszik csak bunkó vagyok, pedig iszonyatosan zavar, irtózom a dologtól. 19/L vagyok és még mindig nem értették meg, szóval szerintem ezek után sem fogják, de ettől függetlenül minden alkalommal elmondom, hátha jelent valamit.
2017. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Azt értsd meg, hogy az átlagembernek szüksége van a fizikai érintésre, valakinek több kell, valakinek kevesebb, de kell. Sokan viszont nem értik meg, hogy másnak mások az igényei. Ne erőszakkal reagálj, hanem határozottan told arrébb az illetőt/lépj arrébb, mondván "értsd meg légyszíves, én ezt nem szeretem, én nem b**zogatlak olyannal, amit te utálsz".

Az állapotodat orvos is igazolta? Esetleg ő meg tudná értetni velük, hogy ez is egy velejárója és nem te szórakozol.

2017. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Csak azt mondod, hogy nem szereted vagy elmondod azt is, hogy miért nem?

Férfiaknak le tudod rendezni kézfogással, ha azt elviseled.

Ha közeledni próbálnak (és semmiképpen nem bírod), akkor lépj hátra és mondd el miért nem akarod, a betegséget is! Ha el kezd mégis ölelgetni, fordulj el és hagyd ott. (én ezt tenném)


Bár szerintem kisgyerekkel ne csináld meg ezt, ptt próbáld meg elviselni... Mégis csak egy gyerek aki nem érti meg és megbánthatod ezzel, azt hiheti nem szereted.

2017. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is utálom, ráadásul lány vagyok szóval kb mindenki puszival akar köszönni, oké, fél évente mikor pároméknál vagyok családi összejövetelen még nem vészes de alapból... meg van egy ismerősöm aki egyszerűen nem érti hogy gyűlölöm ha fogdos, tegnap is ültünk a buszon, észrevette hogy valami minta van festve a körmömre és nem megkérdezte hogy mi az vagy hogy megmutatnám-e fogta és az arca elé húzta a kezem, azt hittem pofonvágom.
2017. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisgyerekekkel nem zavar mondjuk, bár a nyálas puszikat nem szeretem de a többi nem gond.

Ha párommal vagyok viszont ott egyáltalán nincs ilyen gondom, tényleg semmilyen módon nem zavar ha hozzám ér de idegenekkel nagyon is, lehet mert nekem ez sokkal intimebb dolog, kb mintha egy lány haverja csak úgy megfogná a fenekét

2017. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok aspergeres, de én is gyűlölöm ezt. Még azt is, ha valaki közelebb jön hozzám, mint 3 méter. 16 hónapja vagyok egy munkahelyen, és már előre megmondtam mindenkinek, nincs tapizás. De egy nő (én is nő vagyok) azóta provokál. Megérint, odahajol hozzám, a haját a vállamhoz "söpri". Tele vagyok a hajával és kaparja a szájpadlásom a parfümje. Legutóbb is, amikor odajött és a vállamra tette a kezét, hátraléptem és nagyon durva hangon azt mondtam neki, hogy "ne érj hozzám többször". Nem vett komolyan, hanem nevetni kezdett, és még kétszer a vállamra csapott. Nagyon, nagyon közel voltam ahhoz, hogy ököllel az arcába verek. Iszonyú feszültséget kellett akkor lenyelnem. Nem értem, miért nem lehet ezt felfogni, hogy minden embernél vannak határok. Szóval én megértelek.
2017. dec. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen szituációban történik veled ez a legtöbbször?

Családi összejövetel előtti találkozás, üdvözlés képpen vagy például munkahelyi kollégák stb?

2017. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!