Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rombolhatja a...

Szerintetek is rombolhatja a masik ember onbizalmat es onkepet az ha egy jo alaku vagy epp egy 40kilos lany azt mondja magara hogy dagadt? -Tizen evesekrol van szo-

Figyelt kérdés
(En is onbizalom hianyos vagyok/onkep zavaros,tudom jol ezt magamrol ezert foglalkoztat ennyire)Az iment volt egy vita amiben arrol volt szo hogy a 40kilos lanyok le dagadtozzak magukat,igy a mas lanyok onkepet es onbizalmat ossze rombolja...Talalkoztam olyannal aki azt mondta:akinek nem felel meg a sajat alakja vagy kinezete az huzzon le az edzo terembe es tegyen ellene.Akik igy szolalnak meg nem tudhatjak ki mennyit tesz azert hogy tudjon fogyni par kilot...Valaki betegseg miatt hiz el,es nem tud ellene tenni...Felhoztak a stresszt,hogy attol is hizhat az ember,erre a negativ illeto elkezdi hogy le megy a mekibe mert epp stresszes es tomi a pofajat,nem hogy az edzo terembe menne le es ezert idezem dagadt g*ci,mert hogy o neki is sok stressz meg gond van az eleteben meg sem a mekibe szalad le (uristen mintha ez igy mukodne)...Nem tudom meg is ezzel az illetovel hogyan lehetne megertetni, hogy nem olyan konnyu elfogadni sajat magunkat,felepiteni azt amit leromboltak bennunk...
2018. jan. 10. 02:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én rájöttem, hogy lányok/fiúk nagy része nem önbizalomhiányos, hanem a dicsérő szavakat várja. Barátnőmön is észrevettük, hogy csak azért sajnáltatja magát, hogy majd elkezdjék dicsérni xd

Aki meg tényleg önbizalomhiányos, annak össze kell rakni a lelkét, mert gondolom nem csak úgy egyik napról a másikra lett az.

2018. jan. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy összefüggésbe kéne vonni a két esetet. Egyrészt egyetértek a fenti válasszal, õk nem gondolják komolyan. Másrészt én is állíthatom 165cm/55 kilóval kövérnek érzem magam, aminek az lenne az oka, hogy nálam soványabb lányokhoz hasonlítgat magam. De ettõl függetlenül nem fogom elítélni azt sem, aki 70 kilos, kicsit teltebb ismerõseimre nem nézek rossz szemmel csak azért, mert saját magammal szemben nagy elvárásaim vannak. Mindenki más, az önbizalom személyes dolog, nem föltétlenül összehasonlításból keletkezik.


Amúgy meg az élet minden területén megfigyelhetõ ez a jelenség. Pl. suliban gyakran azok sírnak, hogy rossz jegyet fognak kapni, akik elsõ tanulók között vannak. Vagy egy munkanélküli megrezzenne, ha egy jó állásban lévõ emberke azt mondaná, hogy nincs megelégedve a munkahelyével. Vagy valaki panaszkodik rossz házasságra, mert nem vitték el Bahama-i nyaralásra, míg más házasságokban csak ütnek-aláznak otthon.

Nem nézi egyik a másikat, nincs mindig összehasonlítgatás, mindenki a saját életét éli:)

2018. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!