Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ha már 16...

Normális, hogy ha már 16 évesen a magam sorsát szeretném irányítani?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy nekem ne mondja meg senki, hogy mit csináljak. Ha valami probléma van velem, akkor az illető jöjjön ide és beszélje meg velem 4 szemközt, ne a szülőnek panaszkodjon. Nem kell ide szülő! (nyílván kell, csak ne szóljon bele az életembe)

Önálló, felnőtt életre vágyom.

Múltkor durva balesetnek voltunk a szemtanúi. Szüleim kiszálltak, hogy oda rohanjanak segíteni. Én is menni akartam de nem engedtek. Itt betelt a pohár!

Nem vagyok kisgyerek, aki magatehetetlen az ilyen helyzetekben.


2018. jan. 21. 22:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés a következő: Ez normális?
2018. jan. 21. 22:33
 2/7 anonim ***** válasza:
De, gyerek vagy még. Lesz közel 60-70 éves felnőttnek lenni, tipikus gyerek "szokás", hogy ők már felnőttek akarnak lenni. Ahhoz, amit te akarsz, élettapasztalat kell, ami 16 évesen neked nincs meg senkinek nagyjából. Ne sürgesd, inkább mutasd meg az érettségedet azzal, hogy jól tanulsz és segítesz otthon.
2018. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez jellemző hozzáállás 16 évesen.
2018. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogyan szerezzek élet tapasztalatokat, ha egy balesethez nem engednek oda segíteni?

Ezek által szerzek tapasztalatokat. Szerintem nem hátrány az, ha egy tizenéves gyerek látja, ahogyan lefolyik ez az egész mentés. Tanul belőle.

2018. jan. 21. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális, hogy nem engedtek oda. A mentésnél az egyi kfő szempont, hogy a mentésben részt vevő élete fontosabb mint akit meg akar menteni, tehát tudni kell felismerni, hogy mikor kerülhetsz te magad veszélybe és akkor ott kell hagyn ia sérültet pl.: földrengés után omladozó épületbe nem rohanunk be ész nélkül mert könnyen lehet, hogy akkor már engem is menteni kell ha rámszakad a födém. Ez szélsőséges példa, de egy balesetnél ha nem bírod a vér látványát akkor veled is bajlódniuk kell mert rosszul leszel stb. Jól döntöttek ,hogy nem engedtek oda.

16 évesen még gyerek vagy.

2018. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bírom a vér látványát. Orvosnak szeretnék tovább tanulni.

Tulajdonképpen mindig is érdekelt ez az egész dolog. És ezt ők is tudják.

2018. jan. 22. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy egy szülőnek a gyereke mindíg is gyerek marad. Azt hiszem igaz lehet az a megfogalmazás amely szerint a szülők halálával ér véget a gyerekkor.
2018. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!