Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, akinek sikerült elfogadni...

Van, akinek sikerült elfogadni magát?

Figyelt kérdés

Van, akinek sikerült elérni (leginkább lányok, nők véleménye érdekel, de mindenki írhat), hogy elfogadja magát olyannak, amilyen, és nem akar megfelelni a médiaideálnak, idegeneknek, környezetének?

Én is rengeteget küzdöttem azzal, hogy végre ne utáljam magam, amiért nem felelek meg a mai szolibarna, extrém dús sötét hajú, karakteres arcú, vastag szájú, pisze orrú, filigrán, de közben nagymellű médiaideálnak.

Már igyekszem elfogadni magam olyannak, amilyen vagyok, átlagosnak.


Van, akinek ez sikerült már?


Mielőtt jönne valaki azzal, hogy "változtass" vagy "adj magadra" vagy akármi, leírom hogy:

-vékonyszálú, szőke hajam van, nincs az a csoda, amivel ebből erős, vastagszálú barna lesz

-homokóra alakom van és nehezebb csontozatom, sosem leszek filigrán

-a karakteres arc is maximum plasztikával érhető el a jelenlegi kislányos, babaarcomból


2018. jan. 14. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült. De sajnos csak 30-as éveimben.

Tiniként sok gondom volt magammal, de gondolom, akkor mindenkinek.

Huszonévesen sokat változtam, elkezdtem dolgozni, önálló lettem, és ez az önbizalmamon is dobott sokat. Más lett a kisugárzásom is, bár nyilván a külsőm adott.

De 30 felett találtam igazán önmagamra. Talán akkor lettem igazán felnőtt.

2018. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

A problémát te generálod magadnak azzal, hogy az állítólagos médiaideálra akarsz hasonlítani. Az emberek többsége letojja ezt az ideált, és nem ezt keresi a való életben. Sőt, sokan még csak azt se tudják, hogy épp mi az ideál, vagy hogy van-e. Ez ilyen női hülyeség leginkább, vagy egy bizonyos sznob rétegé, de ha te azok után futsz, akkor meg is érdemled.


Inkább azon gondolkodj, hogy ha te magadat az ideálnak akarod megfeleltetni, akkor vajon mással is ezt teszed-e, és lenézed-e azt (mondjuk a férfiak közül), aki nem felel meg ennek. A tapasztalat ugyanis az, hogy ezt szoktátok tenni.

2018. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én nekem sikerült, bár jobb helyzetből indultam

18/F

2018. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2, Mi az, hogy szoktátok?

Úgy utálom, amikor valaki általánosít, komolyan.


Nem nézek le senkit. A férfiak terén érdekesmód sosem érdekelt, hogy a média szerint jóképűnek számít-e, soha nem is tetszett, aki a többség által sztárolva volt. Viszont ismerd el, a férfiakra nem is nehezedik akkora nyomás, mint egy nőre.

Soha nem értettem tiniként, hogy hogy tetszhetek másoknak, amikor úgy nézek ki, ahogy. Pedig többnyire azoknak tetszettem, aki nekem is. Nincs ideálom, két közös vonást nem lehetne találni azokban férfiakban, akik korábban tetszettek.

2018. jan. 14. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:

azért azt nem mondanám, hogy ne lenne ugyanakkora nyomás a férfiakon, mint a nőkön. ha nő vagy, sminkelhetsz, hordhatsz alakformáló ruhákat, sportolhatsz, diétázhatsz. ha férfiként vagy csúnya, marad a sport meg a diéta, ami egy csúnya arcon nem sokat változtat.

amúgy szerintem is magadnak kreálod ezt a problémát. nekem mindenféle probléma nélkül sikerült kibékülnöm magammal a 20as éveim elején.

2018. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Azt te csak hiszed, hogy a férfiakra nem nehezedik nyomás. Nőként lehetsz kb bármilyen, mindig lesz valaki, akinek tetszeni fogsz (ahogy az veled is van saját bevallásod szerint), de ha férfiként nem vagy a kevés elfogadott típusba, akkor egész egyszerűen nem vagy férfiként, sőt, néha emberként sem kezelve. Nőként ha bármit csinálsz, az plusz pontként jelenik meg, férfiként az alap a tökéletes, mindenben kiemelkedőnek kell lenni, az a kiindulópont, és csak azt nézik az emberek (főleg a nők), hogy miben rossz az ember, és akkor az csak negatív pontként jelenik meg. Férfiként nem lehetek bizonytalan, nem gondolkodhatok el a világon, hogy jó-e ez így, nem hibázhatok, hanem mindig hozni kell a könyörtelen, törtető, magabiztos szuperférfias képet, mert ez a dolgom. Nem lehet lelkivilágom, nem lehetnek emberi hibáim, mert jön érte a sápítozás és a lenézés.


De persze hol is van ez ahhoz a problémához képest, hogy milyen színű a hajad.

2018. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a baj a vékonyszálú szőke hajjal? Vagy a homokóra alkattal? Vagy a kislányos arccal? Én egyikben sem látok problémát. Én például nem bírom elviselni a szolibarna, nagymellű, vastag szájú, stb. "menő" lányokat. Max egy felnőtteknek szóló filmbe lennének jók...


18F

2018. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok 22 éves és nem sikerült elfogadni magam
2018. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz nem foglalkozni mások vèlemènyèvel, akkor megtanulod magad elfogadni :D
2018. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!