Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan félelem, fóbia,...

Létezik olyan félelem, fóbia, hogy a hivatalos ügyek intézésétől való félelem?

Figyelt kérdés

Én mindig görcsölök, ha valami fontos hivatalos ügyet kell intéznem. Minden apró betűre odafigyelni, mindent banyújtani, megfelelő határidővel, stb...


Most pl. jelentkezek egyetemre, és félek attól hogy nem nyújtok be valami dokumentumot, és ezért nem vesznek fel.


Máskor volt, hogy nem kaptam egyetemi támogatást, mert valamit nem nyújtottam be. Utálom a hivatalos ügyeimet intézni, ha gazdag leszek, csak erre fogok tartani egy titkárnőt, aki mindent megcsinál.



2018. jan. 15. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, sokáig még telefonálni is képtelen voltam.

Ez nem fóbia, vagyis nem olyan értelemben, ahogy te gondolod.

De létező jelenség. :) Nekem sokat segített, hogy rá voltam kényszerítve (vicc, de olyan szakmát választottam, ahol mások ügyeit intézem... :D). Még most is gyűlölök intézkedni, szívdobogást kapok, halogatom amíg lehet, de még így is, sokkal könnyebben meg tudom csinálni, mint anno.

2018. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hajjaj, létezik és kb. minden ember szenved ettől a fóbiától. Már Shakespeare is írta:

The pangs of dispriz’d love, the law’s delay,

The insolence of office,


Ez visszadöbbent. E meggondolás az,

Mi a nyomort oly hosszan élteti

Mert ki viselné a kor gúny-csapásit,

Zsarnok bosszúját, gőgös ember dölyfét,

Útált szerelme kínját, pör-halasztást,


A hivatalnak packázásait,


S mind a rugást, mellyel méltatlanok

Bántalmazzák a tűrő érdemet

Ha nyúgalomba küldhetné magát

Egy puszta tőrrel?

2018. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Hibázz direkt (valami fontos dokumentum leadásának határidejét felejtsd el, vagy hagyd otthon) azután figyeld az önelégült fél-mosolyt az eddig aggódó arcocskádon megjelenni: akkor majd jövőre egyetem, most úgyis olyan szétszórt vagyok.
2018. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Ez véletlenül sem nevezhető fóbiának, csak simán lusta és szétszórt vagy. Én is utálok ügyintézni, de az én érdekem, hogy rendben legyenek a dolgaim, szóval megcsinálom és kész. Idővel belejön az ember, hogy mire kell figyelni, senkinek nem megy azonnal, de az élet nem csak kellemes dolgokból áll. Ez meg azért nem akkora dolog, hogy félni kelljen tőle.
2018. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha létezik, akkor én is ebben szenvedek :D Én is mindig tiszta stresszben vagyok, ha valami ügyet kell intéznem, még akkor is, ha csak telefonon. De ha meg be is kell menni személyesen, az még rosszabb. Mindig attól félek, hogy valamit félreértek, bunkó lesz az ügyintéző, stb.

Szóval nem vagy ezzel egyedül.

2018. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én utálom az ügyintézöket mindegyik ki van égve ès bunko ja meg nagyképüek is.És azt kébzelik sziveséget tesznek pedig csak a feladatot végzi pénzért.Eleve azt is hülyeségnek tartom hogy, személyesen kel megjeleni ha jó minden papir nevetséges.Mert ha nem kelene munkája semm lenne.
2018. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is végzős vagyok, átérzem a helyzeted. Nekem alkalmassági vizsgára is menni kell, szóval dupla stressz. :D


Szerintem ezt csak akkor fogod tudni végképp legyőzni, ha mindent magadnak intézel, az egyetemi jelentkezés is lehet egy jó próba erre. Muszáj lesz megszokni, előbb-utóbb mindent magadnak fogsz csinálni.

2018. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Annyit kifelejtettem, hogy júliusig van időd a dokumentumfeltöltésre, ne parázz ennyire. Olvasd el sokszor a tájékoztatót, hogy mikor mit kell csinálni, engem ez néha megnyugtat. :D

2018. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociális szorongásos zavar, talán.

Ne aggódj, ki lehet ebből jönni.

Én már csak a telefonálástól parázok a többitől nem.

Túl sok gondolkozol, hagyd abba. Minnél többet csinálod annál olajozottabban megy, ez már csak ilyen sajnos, nem az az igazán bátor aki mer, hanem aki legyőzi a félelmét.

2018. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy létezik-e ilyen fóbia, de nekem van
2018. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!