Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen szegény embereknek,...

Ilyen szegény embereknek, miért akarnak mindenáron kutyát, úgy hogy nem törödik vele és nincsen pénzükrá?

Figyelt kérdés

Azokra szegény emberekre gondolok, akik mindenáron kutya kell nekik úgy:

- Nem foglalkozni vele vagyis elhanyagolják.

- Alig sétáltatja vagy nem is sétáltatja a kutyát (egész nap be van zárva lakásban).

- Nincs pénz állatorvosra.

- Nincs pénz legolcsobb kutya kajára, így több napos emberi kaját kap vagy nem is kap kaját.

- Nem kap vizet a kutya.

- 2m hosszú láncon van kutya víz,étel nélkül egész évben.

-stb..

Ezek után is mindenáron kell kutya.

Környéken ismertem ilyeneket, akik állatvédők a sokadik rossz állapotban lévő kutyát elvették tőlük. Sajnos ahogy elvették tőlük, egyből szereztek egy másik kutyát.

Ismertem olyan, csont soványra lefogyott, éhen halt a kutya lakásban. Mert "kedves csoro gazdi" aki mindenáron kutya kellet. Persze kutyával nem törödöt. Lelépet egy pasival ott hagyta kutyát üres lakásban. Étlen szomjan saját ürülékében meghalt kutya. Ki tudja mennyit szenvedett a kutya. :( A szomszédok találtak rá halott kutyára, mert nem tudták mi ez büdös szag. Tudnék még sorolni.

Ilyeneknek minek kell kutya??



2017. jún. 24. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. :( De borzasztó.
2017. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Én se értem. Talán házőrzőnek, vagy azért mert egy kertes házhoz dukál kutya? Hülyeség. Meggondoltlanok, ostobák. Azt hiszik, hogy amit ők esznek az jó a kutyának is. Végülis pár nap éhezés után úgyis megeszi...Sétáltatni se kell ott a fél méteres lánc majd rója a köröket egész nap. Ha meg megbetegszik, vagy sikerül megszöknie kínozzunk egy másikat.

Ahj nem értem én az embereket. És simán hozzájutnak ingyen is az állathoz. Ezt sajnos nem igazán lehet megállítani.

2017. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert még mindog az a tévképzet él, hogy a kutyatartás nem hobbi hanem valami más. A kutya meg ez okán jár.

Ugyanez a macskával is.

Az állattartás ugyanúgy hobbi, mint a sport vagy a zenélés. Ezt kellene ezeknek az embereknek felfogni.

2017. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezek az emberek ilyen szinten buták, ha a szomszédnak van kutyája neki is kell, meg az ilyenek általában úgy nőnek fel, hogy gyerekként is azt látja, hogy a kutya ki van kötve és ott rohad meg a láncon... és ezt viszi tovább, kell neki is, mert ez látta... Sajnos az állattartási kultúránk a béka segge alatt van...
2017. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igényük van egy kutyára, mert "olyan aranyos" és ugye elképzelnek egy ilyen álomkepet, amit a filmekben látnak, hogy mennyire jó lesz, ha van kutya, ahhoz túl hülyék, hogy felfogják, mennyi kiadással, problémával, ráfordított idővel jár ennek az állapotnak az elérése és fenntartása, úgyhogy a dolog hamar összeomlik és a vicc az, hogy onnantól a történet összes szereplőjének szar, a kutyának és a gazdá(k)-nak is. Ezt kellene ugye előre látni, felmérni az anyagi és egyéb lehetőségeiket, képességeiket. Sajnos maga a kutya relatíve semmi pénzért beszerezhető valami szaporítótól vagy a szomszéd hasonló állapotok között élő kutyájától, úgyhogy az első lépést könnyű megtenni, aztán utána ahogy szaporodnak a szívások, úgy megy el a kedv az egésztől.
2017. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!