Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz, hogy annyira ért egy...

Az igaz, hogy annyira ért egy átlag ember a szívsebészethez, mint amennyire a társadalomtudományos dolgokhoz?

Figyelt kérdés
2017. okt. 30. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez változó. A szívsebészet egy nagyon körülhatárolt dolog.

A társadalomtudomány azonban az alábbiakat mind tartalmazza:


[link]


Társadalomtudomány a pszichológia is, amihez rendesen nem sokan értenek. Az ilyen Nlcafé meg meg hasonló híroldalakon lehozott "pszichológia" cikkek inkább bulvárok mint szakcikkek. Szóval a pszichológiát nem ismeri valódi mélységében a széles közönség. Nem akármiért van annyi idióta tévképzet róla.


A társadalomtudományok közé tartozik azonban a történettudomány is, amiről általánosságban azért elmondható hogy az emberek jobban ismerik, mint konkrétan a szívsebészetet.


de ismétlem, ez a látszólagos "közismertsége" a társadalomtudományoknak nem létezik. A társadalomtudományokat külön külön ugyan úgy nem ismeri a nagyközönség részleteiben, mint a szívsebészetet.


Tegyük hozzá, a világ megfelelő működéséhez fontosabb lenne ismerni mondjuk a képviseleti demokrácia lényegét, mint azt hogy a vénák fala miben tér el az artériák falától. Egyik ismeret sem haszontalan, mindkettőnek megvan a helye a világban, csak épp az első a társadalom minden tagjának szükséges infó kéne hogy legyen, míg a második elég ha az orvosok ismereteiben megvan.


A saját tudományommal is így vagyok, mielőtt jönnének a lepontozások hogy "bőcsész vagyok aki védi magát". Nem, nem vagyok bölcsész, biológiát tanulok első éves egyetemistaként, szóval mondhatni még közelebb is lenne hozzám a szívsebészet mint a politológia. Csak tudom hogy a társadalomtudományok jobban meghatározzák a mindennapjainkat, hisz jogok, adórendszerek, politikai választások határozzák meg első sorban az életünket.


Kicsit elkanyarodtam a témától.


Röviden: Az összehasonlítás nem korrekt. Korrekten így lenne megfogalmazva: Annyit ért egy átlag ember a szívsebészethez mint a skandináv Futhark abc írásjeleinek ismeretéhez?

2017. okt. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. A társ. tud. párja az orvostudomány lenne a mondatban, de leginkább a természettudomány.
2017. okt. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden szakmának, témának megvannak a mélységei :)
2017. okt. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
első: Az ELTE valamelyik társadalomtudományos szakjainak a tanárjai, diákjai mondták ezt magukról. Azért tettem fel a kérdést, érdekelne mások is így gondolják-e.
2017. okt. 30. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!