Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a szegények ápolatlanok és igénytelenek?

Figyelt kérdés

Az egész gyerekkorom szegénységben töltöttem. Használt ruhàk, kínais cipő, melegvíz hiánya, fűtés hiànya...

A fiatal felnőtt korom sem indult jobban.

Nem jöttek ki a számítàsaink külföldön elsőre, így maradt a szobabérlés (3-an egy idegennel 16 négyzetméteren), meleg víz, fűtés maradt vágyálomnak, ahogy a rendszeres étkezés is. Volt idő, amikor csak a munkahelyemen tudtam enni (pékségben dolgoztam, ingyen ettünk).

21 éves koromban még a 13 éves kori ruháimat hordtam.


Most is szegények vagyunk, de már nem annyira. Mindketten diákok vagyunk a párommal, munkából (+az ő ösztöndíja) tartjuk fenn magunkat.

Vannak új ruháim, de csakis leárazáson vásárolok. A fizetésem kis százalékát költöm magamra, a többit elviszik a kiadások meg a megtakarítás.

Mindenemre nagyon vigyázok, sok dolgot kézzel mosok.


Ennek ellenére ha összebarátkoztam valakivel (többnyire nálam idősebbekkel), mindig meg voltak lepve, hogy létezik, hogy elvileg szegény vagyok, mégis ápolt vagyok, rendezettek a ruhàim, van telefonom...


Miért mindenki a hajléktalanokra és a koldusokra asszociál a "szegény" szó hallatán? És miért kéne szakadtnak és ápolatlannak lennem?


Nem éri el a nettó összbevételünk az alsó középosztály legalsó határát sem, tehàt statisztikailag szegények vagyunk


2017. dec. 20. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Én nem lepődnék meg. Manapság nem csoda, ha bárkinek van telefonja, jól öltözik stb. Piacokon, turkálóba, használt holmik közt sok mindent belehet szerezni nagyon sok jó dolgot nevetségesen alacsony áron. Mivel egyre tredibb telefonok kerülnek piacra és a régiek senkinek sem kellenek, akkor nem csoda, ha valaki szinte ingyen megkapja ezeket.

Pl. leghamarabb azon lepődtem meg legutóbb, hogy az egyik ismerősömnek, aki minimál bérért dolgozik, iphone-okat és ilyeneket vásárol magának:D(persze ezt úgy, hogy néha nem fizeti a lakbért rendesen) De igazából nem lepődöm meg már semmin.

2017. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom én még soha nem láttam hogy bárki meglepődne azon hogy egy szegény is öltözhet igényesen. Azon meg főleg nem hogy telefonja van, manapság mindenkinek van.
2017. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Fura, hogy ezen meglepődnek.

Az ápoltság nem ettől függ.

Kifejezetten gazdag is lehet igénytelen a megjelenésére, vagy akár a lakása tisztaságára.

Nem az anyagi helyzeten múlnak az ilyen igények, szokások.

2017. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy valaki ápolt, vagy ápolatlan, ad magára, vagy nem, nem feltétlenül függ össze a vagyoni helyzettel. Én inkább azon lepődöm meg, hogy vannak, akik ezen meglepődnek.
2017. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
A szegénységnek is vannak fokozatai. Ezért...de te tökéletes vagy. Különben igazán csinos lehettél a 13 éves kori ruházatoddal.21 évesen.
2017. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Átjött az irónia, utolsó, ne aggódj -.-


Egyébként nem változott érdemben a ruhaméretem kamaszkorom óta, továbbra is XS-es pólókat, pulcsikat hordok, simán fel tudnám még venni őket, ha meglennének.


Senki nem mondta, hogy csinos vagyok, vagy szépek a ruháim. Csak azon lepődtek meg, hogy tiszták és nem bolyhosak.

2017. dec. 20. 12:36
 7/15 A kérdező kommentje:
Rólad viszont rengeteget elmond, hogy olyasmiért bántod az embert, amiről és ami ellen nem tehet.
2017. dec. 20. 12:37
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, mi a gond a 13 éves kori ruhákkal, én 40 évesen is felvettem a gyönyörű tinikori blúzaimat, nem változtak, nem tehetek róla, hogy ilyen jó anyagúak.


#1: Az iphone olcsó, nekünk is van egy régebbi (mondjuk kellett játéktesztelésre), alig került 3-szor annyiba, mint a legolcsóbb, még zenelejátszásra sem képes pocsék felbontású telefon (2 éve nem lehet telefonálni az övével, muszáj volt egy új)... A párom kollégái között van, aki mindig 100 ezres telefont vesz minimálbérből, úgyhogy lehet fokozni a dolgot.


Én nem csodálkoznék semmin, mint tapasztaltam, megfelelő körülmények között fejenként fél minimálbérből is lehet hozni egy alapvető szintet, ami belül persze nyomor, de az ember mehet fellépni meg akármi. Tartós munkanélküliként (ez nekem azt jelenti, hogy nulla jövedelem) is megszólítottak hajléktalanok, hogy jólszituáltnak látszom. Hogyne. Lehet, hogy neki igen, bár ő se volt szakadt. Na mindegy, furcsa dolgok ezek. A lényeg, hogy valami kis rendes ruhát olcsón is lehet szerezni, ez még nem jelent semmit. Vízre pedig a szegényeknek is telik, a tisztaságnak pedig az az alapja.


Amikor Budapesten laktam s programozó voltam, akkor sem öltözködtem jobban, a telefonom sem volt drágább, rosszabbul ettem, mondjuk akkor sem kerestem jól, de a végén tűrhetően (az elején diplomás minimálbérem volt). Az ápoltság akkor is kimerült a mosakodásban és a fésülködésben. Nem ezen múlik.

2017. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Te sosem kopsz ki innen? Negyedik éve dicsőíted saját magadat, a harmincéves létére még mindig tanuló párodat, acsarkodsz a párod exére és annak férjére akik gazdagok, téged felváltva hol irigyelnek a szépségedért, hol megvetnek a szegénységedért, 6 nyelven beszélsz mégsem vitted semmire, és a hajadat is otthon vágja a pasikád... unalmas vagy már. A telefonodról konkrétan írtál már ki kérdést, hogy mennyire meglepődtek rajta, arra válaszoltam is, de csak ugyanezen a témán lovagolsz, pedig az is vagy 1,5 évvel ezelőtt volt.
2017. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

hát mer nincs pénzük egy csomó cuccra, vagy gondolatukban úgy van, hogy nagyon sokat kellene gyűjteniük rá

És akkor inkább esznek, mint szépítkeznek pl, tehát a smink az már nem ilyen alapszükséglet pl; az már ilyen kicsit luxusabb, és akkor inkább pl azon spórolnak, vagy pl a samponon; -de a smink az most csak egy példa volt, attól nem_lesz igénytelen vki, hogy nem sminkel; csak ha pl nincs lehetősége fürödni, fogat mosni, kócosan, borzasan hordja a haját -amúgy a kócos-borzas haj néha még a fiúknak jól is áll, tehát a kócos se mindig mérvadó de tehát mondjuk most eszembe jutott egy fiú voltosztálytársam, akinek amúgy nem volt hosszú a haja, de azért még pont el tudhatta feküdni, de szal tehát neki pont jól állt a kócos, ruhája mindig szép, tiszta volt. Szája se volt büdös, fogai is szépek voltak. Szal, ha büdös, szétszakadt ruhában jelenik meg valaki , inkább az a rossz; meg, ha csupa mocsok az illető, meg izzadt szagú, meg szájszaga van, meg pl nem göndör a haja, amit nem szoktak fésülni, hanem alapból egyenes lenne, vagy hullámos, de szal hosszú, és nem látszanak benne a fésűcsíkok. (ha út közben indulás után összefújja a szél, vagy a sapka fel van töltődve, és összeborzolja a haját, vagy a párás-hideg időtől, vagy a sporttól/napon lévő izzadástól (tehát a nedvességtől) oldalt kunkorodni kezdődő haj nem számít kócosnak; még abban is látszódnak a fésűcsíkok. Meg pl mégegyszer ha beért a melóba, újra meg fésülködni, ha szükséges.) Ja és az nembaj, ha sport után büdös valaki, vagy megizzadt a napon; ezeket meg lehet különböztetni a soknapos állott testszagtól. Tehát az pl nem igénytelenség, sportkor értelemszerűen meg tud izzadni az ember, vagy pl ha betegség miatt büdös a lába, szája, sokat pukizik. Az sem igénytelenség, hanem egészségügyi helyzet. Ha meg ráment egy kis cigiszak, vagy egyéb füstszag a ruhájára, attól sem lesz még pl vki igénytelen. Tehát az akkor olyan, ha elhanyagolja magát; és amúgy asszem különbséget kell tenni az igénytelen, és az ápolatlan között; pl lehe,t hogy valakinek lenne rá igénye, hogy sokat tisztálkodjon, csak pl hogy mondjuk tök szegény; és akkor abból adódóan ápolatlan, és önhibáján kívül is lehet pl.


Remélem,jókat írtam, bocsi,ha nem.

2022. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!