Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tekintik a visszahúzódób...

Miért tekintik a visszahúzódóbb embereket sokan depressziósnak?

Figyelt kérdés
Magamról beszélek elsősorban. Csendes, nyugis ember vagyok, nem röhögök visítva, nem vágyon nagy bulikba, meg 20 haverral a moziba. A családom úgy kezel, mintha elmebeteg lennék, de minimum súlyos depressziós, és rendszeresen nagy programokra akarnak eltaszigálni. Nem utálom az embereket, de nem szeretem a tömeget, tüzijátékot, nyüzsgést, zajt. Jelzem, nem tini vagyok, de ez annyira bánt.

2017. dec. 27. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok, es tényleg depressziós is vagyok egyébként.
2017. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát mondd el nekik, hogy semmi bajod. Azért hiszik azt, hogy bajod van, mert nem látnak bele a fejedbe, hogy miért nem akarsz emberek közt lenni. Én tisztáztam a családdal és azóta nem próbálkoznak.
2017. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok esetben azért tényleg igaz (magamon is tapasztalom). A depressziónak vannak olyan fázisai vagy változatai amit nem is észlel az ember magán egyértelműen hanem csak az eredménye látszik (bezárkózás stb). De van egy olyan dolog is hogy agorafóbia és olyan is hogy pánikbetegség és ezek végeredménye is a bezárkózás lehet. Ami nem biztos hogy jó mert gátolja az embert az aktív életben és sok élménytől fosztják meg ezek a problémák az ezekben szenvedő embereket.
2017. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mostani generáciok már ilyenek a céltalan bulizásnak semmi értelme.
2017. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyáltalán ne foglalkozz azzal, hogy mit mond más. Azt csináld amihez kedved van, hiszen egy életed van, és te döntesz az életedről, senki más.


Huszonöt éves vagyok, és hiszed vagy sem, 2 évvel ezelőtt jöttem rá erre, későn...nagyon későn...Életembe két disconak nevezett helyen voltam és rádöbbentem, hogy többet nem kérek belőle. Van ismeretségi/baráti köröm, de nem szeretek nagyon sok emberrel kapcsolatban állni: 20 ember van, akikkel beszélek, még ha nem is mindennap és 3 barátom, akik tényleg a barátaim.


Ha nincs kedved valamihez, akkor azt ne csináld, főleg azért ne, mert más azt szeretné. Én azt tanácsolom neked, hogy élj a hobbijaidnak, oda menj ahová szeretnél és vedd körül magad olyan emberekkel, akik hasonló módon viszonyulnak az élethez, kedvelnek téged...A családod pedig lehetne megértőbb, nekem kicsit fura, hogy épp a család az, aki nem fogad el olyannak, amilyen vagy.


Manapság a külsőségek korát éljük, ha jobban megnézed, akkor azért a dolgok nagy részére ez igaz: mozifilmek, divat, kapcsolatok és még sorolhatnám naphosszat.

2017. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!