Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne zavarjon, hogy mindenk...

Hogy ne zavarjon, hogy mindenki gazdagabb körülöttünk?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, 26 és 30 évesek. Nemrég vettünk saját lakást, egy kis egyszobásat. A párom külföldi cégnek dolgozik, elég jól keres, havi fél millió felett van jóval az összjövedelmünk. Majdnem mindenem meglenne, mégis folyamatosan rossz kedvű vagyok, mióta a lakásba beköltöztünk. Mintha semmi sem lenne elég jó.

Kezdeném ott, hogy mikor bepakoltunk a lakásba, anyám meg apám csak húzogatta a száját, hogy ez egy lyuk, ők ilyen lakást nem vettek volna, miért nem telt többre. Aztán anyám számon kért, miért csak pár milliónk volt önerőre, miért probléma nekünk akár 8-10 millió önerőt "kipengetni". Teszem hozzá, több mint 2 évig albérletben éltünk, ahova kiszámoltam, kb 4 millió forintunk ment el potyára. Plusz a berendezés volt kb. 1,5-2 millió. Plusz 1 éve vettük a második autót, több millió... de a család szemében ez sem elég. Mikor 1 éve megvettük az autót, amilyenünk sosem volt előtte, nagyon örültünk, de anyám meglátva csak annyit mondott a fekete színére: na mi van, megjöttetek a hullaszállítóval? Semmi sem elég jó.

Aztán ahogy beköltöztünk a saját lakásba, rájöttünk, hogy a társasházban a lakók 80%-a elég gazdag. Csok-osok, akik mutogatják az állami pénzből vett, majd kiadott lakásukat, aztán hazafurikáznak a 200m2-es családi házukba a 20 milliós Mercijükkel. Meg 22 éves szomszédok, akiknek apuci megvette készpénzre a 25 milliós lakást meg a többmilliós új autót. Nekünk meg annyi hitelünk van, hogy ki sem látunk már belőle, és így is csak a kritikát kapjuk. Egy 3 évben egyszeri fél milliós nyaralást is tízszer meggondolunk.

Aztán jönni akar megnézni a lakást az egyik rokonom. Ő a 24 éves lányának megvett egy 35 milliós hatalmas lakást, plusz a milliárdokat érő családi cégnél dolgozhat. Bevallom, szégyellem idehívni őket a 40m2-re, amiben minden a legolcsóbb, nekik a garázsuk nagyobb.

Pl van a páromnak egy régi barátja, aki betanított munkás, rosszul keres, de az apja felsővezető valahol. A srác minden hónapban elveri a fizetését szerencsejátékokra, de apuci simán megvette neki a 8 milliós autót, és most azt mutogatja nekünk. Mi a 3 milliósat is 5 évig fogjuk fizetni, kész anyagi csőd.

Úgy érzem, sosem fogjuk beérni azokat, akiknek a család nagy mértékű támogatást adott, sosem fogunk a nyomukba érni, bármennyit is kínlódunk. Hiába tanultunk, hiába túlórázik a párom rendszeresen, hiába próbálunk spórolni, sosem lesz annyink, mint nekik. Úgy érzem, ott el lett cseszve az életünk, hogy szegény családba születtünk és nem támogatnak minket. Tudom, hogy sokan sokkal rosszabbul élnek, de mi most pont nem olyan közegben mozgunk. Hogy ne figyeljek oda ezekre? Hogy ne szúrja a szemem, hogy lekezelt csórónak néz a sok gazdag?


2018. jan. 22. 09:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Talán nem kellett volna egy lyukat venni egy elit környéken (ahonnan idővel úgy is kiszorultok a dzsentrifikáció miatt) és inkább egy külvárosi olcsóbb és nagyobb házat kellett volna venni, ahol a társadalmi egyenlőtlenségtől sem kellett volna szenvedned. A havi fél milla összjövedelem pedig manapság édeskevés még egy embernek is nemhogy kettőnek. A párod nem keres jól, ha csak ennyi pénz jön be havonta a te munkádat meg sem merek kérdezni, gondolom nem véletlenül nem írtad le.
2018. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jön ide a dzsentifikáció, ki tudjuk fizetni a lakást, abszolút nem volt drága a hazai ingatlanárak mellett. Az pedig, hogy a havi 500+ ezres jövedelem ne lenne magas, azt azzal cáfolnám, hogy a társadalom 70%-a ez alatt keres és megél belőle. Csak ha nekünk van mondjuk 500 ezres jövedelmünk, de abból 200 ezer hitel, az ugyanaz, mintha csak 300-at keresnénk és a szülők alánk is alánktolták volna a kocsit, lakást. De legalább ne mutogatnák az ilyenek, meg ne menőznének vele. A szomszédságot egyébként már más is szidta, hogy elege van abból, hogy itt állandóan megy a "f@**méregetés". Magyarán itt mindenki a másik lakását, autóját, facebookját nézi, hogy ki mit csinál és mennyi pénze van. A gazdagabbak meg köszönni alig akarnak a hozzánk hasonlóhoz, ami vicces, mert azért mi sem rongyos prolik vagyunk, hanem diplomás, alsó-középosztálybeli fiatalok normális élettel.
2018. jan. 22. 14:33
 13/24 anonim ***** válasza:

próbáld ki: bármikor felhozzák a pénz meg hasonló témát, kalap-kabát és lelépsz. talán észreveszik magukat.

amúgy attól, hogy más idióta neked nem muszáj annak lenned.

2018. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem veszem fel velük a kesztyűt, nem is tudnám, esélytelen lenne. Az autót sem mutogatni vettük, hanem mert a párom sokat jár külföldre, hosszabb távokon és a régi autó megbízhatatlan volt, 2 hetente szerelőnél volt, alig tudtuk használni, többször bérelni kellett autót, meg kölcsönkéregetni rokonoktól, mert a régi autónak mindig volt valami baja. Ez az újabb most megbízható, mindig indul, mindig elvisz, ahova akarjuk és emiatt nagyon szeretjük, mi elégedettek vagyunk vele.
2018. jan. 23. 08:39
 15/24 anonim ***** válasza:

A családod bolond...

Viszont mióta mi is egy lukban élünk én sem érzem jól magam. Mindig is nagy családi házban laktam és nem vidéken. Ehhez képest mi csak 1 szobásban lakunk, de legalább saját.

2018. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, nekem meg abból van elegem, hogy jól keresek, jól élünk a párommal, a családom is jól áll, rengeteget segítettek nekünk, lakást is kaptam, és nekem mindezt szégyellnem kell és hallgatom róla, mert megkapom, hogy mennyire könnyű nekem, és csak megszületni volt nehéz. Itthon, bármit is csinálsz, irigykedni fognak rád, vagy leszólnak, teljesen mindegy miért. Ha pedig kicsit is az átlag fölött állsz, már megkapod, hogy egy semmirekellő szar alak vagy, és biztosan loptál, csaltál hazudtál... 26/N
2018. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Azon néha én is elgondolkodtam, mit gondolnak mások, hogy lehet 26 évesen 3 milliós autóm meg saját lakásom, hogy biztos azt gondolják, hogy alámrakták. Szerintem akinek esetében tényleg így volt, akár a szülők, akár állami pénzből (pl CSOK által), ne mutogassa, ne vágjon fel vele, mert ténylegnagyon visszatetsző és szinte már bicskanyitogató annak, akinek magának kellett mindent összekuporgatnia. Ráadásul bele kell abba törődnünk, hogy soha nem is fogjuk behozni a lemaradást, aki ingyen megkapott valahonnan 10-20 milliót, azt mi egy élet munkájával sem fogjuk kipótolni. Aki kapott, az mindig előbbre fog tartani az életben, ha mi belegebedünk, akkor is. És 30 év múlva majd magyarázkodhatok a gyerekeimnek, hogy én sem tudok nekik lakást venni, mert én sem kaptam, és ők is ugyanezen végig fognak menni, újraélhetem velük majd ugyanazt a reménytelenséget és tanácstalanságot, amit most, hogy mindig kevesebb leszek egy gazdag családból jöttnél és ez ellen nem tudok mit tenni (ha csak nem vagyok 1000-ből 1 és nem futtatok fel egy vállalkozást).
2018. jan. 24. 09:15
 18/24 anonim ***** válasza:
Nektek is csak megszületni volt nehéz!
2018. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vágok fel vele, de a közvélemény szerint a nevem kuss, és egy szavam sem lehet. Nem panaszkodhatok modnjuk mert elromlott a kocsim, mert megkapom rögtön, hogy aaa mi az neked kicseréltetni. Vagy a párom csóró családból jött, ők is mindig ferde szemmel néznek ránk, többmindent várnak el tőlünk anyagi szempontból mint azoktól a rokonoktól akik kevesebbre vitték. A szüleim megdolgoztak a pénzükért, csak érdekes azt a 30 év kemény munkát senki sem irigyli tőlük, csak a pénzt. Nálam se nézik, hogy mennyit tanultam azért, hogy jó szakmát szerezzek és mennyit güriztem a munkahelyemen. Az ilyeneket elfelejtik :) A lehetőség pedig mindenki előtt ott áll, anyáméknak se volt hátszelük.
2018. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitatkozni, előre leszögezném. De atért a szüleink korosztályának ott volt a ritka szerencsés 90 évek korszaka, ahol könnyű volt egyszerű munkás emberként is feljebb lépni a ranglétrán. Pl keresztapám egyszerű szerelői végzettséggel lett multimilliomos cégtulajdonos, a 90-es években. Vagy akitől a lakást vettük, az építtető a 90-es években futtatta fel az egyszemélyes kis vállalkozását hatalmas, milliárdokat érő céggé, és most a város egyik leggazdagabb embere, holott még egy emailt sem tud 10 bődületes helyesírási hiba alatt megírni.

Ha ezek az emberek most lennének huszonévesek, csórók maradnának egész életükre. Egyszerűen azért, mert most (már) nem olyan a rendszer, hogy némi sütnivalóval, tanulatlanul, kapcsolatok nélkül az egyszerű proli családból jött, tök szegény, tőke nélküli huszonéves felkapaszkodjon. Nincs hol felkapaszkodni. Nincs tőke, nincs kapcsolat, nincs befolyás, nincs különleges szakmai tudás, azt nincs is hol megszerezni. Egy mai fiatalnak nincs a társadalmi ranglétrán túl sok mozgástere. Persze, ha tanul, bekerülhet egy multihoz jó fizetésért, kereshet 2-300 ezret, jó szakmával akár fél milliót is egy hónapban, de ettől még nem lesz multimilliomos cégtulajdonos, csak egy kicsit jobban élhet, mint a gyári munkás szülei.

2018. jan. 24. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!