Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a bajba jutott...

Szerintetek a bajba jutott szegény embereknek a sorsa érdekel valakit?

Figyelt kérdés
Például egy hajléktalanszállón a szociális munkást érdekli mi van az ottlakókkal?Beszélgetnek velük egyáltalán?És ha meg is kérdezik tőlük hogy vannak azt azért teszik mert érdekli őket?Vagy csak azért mert ez hozzátartozik a munkájukhoz?
2018. jan. 11. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen szerintem aki ilyesmit akar dologozni, feltételezem ez érdekli. Engem nem érdekel, más területen is dolgozom. Néha segítek, adományozok, de mekem a mindennapokban az ügyes-bajos dolgaim töltik ki az agyam... tehát igen. Őket érdekli. Szerintem empatikusabbak is mint én, pedig énis elsírom magam néha ha belegondolok vagy meghat valami történet. Te hogy vagy vele, például. Miért érdekel a kérdés?
2018. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért van akiket érdekel
2018. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A családom ilyen helyzetben volt kiskoromban. Mikor anyukámmal csináltak egy rádió interjút erről, akkor a szociális munkások csak megfenyegették, hogy ha nem marad csöndben, elvesznek minket (gyerekeket) tőle.


Az adomány szép dolog, de pl ruha adománynál a jó darabokat kiválogatta magának egy főorvos meg a neje, ami nekik nem tetszett, azt még áttúrták az ismerősök és a szegényeknek csak a maradékot tették ki.

Az élelmiszer csomagok tényleg hasznosak, de általában egy évre elegendő sűrített paradicsom volt benne.



Az iskolámban utólag jöttek csak rá, hogy szükséglakásban lakunk és az "ilyenek" a másik, a szegény iskolába járnak, ami tele volt roma gyerekekkel, lepukkant volt és onnan sehova nem vették fel az embert. De maradtam a sznob suliban, ahol szétaláztak 7 évig mert én voltam a hátrányos.

Az osztályfőnököm 4.-ben mindenki előtt közölte, hogy hozott pár szatyor ruhát anyukámnak, mert az neki már nem kell mi meg úgy se tudunk venni.

Az iskolai színdarabban a tesómnak azt mondta a tanító, hogy ne legyen királylány, inkább szegény lány legyen, mert azt úgy is tudja, hogy kell.


Szóval az én tapasztalatom szerint nem érdekel senkit, sőt ott rúgnak beléd, ahol tudnak.

2018. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az LMP-t érdekli.
2018. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem lehet,hogy a szociális munkás csak azért választja ezt a szakmát,mert azt gondolja hogy ebben könnyen el tud helyezkedni és mivel sok a bajba jutott ember,neki mindig lesz munkája?
2018. jan. 11. 13:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én is azt gondolom hogy lenézik sokan a szegényeket és őket is hibáztatják azért mert szegények.És nemcsak Lázár János gondolja úgy hogy mindenki annyit ér amije van
2018. jan. 11. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, azért vannak olyan szociális munkások, akiket érdekli az emberek sorsa, akikkel foglalkoznak. Az más kérdés, hogy ők vannak- e többségben.
2018. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként hasonló a helyzet az ápolókkal, nővérekkel. Van amelyiknek ez csak egy munka és úgy bánik, beszél a beteggel, mint a "kutyával". A másik emberszámba veszi akkor is, ha sok vele a gond és mindent meg tesz, hogy segítsen rajta.
2018. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!