Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnő megszólítása messenger...

Tanárnő megszólítása messengeren? Más érzés ott írni, mint emailben, olyan hülyén hangzik a "Tisztelt Tanárnő", de nem tudom mi az ami nem ennyir hivatalos, mégis tisztelettudó.

Figyelt kérdés
Magántanárhoz járok a nyáron, a tanárnő azt mondta nyugodtan írjak neki messengeren, majd ott megbeszéljük a következő alkalmat.

2017. aug. 4. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
simán "Jó napot, Tanárnő " pluszba lehet írni,hogy : "Hogy tetszik lenni ?" és aztán bla bla bla..
2017. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem kell kinyalni a seggét, gondolom rohadtul nem érdekel, hogy hogy van.

Egy "Üdvözlöm Tanárnő!" tökéletesen elég.

2017. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így szoktam: Jó napot! vagy Szép napot!, aztán a következő sorba írom amit szeretnék kérdezni/kérni.
2017. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Tisztelt Tanárnőt túlságosan formálisnak érzed a messengerhez, akkor írj Kedves Tanárnőt, ami egy fokkal kevésbé formális, de bőven elfogadható és gyakori megszólítás. Egyébként mekkora a korkülönbség? Nem szoktad a keresztnevén szólítani? Ha szoktad, akkor az is jó megszólítás, de egy Kedves Tanárnőn csak egy igazi hárpia tud megsértődni.
2017. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lányával egyidősek vagyunk kb (én 19 vagyok). Nagyon aranyos, közvetlen. Most megyek hozzá 4. alkalommal.
2017. aug. 4. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor ha nem ajánlotta fel, hogy szólíthatod a keresztnevén, akkor én maradnék a kedves tanárnő megszólításnál. A tisztelt egy kicsit hivataloskodó nekem egy magántanári viszonyhoz.
2017. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer írtam tanárnak massagersen beadandó miatt. "Szép napot" bla bla bla...
2017. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
"Kedves Tanárnő" tökéletes. Egy ideig én is "szerencsétlenkedtem", hogy hogyan szólítsam meg neten a tanáraimat, meg mindig megvártam az estét, hogy írjak, mert a "Jó estét"-et jobbnak éreztem a "Jó napot"-nál. (Nem tudom, miért :D...) "Tisztelt"-et meg sosem akartam írni, az mindig olyan túl hivatalosnak tűnt nekem. Aztán rájöttem, hogy tök jóban vagyok a tanáraimmal, ugyan már, írok "kedves"-t.
2017. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Kedves/Jónapot_kívánok , Tanárnő! (megszólítás nagy betűvel, hogy érezze a törődést.) Azt szeretném kérdezni/ azon tűnődtem/ gondolkodtam, hogy. Az járt a fejemben, hogy. Nagyon szeretném megkérdezni, hogy. A mittudomén micsoda iránt/ ügyében érdeklődöm/lenne / felmerült pár kérdésem.
2017. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
*Esetleg a csókolom meg kezét csokolom tanárnő is jó lehet
2017. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!