Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem esik jól, ha...

Csak nekem esik jól, ha valakit meg tudok nyugtatni/megoldást tudok találni a promblémájára?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, h hogy lehúzza őket a másik nyafogása/ problémája, mrg hogy ez leszivja az energiájukat (közben ők is imádnak szenvedni). Nekem pedig kifejezetten jól esik, ha valaki megkeres a problémájávál, és nagyon boldog vagyok, ha még segíteni is tudok. Más is van ezzel így? 17L

2018. jan. 1. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel. :)
2018. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, ha így érzel, de nem mindegy, hogy valaki megkeres a problémájával, meghallgatod, segítesz, vagy a munkahelyen egy energiavámpír nyávogását hallgatod napi 8-9 órában, hétfőtől-péntekig. Szó szerint, soha sincs olyan, hogy jó lenne neki, és teljesen átlagos élete van. Na mondjuk egy ilyen mellett normális ember egy idő után nem azon édeleg, hogy de jó, hogy meghallgathatom. Közben én nem imádok szenvedni.
2018. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem ez természetes, emberi érzés.
2018. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdés.

Valakinek azért esik jól hogy őt keresik, mert fontosnak érzi magát.

Valaki azért, mert megmutathatja milyen okos, vagy tényleg szereti a másikat és szeret segíteni, boldoggá teszi. (ez a legjobb.)


De van akik nem szeretnek segíteni, mert úgy érzik csak lelki szemetesnek használják őket, vagy hogy úgyse fogadják meg a tanácsukat és nem változik semmi.


Én is szeretek segíteni másoknak, de inkább azért mert nagyon szeretek megoldani problémákat, gondolkodni rajtuk, izgalmasnak találom, és tanulok belőlük.

És érdekes látni ahogy változnak, tanulnak az emberek a dolgaikból amikor megértetem velük mi is a helyzet. De sajnos nem érzek különösebb boldogságot, csak amikor fizettek is érte, mert akkor éreztem a saját életemben hogy van eredménye a "munkámnak".

De amúgy meg olyan mintha egy kutyát tanítanék meg pacsit adni.

2018. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Én is így vagyok ezzel, bár, ha 2-3 órát jajveszékel nekem folyamatában valaki, azt nem bírom, mármint ne úgy érds, hogy paraszt leszek, mert próbálok kedves maradni továbbra is, de már inkább a nyafogás lehúzó hatása érvényesül nálam is.

15/L

2018. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha van mód, a gyökereknél kezelni a problémát és megoldjuk azt kifejezetten szeretem én is 24f
2018. jan. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akik így éreznek.Olyanok is vannak akik ezt választják hivatásuknak.Jó hogy ilyen vagy,bizonyára jól tudod kezelni a helyzeteket.Szeretk én is meghallgatni másokat,véleméynt cserélni azokról a dolgokról,amik őket foglalkoztatják,nyugtalanítják.Sok esetben olyenkor jómagam is töltődök,amikor látom a másik is átlátja a helyzetet és ő is hozzáfűz ehhez egy-két értékes meglátást,gondolatot.De nem minden emberrel kapcsolatban érzem ezt.Vannak akik kifjezetten lefárasztanak,ők általában olyanok akik csak a saját problémájukkal vannak elfoglalva.Tőlük igyekszem távolabb maradni,nem belemenni mélyebb beszélgetésekbe.Valószínűleg nincs annyi energia többletem,hogy mindenkinek jusson belőle.Tisztelem azokat az embereket akik ezt tudják csinálni és nem merülnek le közben.Bizonyára adottságuk is van hozzá.
2018. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!