Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Haragudtatok már meg facebook...

Haragudtatok már meg facebook like/komment hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a tizedik szelfit rakod a hónapban, és nem lájkolják minden alkalommal. Hanem pl ha valami nagy esemény történt veled, előléptettek/diploma/házasság/eljegyzés ilyen ami elvileg egyszeri dolog az ember életében... Jó aki fontos az személyesen gratulál, de van akikkel nem tartja az ember olyan szintem a kapcsolatot de mégse tekint rájuk idegenként, tegyük fel távolság miatt... Engem pl most felcseszett a gratuláció hiánya, facebookot hoztam fel, mert a legegyszerűbb modja egyet klikkelni vagy egy gratot írni.... Még telefon hívásra se kell költei
2018. jan. 23. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Komoly önértékelési problémáid lehetnek...


De hogy válaszoljak: Olyan mértékben nem érdekel, hogy ki mit lájkol Facebookon... Magamról kb évente egyszer ha posztolok valamit nyilvánosan. Témaspecifikus csoportokban már gyakrabban, de ott se érdekel ki mennyit lájkol. Én magam is max 1-2 lájkot osztok ki havonta, és azt sem a semmit mondó, mások által túlértékelt életesemények alatt.

2018. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Haragudnék, vagy rosszul esne, hogy "szarik rá", de mondjuk 30 éves koromra már megtapasztaltam azt, hogy sokan "követnek" és figyelnek, pedig semmit nem lájkol. Tehát nem az a típus, de mégis tud róla, meg is említi amikor találkozol vele, tehát számításba vagy véve. A másik pedig, mióta a facebook nem időrendben mutatja a posztokat, sokakat nem is látok. Így engem se. Legjobb barátaim néha nem látják a posztjaim, és azonnal mennek nézni ha mondom kinn van pedig, pert nem mutatta nekik a facebook.


Ez egy dolog.


De ez csak a körítés. Neked és másnak (mindenkinek) az esik szarul, ha valamit közölsz, kiadsz magadból nincs viszonzás, legalább egy like gomb, vagy egy mosoly. Nagy igazság az, hogy az embereknek az esik a legszarabbul, ha levegőnek nézik. Ez baromi igaz, és ha valakivel nagyon kiakarsz szúrni, ez jó módszer...

Csak hogy a facebook magával hozza azt a hordalékot, hogy te ugyan kiadod magadból az információt, de mivel nem személyes, az embereknek nem kötelességük örülni veled. Mert nincs rádhangolódva mintha direkte veled találkozott volna.

Kb naponta látok de hetente biztos olyat, hogy ismerős megosztott valamit, neki nagy dolog de nekem csak a x ezredik újabb facebook bejegyzés. Két metró átszállás között rápillantok és épp nem vagyok olyan hangulatban akkor nem likeolom be, csak tovább görgetem, aztán elfelejtem és végén nem keresem újra. stb

2018. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is látta az illető. A facebook mostanában nekem sem nagyon mutat meg semmit, rengeteg mindenről lemaradok, amit az ismerőseim megosztanak, hiába pörgetem végig a hírfolyamot, egyszerűen sok fontos dolog nincs benne.
2018. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utoljára 16 évesen volt ilyen velem.


De nem biztos hogy látták. Nekem is általában közelgő eseményeket, reklámokat, meg különböző oldalak marhaságait hozza fel, nem az ismerőseim dolgait. Ezek az oldalak ugyanis fizetnek érte hogy minél többen lássák őket.

2018. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem, engem idegesít is. Születésnapomat is privátra raktam, mert olyan emberek írtak ál mosollyal, akik az utcán se köszönnének. Ilyen ismerősök nekem nem kellenek. Volt 500 "barátom" facebookon, de 130 maradt. Az idióta embereket kitöröltem. Minden nap kiírnak valami hülyeséget/politizálnak/hülyeségeket osztanak meg. A profilképemet is sunyiban változtattam meg, hogy a többiek ne kapjanak értesítést, és ne kelljen mindig visszaírni minden kamu kommentre. Sokkal jobb lett azóta az életem. Ha lájkokban méred a boldogságod, nem lehetsz valami magas önbizalommal bíró ember.
2018. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha csak 1 ember hallgatja meg a zenémet, amit kirakok nekem már az is elég. a másik dolog meg, hogy a legnagyobb arcok, akiket sose lájkolnak, mert annyi hülyeséget raknak fel, hogy már a fél ismerősi körük leíratkozott róluk :D sokakat én se lájkolok, de már így is alig van ismerősöm, mert a felét letöröltem, a maradékkal meg próbálok kibékülni. túl sokat nézed a gépet, keress valami elfoglaltságot, aminek van értelme. sport, munka stb. ne a neten akarj élni, mint 10 éves korodban, mert már akkor is gáz volt. "a valóság nem holmi social honlap" szól egy rap dalban
2018. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Maximum az esik rosszul,hogy olyan emberek akikkel folyamatos kapcsolatban állok levelezés szintjén,személyesen is,van aki a barátomnak is tartja magát és mégsem képes születésnapomon két szót írni pedig egész nap online.
2018. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Ha tényleg valami nagy esemény történik, akkor azok, akik közel állnak hozzám, fontosak, úgy is élőben fognak gratulálni.

Fb-on azok szoktak, akikkel nem is tartom a kapcsolatot, osztálytársak, akiket 5-10 éve nem is láttam. Nem tartom számon, hogy melyikük, mit lájkolt :D

És egyébként is iszonyatosan gáz valamit azért kitenni, hogy majd számold a lájkokat.

2018. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
De ez hogy a fenébe tűnik fel? Lediplomáztam, barátnőmmel kiraktuk a közös képünket a diplomaosztóról, lájkolták 180-an, és akkor nézzem végig mind a 180 embert, hogy ugyan Jóska Pista lájkolta-e? Kinek van erre ideje, ha valami nagy pozitívum történt, akkor utána úgyis megyek inni :D Szülinapi köszöntéseket is egybe szoktam megköszönni mindenkinek, nem érdekel, hogy ki nyal ki virtuálisan.
2018. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha lenne fb-m, akkor sem érdekelne.
2018. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!