Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítéled, ha valaki külföldre...

Elítéled, ha valaki külföldre költözik?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európába (Németország, Svájc, Anglia), a skandináv államokba vagy esetleg az USA-ba jobb megélhetés reményében.

Sokan elítélik, ha valaki kiköltözik? Vagy mindenkinek ott kéne élni, ahol született, mert az a hazája?


2018. jan. 24. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
mindenki azt csinál ,amit akar.
2018. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Hogyne :D ott fogok élni egy lepusztult, korrupt lehúzós banda közt, csak mert ott születtem? :D
2018. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

"Vagy mindenkinek ott kéne élni, ahol született, mert az a hazája" Ezt a legelborultabb irredenta (mint pl én), se mondja. Csak annyira jóléti társadalomban akarunk élni, hogy elköltözik sok ember egy olyan országból, ami életszínvonal tekintetében a világ 70-75%-a felett van. Költözzön felőlem! Egészségére! Csak ne sajnáltassa magát az, aki nem keres egyetem után rögtön háromszázezret, hogy nem lehet megélni! Menjen ki Albániába, nézzen körül! Ott tényleg nem lehet. És akkor még pl Algériáról, Etiópiáról nem is beszéltem...

Kérdésedre válaszolva: Nem, nem ítélem el

2018. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Önmagában azt nem.

Viszont ha kioktat arról, hogy

- milyen lúzer vagyok, hogy én úgy döntöttem, maradok

- nekem hogy kellene itthon élnem

azt nagyon!


Meg amikor hangoztatja, hogy ő mekkora "magyar", és annak ellenére él a szavazati jogával a külképviseleten keresztül, miközben esze ágában sincs többé hazajönni, az is nagyon ellenszenves.

2018. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%

Költözzön, vagy ahogy neki jól esik!

De ne mosogatni, műkörmözni, meg szexuálni menjen, hanem valami értelmes végzettségű munkát végezzen (pl. orvos, mérnök), mert akkor nem nézik le sehol.

2018. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Bár én még a költözéstől messze vagyok, de most már lépni kell a kinti munka miatt, mert itthon lehetetlen boldogulni.


Hazaszeretetből senki nem épített házat, vett autót, tartja fent az életét.

2018. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem itélem el,sőt meg is értem, csak ne pofázzon vissza kintről!
2018. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Sok egykori osztálytársam és barátom ment ki külföldre. Először csak dolgozni, de amikor hazajöttek látogatóba már azt mondták, hogy ki is akarnak költözni végleg.

Az egyetlen, utolsó barátom is külföldre tervez menni.

A szívem szakad meg, hogy mindenki itt hagyja az országot és vele együtt engem is.

Ha beszélnék angolul vagy más világnyelven akkor talán már én se lennék itt.

A legtöbb fiatal úgy van manapság, hogy élni akar, nem éhbérért dolgozni, tehát ahogy végzett az iskolával, húz is el innen...

2018. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen globalizált világ van már,ez nem 56,meg ilyenek,2018-at írunk,hahó!

Egyrészt semmi köze nincs senkinek ahhoz,hogy mások hová költöznek.

Másrészt bárkinek van lehetősége arra,hogy ott éljen,ahol neki jól esik.

Harmadrészt normális ember a saját és környezete életével foglalkozik,nem pedig mások életével.

Nekem eszembe sem jutna elítélni bárkit is ezért.

Egyébként ha elítélnénk egy nyugatra költöző személyt,akkor miért is(?)

2018. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!