Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rettegek a sötétben?

Miért rettegek a sötétben?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, sosem tudtam sötétben aludni, mai napig lámpafénynél alszok el, még a párom közelsége sem nyugtat meg, félek.

Nektek sikerült ezt leküzdenetek? Hogyan?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 4. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban féltem a sötéttől vagy is inkább attól amit beleképzeltem. Akkor azt csináltam,hogy direkt lekapcsoltam a lámpákat körbejártam a házat és közben énekeltem vagy hangosan zenét hallgattam,mondogattam magamban,hogy nem félek semmi nem bánt. Mai napig nem értem,hogy vált be. Lehet te sem a sötéttől félsz hiszen mikor becsukod a szemed és alszol akkor is sötét van. Inkább a benne lévő dolgoktól vagy valami gyerekkori trauma maradt meg. De hidd el és ezt mondogasd magadban a sötét nem bánt ahogy senki más sem se a szobádban sem máshol.
2018. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom h nem bánt nem csak azt a tudatot erősítem magamban, hogy van mitől félnem? Hisz, koncentrálok arra, hogy "nem bánt" vagy "senki sem bánt" ezután rögtön kapcsol az agyam, hogy senki? Miért van itt valaki? Ezek után pedig még jobban fél az ember :)
2018. jan. 4. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Kevesebb horror stb. Tényleg a képzeletedtől félsz.
2018. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A lámpafény csak tüneti megoldás, mellyel saját magad csapod be. Éjszaka teljesen normális, hogy sötét van, emiatt rettegni nem egészséges, főleg nem felnőttkorban. Én még a téli időszakban, a korai sötétedés miatt gyakrabban előforduló depressziót sem igazán tudom hová tenni, mivel az ember gyerekkora óta hozzá van szokva az évszakok váltakozásához. Viszont minden nap rettegve elaludni, szorongatni (esetleg éjjel többször felriadni) hosszú távon biztos, hogy komoly problémákat okozhat, ezért érdemes lenne pszichiáterhez fordulnod.
2018. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki mióta elvesztett valakit, csak úgy tud elaludni, ha megy a háttérben valami film. Nálad nem volt ilyesmi?
2018. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is féltem.

Nem igazából a sötétségtől félünk, hanem attól benne lehet, az ismeretlentől. Csak az a gond ezzel, hogy az agyad átver és az elméd csapdájában vagy, pedig semmi nincs ott. Én azt hittem, hogy elvisznek majd az űrlények és rettegtem (kicsi voltam :D) aztán egyszer gondoltam egyet, hogy sz**ok bele vigyenek el, unok már így rettegni... Azóta is itt vagyok, a sötétség nem bánt.

2018. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van mikor semmi problémám sincs, ha van egy kis fény, ami vezet, de ha semmi sincs, akkor nagyon félek.

Viszont megoldásként jött az okos telefonok vakuja a hátlapon, hisz ezt feloltva ki tudok menni WC-re, viszont enélkül, a kapcsolóhoz sem merek nyúlni, tapogatózni a falon, félek, hogy valami mást fogok meg, bármit, amitől megijedhetek, ha egy zacskó az, vagy egy naptár a falon ami új még és nem szoktam meg akkor az megrémít, és magától a rémülettől félek, így ha alszom éjszaka sötétben bebújok a takaróm alá de teljesen, viszont annyira melegem van ettől, hogy így végképp nem tudok aludni, de a párommal kitaláltuk azt, hogy menjen a TV éjszaka de levesszük a fényerőt és a hangot, így nyugodtan el tudok aludni, az időzítő vagy a párom meg úgyis kikapcsolja valamikor hajnalban :)

2018. jan. 4. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez valszeg egy evolúciós félelem, hiszen a sötétben sok minden ólálkodhat, és míg te tudod, hogy biztonságban vagy a szobádban, az ösztöneidet nehéz kikapcsolni.

Pár éve még nekem is volt hasonló félelmem, és szinte minden este elalvás előtt akaratom ellenére felpattantak a szemeim párszor, hogy tényleg megbizonyosodjak róla, hogy nincs mitől tartani. Viszont azóta találtam egy módszert, ami nekem idővel bevált: eltereltem a gondolataimat. Persze az, ha csak felületesen próbálsz másra gondolni, általában nem hat, de pl kezdj el írni a fejedben egy történetet egyik szóról a másikra, úgy, mintha csak egy könyvben olvasnád. Ez egyrészt kiűzi a fejedből a tényt, hogy sötétben vagy, másrészt meg jó kis agytorna is, és gyorsan elalszol tőle.

Remélem ez segít valamennyit^^

2018. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!