Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok önkénteskedni?...

Ti szoktatok önkénteskedni? Hogyan lehet belekezdeni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, végzős létemre igazából elég sok szabadidőm van és mivel egyszerűen képtelenség legális diákmunkát találni a környéken, és különben is sokkal "lelkesebbnek" tűnik az ingyenes munka gondolata, ezért belekezdenék.


Alapból imádok önzetlenül segíteni az embereknek, tehát nekem ez mennyország lenne.


Viszont fogalmam sincs, hogy hol kezdhetnék neki?

A legnagyobb probléma egyrészt, hogy 18 alatt vagyok (még 2 hónapig), másrészt, hogy lényegtelen, hogy közel vagyunk a fővároshoz, errefelé egyszerűen SEMMI nincs, de Pestre állandóan felutazni pedig nem olcsó és az már időileg is megterhelő lenne.


Nézelődtem a neten, hogy mik vannak, de nagyrészt tapasztalatot/végzettséget várnak el, ami nekem nincs... Vagy pedig valami ultraszociális dolog (pl óvodás kisgyerekekkel meseolvasás/beszélgetés), ami nekem sajnos szintén nem megy annyira.


Ilyen szimplább dolgokra gondolok, mint például ételosztás vagy hasonlók.


Valakinek van tapasztalata ilyennel?


2017. dec. 29. 11:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy most jut eszembe, ami még nagyon jó lenne az állatokkal való foglalkozás.
2017. dec. 29. 11:07
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne segíts egy embernek sem, mert mind gyarló, és nagy bajban egyedül fognak hagyni mindig is. 18 éves koromig én is úgy gondolkodtam, ahogy te. Welcome to the real world!


22/F

2017. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha állatokkal szeretnél lenni, akkor besétálsz a környékbeli menhelyre, és elmondod, hogy szívesen foglalkoznál az állatokkal. Játék, etetés, séta, esetleg a helyek takarítása, ha ilyet is bevállalsz... a lehetőségek száma végtelen.

Esetleg nézz körbe neten, ha a környéken lévő menhelynek van oldala, akár írhatsz is nekik, és akkor kapsz infókat, ha szükség van pl. szülői beleegyezésre vagy hasonlóra, már nem felkészületlenül állítasz oda.

2017. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézz körül.

2017. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most a kutyásnak néztem utána, van is menhely a környéken és lehet is menni segíteni, egynek az megfelel.


Köszi szépen.

2017. dec. 29. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz beutazni a városba akkor a saját lakóhelyeden vagy utcádban fogj egy zsákot és kezdj el szemetet összeszedni. Ez is egy jó program.

Ha betöltöd a 18at akkor menj el önkéntes véradónak.

2017. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!