Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tartotok önmagatokban...

Ti mit tartotok önmagatokban érdekesnek/furának? Mitől vagytok másabbak/ti meglátásotok szerint többek mint egy átlag ember?

Figyelt kérdés

Komoly válaszokat várok, úgy vettem észre a személyes tapasztalatokból, hogy ilyenkor az emberek tömegtulajdonságokat sorolnak fel (pl., kedvesség, önzetlenség, önállóság, megfontoltság, elvont gondolkodás, stb...) és azokra mondják azt, hogy ritkábbak, gondolom azért, hogy megtartsák az egészséges arroganciájukat. Kíváncsi lennék itt valaki rendelkezik-e olyan tulajdonsággal, ami ténylegesen csak az emberek nagyon kis százalékában található meg? Legyen ez a határ sacc/kb. 15%. :)

Ha van ilyen tulajdonságod/gondolkodásmódod/különlegességed, akkor kíváncsi lennék arra is, hogy mi a véleményed róla? Milyen érzéssel tölt el, hogy csak nagyon kevés ember osztozik ezzel az élménnyel rajtad kívül?


2018. jan. 9. 20:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*Milyen érzéssel tölt el, hogy csak nagyon kevés emberrel osztozol ezen az élményen?* - Elnézést, elírtam a végét.
2018. jan. 9. 20:11
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a tejet citromlével+ 2 cukorral.
2018. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
A csizmámban tartom a lakáskulcsom és a telefonom.
2018. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a világnézetünk, hátterünk, vagy gondolkodásmódunk az, ami többé teszi az egyik embert a másiknál. Minden a tetteken múlik.

Amit sajnos nagyon kevés emberben látok, az annyi, hogy képtelenek vallástól, kultúrától, bőrszíntől, szexuális beállítottságtól, vagy egyéb háttértől függetlenül egyszerűen csak úgy kezelni a másik embert, mint... egy másik embert, aki semmivel sem több, vagy kevesebb, mint ők, mert ugyanúgy ember érzésekkel, vágyakkal, célokkal, tehetségekkel, sikerekkel és kudarcokkal.

2018. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Autista vagyok, ezen elvileg az emberiség 1-5%-ával osztozom. Szeretem magam olyannak, amilyen vagyok.

Na most, nekem könnyű dolgom van, mert van egy gyűjtőneve mindannak, amitől "érdekes/fura" vagyok, és papírom is van róla. De szerintem nem az tesz valakit különlegessé, amin kevés emberrel osztozik, hanem az, hogy mi az uralkodó tulajdonsága. Pl. sokan önzetlenek, de kevesen önzetlenek annyira, hogy olyanon segítsenek, aki nekik ártott, vagy a minimum létfenntartáson kívül mindenüket rosszabb helyzetben lévőknek adják. Vagy keveseknek fontos annyira a saját önállóságuk, hogy a legnagyobb szükségben se fogadjanak el segítséget. Szerintem ez tesz érdekessé egy embert: hogy mit tart a saját legfontosabb tulajdonságának.

2018. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én elég furának tartom, hogy sokmindent betegesen túl agyalok, folyamatosan kattog az agyam, nem tudok ellazulni, elég ideges típusnak is érzem magam. Irigylem a legtöbb embert, akik nyugodtabbak nálam. Nem élmény, és fura érzésem van ezzel kapcsolatban, nem mondanám pozitív tulajdonságnak föltétlenül.

Sok olyan gondolatom van, amit nem merek senkivel megosztani, mert furának tartanának. Ez egy fajta magányérzettel tölt el. Kiskorom óta kényszeresen rejtegetek sok mindent az emberek elõl, fura szégyenérzetem van, mintha valami būntettet csináltam volna, pedig nem isxD

Nem tudom kik olyanok, mint én, én ritkán találkozom hasonló jelenséggel.

2018. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit szeretek csinálni, abba sok energiát fektetek. Ilyen például a munkám. Kìvülállóként azt gondolhatják, hogy mit törtetek előre? Nem lóversenypálya ez. Holott, nekem ez okoz örömet. :)
2018. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elvont gondolkodás mondjuk nem tömegtulajdonság, valójában kevés emberre jellemző, hiába tartják sokan elvontnak magukat.

Amúgy nálam ez a logikai-matematikai intelligencia. Voltam Mensa-tesztet írni, és az eredmény alapján a felső 1%-ba tartozom e téren. Mielőtt letámadna valaki, nem gondolom, hogy ettől több lennék másoknál, viszont a kérdező által írt feltételeknek megfelel ez a tulajdonság: ritka.

Különben úgy gondolom, hogy egy 15%-ba az intellektusom vagy az elvont fogalmak, művészetek iránti szeretetem alapján is benne vagyok, de mivel ezt nem lehet számszerűsíteni, ezért nem jelenthetem ki biztosan.

2018. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azta! Ezek eddig szuper válaszok! Némelyik szembemegy az én gondolataimmal, de pont emiatt tetszenek, elgondolkodtatóak, ma este egy jó kis filózás vár rám, most a különcség témája foglalkoztat. :)

Köszi mindenki! Idáig mindenki zöld kezet kapott. <3 Jöhetnek még válaszok. :)

2018. jan. 9. 21:33
 10/17 Metionin ***** válasza:
100%

Én is autista vagyok, szóval azonos 1-5%-on osztozunk az 5-ös válaszolóval. Emiatt vannak akik furának tartanak, de én nem tartom magam annak, mert nekem ez a természetes. Nekem sokszor az fura, ha valaki "normális", pl. nekem szinesztéziám van és kisgyerekként nem értettem hogy mi azon érthetetlen hogy xy hangnak xy színe vagy íze/szaga van. Én azt hittem hogy ezt mindenki érzékeli. Színes prizmatikus dolgokat látok, ha valami zene szól vagy erősebb zaj van, de ki tudom kapcsolni és olyankor csak a periférián látom. A különlegesnek nevezett tulajdonságaim azok, amik mások nehezen tudnak elképzelni :D pl. bizonyos színű vagy anyagú tárgyakhoz társítok egy tapintási érzést, akkor is ha a tárgy valójában nem olyan tapintású. Bizonyos anyagok annyira zavarnak, hogy képtelen vagyok hozzájuk érni, vagy ha mégis akkor hányingert váltanak ki. bizonyos hangfrekvenciák szintén. Aztán ami szerintem vicces, hogy sokszor nem tudom hogy hol vannak épp a testrészeim, főleg ha nem látom őket. Simán van hogy leteszem a kezem magam mellé, ott felejtem és valaki ráül. 20 másodperc múlva leesik, hogy ráültek a kezemre. Vannak ilyen fáziskéséseim, pl. amikor zöldre vált a lámpa, érzékelem de be kell indítanom a lábaimat hogy elinduljanak, nem megy automatikusan. Ugyanígy a dolgok (kaják) lenyelése. Ha nem jut eszembe hogy nyelni kell, akkor rágok és rágok akkor is ha már szükségtelen. Sajnos ez az "alulreagálás" gyerekkoromban kikészítette anyámékat, volt hogy jött az autó és dudált, én meg álltam az utca közepén és néztem. Szerintem különleges dolog az, ha valaki azonnal olvassa a másik ember mimikáját vagy ha képes pl. táncolni. Mert ezekre én képtelen vagyok.

5-ös válaszoló, neked vannak ilyen dolgaid?

2018. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!