Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 28 évesen még most sem tudom...

28 évesen még most sem tudom mihez kezdjek magammal, és az életemmel. Én lennék ennyire elcseszett?

Figyelt kérdés

Sok ember már gyerekkorában eldönti mi lesz ha nagy lesz, hogy mivel fog foglalkozni. Én meg itt vagyok felnőttként és fogalmam sincs hogy merre mennyit. Csak sodródom az árral.

Igazság szerint nem is igazán érdekel semmi, nem tudok olyat mondani amit szívesen csinálnék mint munka(nem is szeretek dolgozni). Van érettségim, 2 szakmám, de egyszerűen semmi.


Hogyan tudnám valahogy megtalálni önmagam? Valaki hasonló "problémával"?



2018. jan. 21. 17:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#5 Azért tanultam, mert amikor elkezdem akkor érdekelt és szerettem is csinálni, aztán meguntam és herótom lett tőle.


Ez mondjuk egy nagy problémám, hogy sok mindent nagy lánggal elkezdek érdekel aztán az is alábbhagy. A nyelvtanulásnak is nekikezdtem már számtalanszor mondván kellene egy nyelvvizsga pár hónapig szépen ment minden aztán ugyan úgy leálltam vele.


#7 Ejj mi szerintem jó barátok lennénk. :D


#8 Tetszik amit írtál, és épp azon vagyok, hogy megint nekikezdjek a nyelvtanulásnak már nem is tudom hanyadszora, de őszintén most épp a "élj bele a világba" fázisban vagyok. De igyekszem.

2018. jan. 21. 18:50
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

7-es vagyok.


Én is gondolkodtam egy nyelvtanfolyamon, de van nekem angol nyelvből középfokú, ami kellett a főiskolán, de szerintem nem adnék ki pénzt még egy másikra, ezt "sem használom" úgymond.

2018. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te vagy ilyen... Ha megtalálom a választ/megoldást majd megosztom veled.

Én dolgozok és évről évre életek. Ennél hosszabb távra felesleges terveznem, mert nincsenek igazán céljaim az átlagos dolgokon túl, mint az utazás külföldre meg ilyesmik.

26/N

2018. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13 Szavad ne feledd! :) Ugyan így vagyok vele. Én pl. nem akarok milliomos vagy egy menő cég vezetője lenni, ahogy az előbbi válaszíró mondta csak "élni bele a világba" de ugye ahhoz pénz kell, és jó lenne azt a dolgot(munkát) megtalálni ami nem okoz "sírást" ha menni kell.
2018. jan. 21. 19:41
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már előttem is írták, nem vagy egyedül. Jelenleg én is ezt érzem. Én elvégeztem az egyetemet, illetve jelenleg is egy továbbképzésen vagyok, mégis azt érzem, hogy nem tudom, hogy mihez kezdjek magammal az életben. Ezt főleg munka téren értem, volt jó pár munkahelyem, mindegyik egytől egyik csalódás volt, mind munkahelyi környezet, kollégák, mind pedig a munka fajtája miatt. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy ezek egyszerűbb helyek voltak, diplomával az ember azért már komolyabb helyek felé kacsintgat. Jelenleg nincs munkám, mert felmondtam, és kb. 3 hete eléggé rossz passzban vagyok, mert ha csak rágondolok, hogy munkát kell keresnem, befektetni az energiát, hogy megtaláljam aztán ha felvesznek megint, sokadszorra is végigmenni a hercehurcán, hogy a kollégák elfogadjanak, hát a hideg kiráz az egésztől. Azt se tudom, hogy mire jelentkezzek, mert engem se nagyon érdekel semmi. Az érdekelt, amit az egyetemen tanultam, de konkrét szakmát nem adott, így nincs az, hogy na én most mérnöki munkákat pályázok pl. (legalábbis amíg nincs meg az újabb végzettségem) Nem, sok a lehetőség, épp ezért nehéz eldönteni, hogy mit is csinálnék szívesen, amitől nem mindennap hányingerrel kelek fel. A kérdésedben írtad, hogy sok ember már gyerekkorában eldönti mi lesz. Őszintén irigylem az ilyen embereket. Ha nem is gyerekkorban, de ha már érettségi után tisztán látják, hogy mivel szeretnének foglalkozni...Hát én még most 27 évesen sem tudom :) Céljaim vannak, szeretnék nyelvet tanulni, mert azt nagyon élvezem, illetve különböző hobbikba belevágni, amikbe idáig a tanulás miatt nem kezdtem bele. Pl. ezt is máig bánom, mert van tehetségem pl. különböző sportágakhoz, illetve a tánchoz, és ha már gyerekkoromtól tudatosan sportoltam/táncoltam volna, lehet ma nem arra lennék ítélve, hogy egy irodában éljem majd le az életem. Szóval a lényeg : nem vagy elcseszett. Vagy ha az is vagy, az összes ide kommentelő ember aki azt írta, hogy vele is ez van, mind elcseszett. Szóval legalább nem egyedül vagy az :D És ez jó érzés, hogy most már én is látom, hogy mások is ilyen problémákkal küzdenek. Nekem egy ilyen ismerősöm sincs, mindenki olyan céltudatosnak meg magabiztosnak tűnik (vagy csak annak mutatják magukat).
2018. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veletek?
2021. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!