Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Főképp Y és Z generációsok!...

Főképp Y és Z generációsok! Nektek nincs olyan érzésetek néha, hogy elveszett a szenvedély a legtöbb érték megszerzése iránt? (23/f)

Figyelt kérdés

Amit leírok az nem új. Köztudott, de azért leírom.


Azaz nem kell semmiért megküzdeni, így ami korábban értékesnek számított, az ma már nem. És mivel nem kell mindenáron megküzdeni azért a dologért, ezért a szenvedély is elvész. Akármilyen téren! Nehezen tudom megfogalmazni. Úgy érzem, belőlünk (jó igen csak a magam nevében beszélhetek) hiányzik a szenvedélyesség, a lelkesedés bármi iránt, egy hangszer megszerzésében, a szerelemben stb. sorolhatnám még jó ideig.


Azt gondolom, mivel mindent megkaphatunk (kis túlzással), a dopamin-szükségletünk megtízszereződött, és ez folyamatosan, majdhogynem exponenciális gyorsasággal növekszik, és ahhoz, hogy ezt a csillapíthatatlan étvágyú fogyasztóvá nevelt, "idomított" társadalmat kielégítse, minden ágazat közt legjobban a kereskedelmi szórakoztatóipar világának egyre intenzívebb ingerkiváltó tartalmú műsorokat kell előállítania, hogy megüsse a folyamatosan emelkedő ingerküszöböt, amit egyébként maga pumpált fel ilyen magasra, tehát a saját vermébe esik bele.


Igen. Kérdés, hogy belefog-e esni? Meddig tudja tartani a tempót? Meddig tud nőni? Hova fajulhat még?


Vannak ezek a valóságshow-k, az ilyen celebfuttatások, ahol már szinte érezhető, hogy a szerkesztők kétségbe vannak esve, hogy milyen hülyeséget találjanak ki megint következőleg.

Erős túlzással, lassan már odajutunk, hogy a házamhoz jönnek a szereplőkkel és legyilkolják a szemem láttára őket, és hálát adnak az égnek a szerkesztők, ha ez eléri az ingerküszöbömet!

Ez lenne az "elfajulás" koronája, a gyilkosság ugye, a halál. Ennél nincs "jobb"! Hova tudják még tovább fokozni!? Viszont muszáj kitalálniuk valamit, hisz a gépezet nem állhat le! Valamivel továbbra is csillapítani kell a vágyait a nyálcsorgató zombinépnek.


Azt hiszem kezdenék elölről az egészet. Valamivel, egy utolsó döféssel, bábeli zűrzavart teremtenek, hogy a káoszból rendet alkothassanak, és előveszik a klasszikusokat, a kliséket, mondván, azokban mindig lehet bízni. Paradoxon.


A médiauralom alattvalóit, emberként a teljes kiégés fenyegeti!


Mit reagálna minderre a média?


A média képviselői és hipnotizált civil szimpatizánsai, erre csak azt tudják mondani - ami egyébként egyetlen védekezésük - ,hogy az illető saját akaratában áll eldönteni, hogy nézi-e, vagy sem a televíziót, használja-e a manipulátor tartalmakkal túlzsúfolt internetes oldalakat, és hasonlókat.

Olyan érzésem is van, igazából a média (a kereskedelmi, bulvár, konkrétan főként a magyarországi RTL és TV2) azt mondja ki, hogy ha nem tetszik, el lehet innen menni. Persze ez nevetséges, hisz onnan menjek el, ahol ő a "migráns"!?

Évekig boncolgatható téma, de nem érdemes ezzel foglalkozni, mert csak hányingere lesz az embernek ettől a minden színben hazug kereskedői világtól!


(A kérdés a fent írott főkérdés, itt csak elszabadultak a szavak.)



2018. jan. 14. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén mondom neked, hogy teljes mértékben átérzem a helyzetedet ezzel kapcsolatban. Én is hasonlóan vélekedek, mint amiket a "kísérőszövegben" írtál le... Valóban ez a helyzet, és tényleg egyre inkább hanyatlanak a dolgok ezen a téren. Én viszont annak nagyon örülök, hogy ellenpéldákkal is gyakran találkozom. Ebben az igazi értékektől megfosztott, felületes, ellényegtelenedett világban is vannak még nem kis számmal a mostani "Y és Z generáció" tagjai között olyanok, akik példaértékű emberek tudnak lenni, és azok is maradnak. És ennek mindig nagyon örülök. Én magam is elég "fiatal" vagyok, mégis értéket tudok képviselni, és ezt sokszor vissza is jelzik felém. Akiben vagy egyfajta igényesség a világgal, és önmagával szemben, az tartani tudja az értékeit, és nem olvad be a "többiek" közé.
2018. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azaz nem kell semmiért megküzdeni, így ami korábban értékesnek számított, az ma már nem."


Jó neked. Azért elég sokunknak kell még küzdeni a dolgokért.


A média résszel egyetértek. Az tényleg undorító, ezért nem is nézem. Ez a taktika egyébként remekül működik. Híreket, filmeket..stb elérek az interneten is. Tv-m pedig nincsen. Nem is hiányzik.

2018. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Némileg releváns, témába ütköző ez a videó, amit tegnap láttam, link: [link]


Egyébként igen, teljesen egyetértek veled a témában, s habár én is már tisztán látom, mi történik körülöttünk, örülök, hogy feltetted ez a kérdést, mert talán megmozgatja pár ember fantáziáját, és ők is "megvilágosodnak". Vagy el sem olvassák, ami több mint valószínű, hiszen ez a sok-sok apró információforrás, amit napi szinten fogyasztunk, átformálja az agyunkat, egy hosszabb szöveg olvasása kihívás lett. Konkrétan nem tudunk már olvasni.

Egyébként ez mindenkinek a saját kis harca. Egyre több embernél veszem észre, hogy ráeszmélnek, hogy ez így nem jó, ezt nem lehet sokáig így folytatni. Mint mondtad, zombivá váltunk. Az ilyenek, mint Facebook, Instagram, YouTube, mind úgy vannak kitalálva, hogy csak pörgessük, pörgessük órákon át, befogadjuk azt a rengeteg információt, ami azzal a lendülettel megy is a kukába. Az agy nem tud annyi információt feldolgozni, mint amennyit mi naponta fogyasztunk, szelektálnia kell.

2018. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmiért megküzdeni? Beszélj a magad nevében. Én középsuli mellett teljes műszakban dolgozok évek óta. Ebből vettem meg a gitáromat, veszem a bérletemet, fizettem az edzésemet, vettem később autót és tartom fenn.


A valóságshowkat se kötelező nézni. Aki normális az el tudja dönteni hogy szeretné-e, és tiszteletben tudja tartani a többiek jogát ugyan azon szabad döntéshez.

Lehet hogy azért mert megválogatom a barátaimat, de én úgy veszem észre hogy a generációnk jelentős része tudatos ember akik a médiában is megválogatják mit fogyasztanak. Ha nem tetszik ami a TV-ben megy nem kell nézni. Én se nézem. Az internet világában rengeteg alternatíva van az otthoni kikapcsolódásra.


Amit a médiáról írtál az csak a mainstream médiára igaz. Hazudnak és manipulálnak. De most sokkal több lehetőség van a mai világban alternatív hírforrást és eltérő véleményeket hallani mint ezelőtt bármikor.


Én azt érzem hogy TE unatkozol. Ha találnál magadnak valami célt, hobbit vagy bármit ami leköt hidd el sokkal szebb lenne a világ.

2018. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, abszolút a témába vág.

Igen, nagyon jól beszél Vecsei H. Miklós színész. Több ilyen emberre lenne szükség!

A média magában nem egy rossz dolog. Úgy vélem, lényeges változást elérni, hatni az emberekre csakis a média erejével lehetne, csak az a baj, hogy nem ilyen jóakaratú Vecsei H. Miklósok vezetik azt, és az még érdeke is a mostani médiának, hogy az embereknek ne legyenek céljaik, mert majd ő a média irányítgatja az ember életét. Hát és ez sajnos így is történt, ez van most. Persze, nem vagyok elég tapasztalt a témában, így nem tudom, hogy foghatjuk-e a céltalanságunkat a média manipuláló erejére?


Így van, ahogy mondja a rendszerváltókkal kapcsolatban. Volt egy közös cél, ahogy egy háború is összekovácsolja az embereket, mert az életért kell küzdeniük, ahogy a rendszerváltáskor is azért kellett. Ismerték az élet értékét.


Már ott a baj, hogy el kell mondani, hogy a megoldás a megfelelő kommunikációban keresendő, ahelyett, hogy erre evidenciaként tekintenénk és művelnénk. (jó hát elég összetett téma ez, nekem meg csak megérzéseim vannak, nem értek hozzá)

2018. jan. 14. 15:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de nem mindenki alá raknak mindent, valakinek meg kell küzdeni azért amit szeretne elérni
2018. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

15.27-eshez. Másfajta küzdésről beszélek. Régen (a szocializmusban. igaz, hogy én nem éltem benne, tehát nem beszélhetnék) lehetősége sem volt rá az embernek, az adott dolog megszerzésére, de ennek ellenére is megakarta szerezni, ezért szenvedélyesség alakult ki benne a dolog megszerzése iránt, és mivel mindenki hasonló helyzetbe került, ezért mindenkiben több volt a lelkesedés, a szenvedély. Persze nem csak tárgyakkal lehet példálózni, hanem az emberi kapcsolatokkal, haverok, szerelem stb. Két üzenetváltás között a maihoz képest, sokkal több idő telt el. Persze ezekkel nem mondok újat. Csak hát mivel, nem tudott az ember bármikor bárhonnan kapcsolatba lépni akivel szeretett volna, (lásd mobiltelefon, mobilnet) így ugye több idő telt el, és az embernek így több ideje volt gondolkodni, akár álmodozni, ami serkentette a fantáziát is, ha épp szerelemről volt szó. Erre persze rá is volt valamilyen szinten kényszerítve az ember, hisz nem tud nem gondolkodni, amikor órák, napok telnek el az üzenetváltás között.

Ezt, az azonnali üzenetváltás pl. a chatelés nem engedi meg, illetve nem kényszerít rá, hisz akkor írunk amikor akarunk, tehát megtehetnénk, hogy jól átgondoljuk a válaszunkat, de mivel elvagyunk kényelmesedve, így már megerőltetőnek érezzük, feleslegesnek, gondolkodni, pláne ha nem is vagyunk rákényszerülve. Persze, mondhatjuk, hogy a chat erre rossz példa, hisz annak pont a lényege, a gyors, azonnali üzenetváltás, de én párhuzamot vontam két üzenetváltás közti idő alatti érzelmek, benyomások fejlődésének értelmében, a szocializmusban való leggyorsabb kommunikáció, és a mai chat-beszélgetés között.

Valahogy úgy érzem mindenben több volt akkor az érzelem. Egyszerűen szeretném átérezni azt amit az emberek éreztek közvetlen a rendszerváltás után, mert szüleim emlékei alapján valami egészen különlegesen-csodálatos-örömteli-felszabadító érzés lehetett akkor minden magyar emberben, kivéve néhányat.

Abból a szempontból jó a kommunizmus, hogy hatékony a közösségépítő ereje. Ugye mindenkinél ugyanaz az egy tv-csatorna (később ugye kettő), ezáltal másnap mindenki ugyanarról tudta elmondani a véleményét, nem kellett beszédtémában csak az időjárásra szorítkozni. A TV egy a több közül amely így hatott szerintem.

2018. jan. 14. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, én gyakran érzem úgy, hogy az életem egy küzdelem a világgal, a többi emberrel. És nekem még jó dolgom van, mert sokan szeretnek, nem éhezem, stb., valaki még nálam is jóval többet küzd.

Ha hiányzik a szenvedély, akkor keress valamit, amiért küzdhetsz, vállalj fel egy ügyet, állj ki azokért, akiknek valamiért nehezebb nálad. Egyrészt ezzel megoszthatod a saját szerencsédet, másrészt amint szembekerülsz a rendszerrel, amibe eddig kényelmesen belesimultál, rögtön rájössz, hogy nagyon is van miért küzdeni manapság.

A média hozzáállása meg undorító ugyan, de tény, hogy lehetőségünk van dönteni. Én is megválogatom, mit nézek, a TVt meg egy éve kikötötték. A legkönnyebb, legátlátszóbb a szolgáltatókra mutogatni, miközben a mi igényeinket teljesítik.

2018. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én igazából nem a küzdésről beszélek, hanem általánosságban a szenvedélyességről. Az az érzésem, hogy régebben minden ember vágyakozóbb, szenvedélyesebb volt. Persze ez így hülyén hangzik, de mégis ilyesmit érzek.
2018. jan. 14. 19:28
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Ahány ember élt a történelemben, az őskorig visszamenően, mind szeretett arról álmodozni, hogy a világ azelőtt jobb, nemesebb, tisztább, romlatlanabb volt, csak valami elveszett, mire ő beleszületett. Én őszintén kétlem, hogy valaha bármelyiküknek is igazuk lett volna.
2018. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!