Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt egy hobbim, abbahagytam,...

Volt egy hobbim, abbahagytam, mert már nem okozott örömet, mégis rossz érzés. Volt veletek ilyen?

Figyelt kérdés

Volt egy hobbim, amit évek óta csináltam, de az utóbbi 1-2 évben egyre kevésbé élveztem, és csak vitte a pénzt. Persze, haszna is volt, mert sok új tudást szedtem fel, ügyesedtem.

Most lettek új célok az életemben, ezért voltak, amiket le kellett építenem, hogy helyet csináljak az új dolgoknak mind időben, mind anyagilag.

És ez a hobbim is köztük volt, mert az utóbbi 1 évben már inkább nyűgnek éreztem. Mégis olyan rossz érzés van most bennem, hogy lemondtam róla, és végleg vége ennek az időszaknak.


2018. jan. 24. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi volt az a hobbi?
2018. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A változás, a tanulás az élet természetes velejárója. Az sokkal nagyobb gond lenne, ha megrekedtél volna egy szinten és semmi újat nem szeretnél.

Szerintem jól csinálod, hogy lemondtál róla, gondolom nem volt könnyű döntés, de meghoztad valami más, valami új érdekében. Nem hiszem, hogy ez miatt rosszul kellene érezned magad. Azt hiszem, a régi hobbiból tanultál annyit, amennyire szükséged volt, az új dolgok már nagyobb teret adnak a fejlődésednek.

A rossz érzés inkább attól lehet, hogy az ember nem szívesen válik meg egy biztos ponttól az életében. Természetes folyamat, majd elmúlik, ahogy az új dolgok kitöltik ezt az űrt.

Sok sikert kívánok!

2018. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen,

anno a kézilabda, egész jól ment, rossz döntés volt abbahagyni 11 év után. Most meg a makettezés, nem kevés energiát és pénzt öltem bele, eszközök, makattek stb stb, most ott áll minden elpakolva. Nehéz nekiállni újra, de ha lesz rá idő, energia és nyugodt lelkiállapot csinálni fogom. Mégegyszer nem követem el ugyanazt a hibát.

2018. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!