Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeled, ha valaki...

Hogyan kezeled, ha valaki dühös rád?

Figyelt kérdés

Vannak minőségek, hogyan kezeljük, amikor a szüleink dühösek (szid) amikor a testvérünk (tid) amikor a párunk (pid) amikor a főnök (fid) amikor egy idegen az utcán/buliban (iid) amikor a haverunk/barátunk (hid/bid) amikor a tanárunk (taid)


És van egy számomra érdekes (d), amikor egy munkatárs (mid)


A másik ember dühös - érzem magam.


Szóval másképp regálunk, amikor a főnök, lehet becsicskulunk, megalázkodunk, nem állunk ki a saját igazságunkért.


Ki lesz dühös ránk? Nekem (lehet tévesen), amikor valaki dühös rám, valahol olyan érzésem van, honnan veszi a bátorságot, hiszen valamilyen szinten megfélemlíteni akar a dühösségével, megfélemlíteni, és ha ez sikerül neki azután az irányítása alá vonni, hogy úgy viselkedjem, ami neki megfelelő.


Most megvizsgálom, én mikor szoktam dühös lenni, mi az ami dühít.

Tégedet mi? Hogyan kezeled a veled dühöngő embert?



2018. jan. 6. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszarom. Már bocs
2018. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
jó pofán kéne vágni mindet. gyűlölöm az embereket!
2018. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha közel áll hozzám, akkor vagy elengedem, hogy ne legyen konfliktus, vagy ráveszem, hogy beszéljük meg. Ha nem áll közel, munkatárs, főnök... Akkor meg dühöngjön. :D Ha hülyeség nem veszem magamra, ha jogosan akadt ki rám bocsánatot kérek, de nem veszem a szívemre.
2018. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ha valaki dűhös ránk több oka is lehet:

1.saját ön ismeret hiánya kezeletlensége , önfejlesztetlensége


2. Amikor a másik azaz akire dűhös annak saját önismeret hiánya kezeletlensége, önfejlesztetlensége


Általános tények, formalitások , kúltúra, szocializáció:


Az embereknek asszertív módon kéne viselkednie törekednie a hibák újbóli elkövetésének, az önfejlesztésre!

Senki sem tökéletes ezért mindenkiben vannak hibák ahhoz hogy jó kapcsolatokat ápoljanak az emberek egymással áldozatokat kell hozni alkalmazkodni ha ez meg van akkor sokan szeretni fognak tisztelni és figyelni úgy hogy közben magukra is figyelnek! A mai koszerű fejlett phichológia is ezt az írányt mutatja megfelelően! Persze ehhez hozzá tartozik az ehhez való felellősség, felnőttesség, és műveltség , inteligencia!

Aki erre nem hajlandó nem lesz egy nyugodt békés harmóniás és sikeres élete, így ne is várjon el semmit!

Akit felkelltette eme szöszenet az kerese az interneten az asszertivitás elméletet, életmodót! A tudás mindenkinek jót tesz, de ajánlott is hisz mindenkinek mutat újat amitől fejlődik! Boldog stresz mentes sikerekben gazdag életet kívánok!

2018. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Előző:


Bocsánat egyik mondatomat egészíteném ki:


" Az embereknek asszertív módon kéne viselkednie, törekednie, a hibák újbóli elkövetésének elkerülését az önfejlesztés miatt!"


Helyes írási hibámat javítanám "dühös"

2018. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én általában amikor valaki dühös rám tovább hergelem, bottal piszkálom. Aztán rá mosolygok és olyan megjegyzéseket teszek, amik tovább bosszantják. Legyen szülő vagy akárki tudja mit szabad és mit nem. Rám nem lehet mérges, mert nem adtam rá engedélyt. Ha valakinek valami baja van ne rám töltse ki, verje falba a fejét, amíg meg nem nyugszik!
2018. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyermekkorban evolúciós okokból erős bennünk a megfelelési vágy. Ki előbb, ki utóbb vedli ezt le. Én azt hiszem, későn érő típus vagyok. 40 is elmúltam, mire rájöttem, hogy ha valakinek problémája van velem, bármennyire is VELEM van problémája, attól az még az Ő problémája marad. Tehát oldja meg ő maga.
2018. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem veszek róla tudomást. Ha pedig fenyegetve érzem magam,beindul a küzdj vagy menekülj reakció.
2018. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kapcsolatunktól függ. Ha távoli, akkor lazán leszarom. Ha közeli ismerős és fontos, az elején megvisel, aztán azt is leszarom, ha nem hajlandó megoldani.
2019. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!