Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy babonás?

Mennyire vagy babonás?

Figyelt kérdés

Gyerekkori, vagy akkortól megmaradt apró szerencsét (vagy épp balszerencsét) hozó személyes kis hiedelmeire vagyok kíváncsi, amiről (jó esetben) tudjuk, hogy nem igaz, de már csak megszokásból is ragaszkodunk hozzájuk.

Nem ezós vagy némi babonákra.


Nekem is vannak.

Ha rosszat álmodsz, és elmondod ébredés után, nem következik be (ezt anyu mondta gyerekkoromban)

Harangszót hallani nem vàrt időben/helyen balszerencse (Bár lehet, csak esküvő :D)

Ez konkrétan egy régi népi hiedelem, valahol olvastam nagyon rég, azóta mindig eszembe jut.

Tükörnek nem fordítunk hátat (ez gyerekkoromból maradt, az okára màr nem emlékszem).


Illetve anyukámnak volt gyerekkorában, hogy jàrdacsíkra lépni szerencsét hoz.

Mondjuk ezt mi is játszottuk oviban, csak úgy, hogy zebrán fehérre szabad csak lépni


2018. jan. 25. 08:06
 1/8 A kérdező kommentje:
*népi
2018. jan. 25. 08:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Semennyire nem vagyok babonas. Semmi ilyesmitol nem rokonyodok meg.

Egyedul talan az eskuvo elott nem szeretnem , ha majd a parom meglatna a menyasszonyi ruhaban, de az se a balszerencse miatt, hanem azert , hogy a ,,huha” pillanat akkor tortenjen meg, mikor setalok hozza az oltarhoz.

2018. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én picit vagyok csak babonás, mert a legtöbb az idő elteltével nem nagyon érdekel. Amúgy csak egy megjegyzés: A rémálmos dolognál nem úgy van, hogy ha elmondod ébredés után, bekövetkezik? Nekem az egyik barátnőm mondta ugyanezt, csak fordítva. Tehát, ha rosszat álmodsz, és elmondod ébredés után, bekövetkezik. Erre biztosan emlékszem, mert épp kirándulás előtt álltunk, és a barátnőm álmodott velünk egy rosszat, amit el akart mondani, mire a másik megállította, hogy ne merje. :D


Én ezekben hiszek: nem szabad csirkét enni újévkor, mert balszerencsét hoz. Nem szabad kisgyerekek feje fölött átemelni valamit, mert kicsi marad/balszerencsét hoz. Esküvőn a menyasszony nem láthat meg egy másik menyasszonyt, mert szerencsétlen lesz a házassága. Esküvő előtt a leendő férj nem láthatja a menyasszonyi ruhát.

Nagyjából ezek, bár biztosan vannak még, csak azokban nem hiszek annyira. A fentiek fennmaradtak, mert kiskorom óta hallom őket, és a nagyszüleim is mindig mondták.

2018. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Pont nemrég voltam továbbképzésen, letettem a táskámat a földre a lábam mellé, egyik kolléganőm felsikkantott, hogy "ne tedd a táskád a földre!" Arra gondoltam, valami nagy etika ellenes hibát vétettem, erre ilyet szól, "kifolyik a pénz"...


De szinte az összes munkatársam hisz minden hülyeségben, jósokhoz járnak... nagyon nehéz nem forgatnom a szemem.

2018. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Lekopogom én nem vagyok babonás
2018. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Babonákban nem hiszek/nem félek tőlük, viszont ugyanannyi óra-percnél (pl. 22:22) mindig kívánok valamit, hátha teljesül :) Mivel apróságokat kívánok, amik könnyen teljesülhetnek, és általában be is jönnek, hinni szoktam benne, még ha nem is valódi.
2018. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül hiszek bennük, inkább tartok tőlük. Engem is figyelmeztetnek, hogy a táskám ne rakjam a földre.

Takarításnál nem szabad körbe söpörni magad, mert nem mész férjhez.

A fekete macskák folyton átszaladnak előttem az úton, elég ijedt vagyok olyankor.

Újévkor lencselevest eszünk, és újév napján nem szabad kivinni a szemetet. Valamint amit újévkor csinálsz, azt fogod egész évben elvileg.

2018. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy talált érmém, amit "szerencsepénznek" nevezek, de még ebben sem "hiszek". Szóval, azt hiszem, semennyire.
2018. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!