Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a számodra legfontosabb...

Ha a számodra legfontosabb ember tönkretenné az életed, akkor bosszút állnál rajta?

Figyelt kérdés
Mit tennél?

2018. jan. 24. 16:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Aki tudatosan tönketnné az életem?

Ezt igazán nem lehet megtudni sohasem

Abból indulok ki,hogy egy családban

a szülők irányító szerepet töltenek

be,ha nem vagy jó alany az elképzelésükre akkor egy idő után nyírnak.Erre gondoltál?A legfontosabb

ember a feleségem az életemben,mindenki a háttérben mozog.

A bizalom olyan erős mint az élet.

Ha nincs bizalom,elszáll az élet.

2018. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt nehéz megválaszolni anélkül, hogy tudnánk, mit értesz az "életed tönkretétele" alatt.
2018. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

EGyrészt, az képtelenség ; sunyi alakokat nem választok magam köré; de amúgy ha a legfontosabb; akkor ő fontos, nem akarnék neki rosszat; de egyébként gondolom, hogy már csak volt a legfontosabb; de akkor is fene fog még foglalkozni vele, nem tudom, itt mi történt, de nem kell ebbe energiát feccölni, minél hamarabb el kell felejteni az egészet. Az ilyen átverős emberek nem érnek meg annyit, hogy rájuk áldozz az energiáidból, velük foglalkozz. Tehát még annyit sem érdemel, hogy gondolj rá; verd ki a fejedből, és boldogabb leszel; nem kell itten macska-egér játékot játszani, fel a fejjel, és emelt fővel menj tovább, ne kezd játékba olyan emberrel , akit már utálsz, és aki fölösleges már az életedben, mert csak bajt csinál. Minek törődnél, foglalkoznál vele.

Ja meg nemtom, ez valami bibliai idézet lesz szerintem, hogy "aki nincs velem az ellenem van, aki pedig ellenem van, azt elengedem a maga útján". Meg még tudod, megbocsájtasz neki, és akkor nem cipeled tovább annak a rossz élménynek a súlyát. Sőt, nemhogy megbocsájtasz, hanem elfelejted, amnézia, meg sem történt. Így lehet a leghamarabb , legkönnyebben továbblépni. Nem kell elégtétel. Ameddig ővele foglalkozol, addig nem élsz, és az ő életével törődsz. Pedig a sajátodét kéne, nem pedig a dühös indulataidat követni. Ő nem a barátod, ne tarts vele, ne foglalkozz vele. Én igyekszem csak olyanokkal foglalkozni, akiket szeretek, és nem tapostak át rajtam. Mert csak úgy tudok valakit szeretni. Szóval építhetnéd a bosszú helyett a saját életedet; meg mondjuk ha ő egy genyó alak, akkor még a képébe is vigyoroghatnál, hogy pl neked mennyire jól megy; mennyire összejöttek boldogok a dolgaid nélküle, és hogy nincs szükséged őrá, anélkül is helytálsz, megállsz a lábadon.

2018. jan. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
*Ja de ezt nem kell a szemére hányni, csak sugározzál magadból boldogságot és elégedettséget, hogy lássa rajtad, hogy erős vagy, nem rendített ő meg.
2018. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
Nem, leszarom.
2018. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
32%
Nyilvan ilyenkor az embert a bosszu hajtja nem mindenkit mert padlora kuldtek én is voltam már ossze omolva lelkileg tudom milyen szar az amikor valaki sokat jelent neked és mégis beled rug..nekem idovel jobb lett bár hegek maradnak a rosszat mindig nehezebb elfelejteni mint a jot..igaz az nem vigasztalo egy nehez ido szakban hogy idovel jobb lesz mert ilyenkor mindig ugy tunik hogy ugyse lesz jobb..pedig ..én voltam már olyan hulye is hogy haverkodtam tovabb az illetovel..csak egy ido utan meg annak más oka is volt..ha meg valaki bosszut akkor allni lesullyed a masik szintjere sztem kulonb vagy te annal mint hogy lesullyed a szintjere ..csak megtanulni elengedni és tovabb lepni nem konnyu de ha valaki akarja megteszi..az ilyen emberek nem is erdemlik meg a masikat meg kihasznaljak azt hogy fontos szamodra..szar erzes amikor barmit teszel akkor se leszel elég jo..fel a fejjel probald élni nélkule az életed..eleinte lehet hogy csak megtanulsz nelkule elni de idovel már fogsz is tudni..
2018. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Röviden: Perelje be bíróságon, ha így gondolja, az önbíráskodás tilos!


Hosszabban: Páran jól fogták meg, akik azt rebesgetik, mi az, hogy "tönkretenné az életed"?


Az önbíráskodást a magyar törvények büntetik.


A másik része a dolognak, leírok egy történetet.

Adott egy férfi és egy nő, a férfi udvarolni próbál a nőnek hosszan, majd 2 év múlva rosszul végződik a történet, amire mind a ketten nagyjából -tegyük hozzá túl lassan- megismerik ki is a másik.


A nő neheztel a férfira, a férfi nem neheztel a nőre.

Rá egy évre a férfi segíteni próbál a nőnek, de nagyon valószínűen a nő hibájából ez "rosszul" sül el.


Ezt a nő úgy értelmezi, hogy a férfi beleszólt az ő életébe és "tönkretette" a karrierjét, ezt terjeszti a férfi minden ismerősének.


De a férfi ezután is legfeljebb semleges érzésekkel van a nő iránt, sőt, azt álmodja, egy ízben 4 év után is, hogy a fenti nővel csókolódzott (azaz tudat alatt sem haragszik a nőre). Egyszerűen hagyja, viszont tudja, hogy feltehetően a nő gyűlöli és ahol tud, akár bosszút is áll.


-most a férfit, nőt fel lehet cserélni, mindegy-


Egyszóval ez relatív, mert mindenkinek mást jelent az, hogy "tönkretették az életét", továbbá az ember nem tudja önmagát objektíven, teljesen elfogulatlanul szemlélni.


Azaz nem lehet, hogy jórészt magadnak "tetted tönkre" a valamit, ami "tönkrement"? Ha van más felelős, nem lehet, hogy egynél több ember is hibázott (és nem csak az, akire végül dühös vagy)?


Én azt mondom, perelje -polgári peres eljárás- be és majd kiderül! - bár itt is van egyenlőtlenség, hiszen nem biztos, hogy mindkét félnek van pénze ugyanolyan jó ügyvédre.

2018. jan. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Meleg Patrik László válasza:
0%

A bosszú nem vezet sehova.

Lehet,hogy te az ő életét tetted tönkre.

Szóval 1:1

Mondjuk sokan ilyenkor csak mást hibáztatnak pedig ez nem igaz.Biztosan okkal tette amit tett veled.

Bosszú helyett értsd meg a másik embert is.Meg kell beszélni a dolgokat,nem bosszút állni..

Sok Szerencsét!

2018. jan. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A "tönkretette az életedet" mindenki értelmezze úgy, ahogy azt neki jelentheti.

Utolsó: és ha a másik fél nem hajlandó beszélni?

Akkor csak a folyamatosan gyülemlő harag van, ami bosszúhoz vezet, nem?

2018. jan. 26. 06:18
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy szándékos emberölés kb 10 év börtön. Az nem sok ahhoz képest, hogy mit tettek velem egyesek. Mégsem vágtam még el egyik torkát sem.
2018. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!