Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a legviccesebb dolgok?...

Mik a legviccesebb dolgok? Melyik fajta humor a legjobb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, az emberiség humorérzékére, hogy alapvetően ki min tud legjobban szórakozni. Felsorolok pár lehetőséget:


- Stand up comedy humor. Amikor egy humorista, vagy csak egy haver köpi a szót, főleg másokat figuráz ki. Leggyakoribb humor társas beszélgetéseknél.

- Slapstick, azaz képi humor. Például a Loones Tunes, Tom és Jerry mesék, vagy bizonyos vígjátékok, amikor a látvány humoros. Főleg bohózat.

- Káröröm. Amikor azon nevetsz, hogy valaki elesik, vagy bénázik.

- Szóviccek, faviccek.

- Abszurd humor. Amikor szürreális dolgok történnek, amik alapvetően nem is viccesek, de te mégis azon nevetsz, hogy ez mennyire lehetetlen szituáció már. Például állatok hogy viselkednek.

- Szarkasztikus humor. Amikor valami komoly dologba te magad magyarázod bele a humorforrást. Például mondjuk egy misén vagy, teljesen komoly minden, de te mégis elkezdessz röhögni a pap fején ahogy beszél, mimikáin, hangján, tökmindegy.

- Egyedi humor. Amikor az ember saját magán, a saját poénjain röhög a legjobban, és magát tudja szórakoztatni.

- Tréfa. Amikor valakit megviccelünk.

- Végül (és ez a kedvencem) a reakció-kiváltó humor. (Az "Ember a Holdon" című film konkrétan erről szól) Amikor azon nevetsz, hogy az emberek hogyan reagállnak bizonyos dolgokra. Például amikor egy kocsmába épp nagy a hangulat, szól a bulizós zene, de te hirtelen beraksz a zenegépbe Mozart-ot, vagy Bach-ot a legnagyobb buli közepén, és szépen elkezded vizslatni az arcokat, hogy kinek mikor esik le a tantusz, ki hogy reagál erre a hülyeségre. Nézed, ahogy meglepődnek, egyenként elkezdenek felháborodni, és egyre morgósabb a hangulat. Na én ilyenkor fetrengeni szoktam a röhögéstől, nem tudom miért. Kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel.



2018. jan. 16. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem az abszolút favorit az angol és a fekete humor.
2018. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Metionin ***** válasza:

Ha lenne pokol, akkor már tuti fűtenék nekem a kemencét a "humorom" miatt.

1,2,3 ezeket nem szeretem, szerintem nem vicces. A Tom és Jerry-t mindig is utáltam, gyerekként nem tudtam elképzelni hogy az a hülye macska miért nem tépi már cafatokra azt az idióta egeret.

A favicceket és a szóvicceket imádom, nem egy ismerősöm fenyegetett már meg hogy ha még egyet mondok akkor el fog ásni egy erdőben ahol senki sem talál meg.

Saját magamon is tudok jókat röhögni, mások megviccelésén viszont nem. A reakciós humornak is vannak területei amit csipázok, az tényleg tök komikus amikor az emberek felháborodnak valamin ami egy kicsit szokatlan de amúgy nem ártok vele senkinek.

2018. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Én ezt a fingással játszom el.

Csendben elengedem aztán várom a reakciót :D

2018. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért, de én a saját hülyeségeimen szoktam a legjobban nevetni.

Pl leesek a lépcsőn vagy valami, csak az a ciki, amikor már senki másnak nem vicces, de nekem még mindig röhögnöm kell. :D

A másik kedvencem az abszurd humor.

2018. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szó-és képviccek minden mennyiségben. Ezeken halálra tudom nevetni magam, még azokon is amiktől mások csak a fejüket fogják. :D

Ezen kívül bizonyos mértékig a fekete humoron tudok nevetni.(emberek halálán-és annak kifigurázásán viszont képtelen vagyok nevetni) Például a tipikus "A fekete humor olyan mint a végtag, nem mindenkinek van" mikor először olvastam, percekig röhögtem. Sokan elmebetegnek is néznek emiatt :'D

Bár ez nem kifejezetten humor kategória, de a dank memeken tudok nagyon sokat nevetni.

2018. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szóviccek, faviccek, angol humor, fekete humor nagy kedvenceim. Elég önironikus vagyok, néha nagyon jókat nevetek magamon meg ahogyan "alázom" magam.
2018. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A fekete humorról nekem most hirtelen a kertvárosi gettó jutott eszembe :D De aztán eszembe jutott hogy itt a fekete nem a börszínt jelenti, hanem afféle sötét humort, halállal meg ilyenekkel.
2018. jan. 16. 17:20
 8/21 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi vagyok, az emberiség humorérzékére" <------a gyakorikérdések.hu-n…


"hogy alapvetően ki min tud legjobban szórakozni." <--------RAJTAD.


" Amikor egy humorista, vagy csak egy haver köpi a szót, főleg másokat figuráz ki" <---------nem szép dolog köpködni.


"Abszurd humor. Amikor szürreális dolgok történnek, amik alapvetően nem is viccesek, de te mégis azon nevetsz"<----------egy tanult humorista kérdése.


"Egyedi humor. Amikor az ember saját magán, a saját poénjain röhög a legjobban, és magát tudja szórakoztatni"<---------igen megvolt köszönöm.


"reakció-kiváltó humor"<----------

2018. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nálam egyértelműen az abszurd humor viszi a prímet, melyet a Monty Python révén 1993-ban ismertem meg. Érdekes, hogy az effajta humort már gyerekkoromban is gyakran próbálgattuk a bátyámmal (teljesen spontán), bár akkor még azt sem tudtam, hogy ezt így hívják. Az iskolában is gyakran használtam, de az osztálytársaim sosem értették és folyton lehurrogtak... :)

Mostanában pedig szinte Family Guy-függő vagyok és nem tudok betelni a poénokkal. Seth Macfarlane egy igazi zseni! :)

2018. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem az abszurd humort, angol humort, társadalmi szatírát, nálam kb. ezek a humor királyai.

Nagyon tudom még értékelni az önreflexív humort, sokkal szimpatikusabb, mint mikor valaki más kárára poénkodik. A stand upban is az ilyen anekdotás komikusokat szeretem, nem pedig azokat, akik nagy pofával élezik a nyelvüket más embereken, rétegeken.

Én magam leginkább favicekkel, szóvicekkel fárasztom az ismerőseimet, de szeretem a fekete és akasztófahumort is, olyan társaságban, ahol tudom, hogy bírják.

Sok mindent kihagytam, de szerintem kiderül, hogy elég mindenevő vagyok. Igazából jöhet bármilyen börleszk, kabaré, jellem- és helyzetkomikum, ismert művek paródiái, de még az igazi agyalágyult, zs kategóriás vígjátékok is. Szeretem a humorban, hogy kihozza az emerekből a kreativitást. Egyedül azt nem bírom, mikor humornak álcázva aláznak meg valakit/valakiket.

2018. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!