Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » ENFJ vagy ENTJ lányok/nők! Ti...

ENFJ vagy ENTJ lányok/nők! Ti összejönnétek INFP pasival?

Figyelt kérdés

Kis diszklémer:

Olyan írjon legyen olyan szíves aki nem trollkodik, nem azért jön be, hogy ez butaság, blődség, f**ság stb. Továbbá aki ismeri illetve aki kíváncsi a tesztre és a kérdésemre önmagára. (lent link)


Tudom, hogy nem kell vér komolyan venni sem az MBTI teszteket, sem az ahhoz kapcsolódó matcheket. (Nagyon sok aspektusa van még a társkeresésnek, ezzel tisztában vagyok) :)

Csak játsszunk el a gondolattal önmagával, hogy a megadott típusokba tartozván lenne-e szimpátia első körben. :)


Köszönöm!

Teszt, ha nem ismered:

[link]

és itt meg is tudjátok nézni a típust milyen alapvető belső értékek hordozói, általánosságban véve.


ps: NEM fogok ráírni senkire sem aki pozitívan válaszol, nyugi! :)



2018. jan. 26. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerinted a lányok személyiség tesztet töltetnek ki randi előtt a pasival? Nem sok értelmét látom a kérdésnek.
2018. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: Ok, a felvetés jogos!

Először amúgy azt akartam írni, hogy aki ismeri a tesztet és ráér eljátszani a gondolattal, hogy a tőle picit távol eső (főleg ENTJ) típusjegyekkel rendelkezővel kezdene-é valamit? :)


Utólag módosítok: AKKOR az válaszoljon aki tényleg ismeri a tesztet, tényleg tudja magáról, hogy ebbe a kettő halmazba tartozik és tényleg tud érdemben egy igen/nem-et (vagy értelmes magyarázatot) idekarcolni.


A topik indítás alapvető mozgatórugója nálam az volt, hogy én kicsit nehezen tudnám magam elképzelni egy ENTJ mellett így első körben. Csak kíváncsi voltam mások véleményére is a szebbik oldalról! :)


Köszönöm!

ps: Senkivel sem fogok randi előtt teszteket töltögetni, azért az beteg lenne. :D

2018. jan. 26. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekességként kitöltöttem, szeretem az ilyen önismereti dolgokat, de nem nagyon tartom őket hitelesnek. Igaz, hogy kihozta 91% introvertáltra, ami igaz rám, de szerintem senki nem ismeri meg ennyire a párját, mielőtt összejönnek. Csak nagy vonalakban..Aztán a többi később kiderül (hogy tényleg összeillenek-e vagy sem) amúgy pasi vagyok, de szerintem a lányok nevében is beszélhetek. 23f
2018. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, azt még hozzátenném, hogy mondjuk egy introvertált-extrovertált páros nem biztos hogy hosszútávon együtt marad, de az is lehet, hogy mindketten jó hatással lesznek a másikra és az introvertált kicsit kimozdul, az extrovertált kicsit lenyugszik. De ez az emberek alkalmazkodóképességén/hajlandóságán is múlik
2018. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem először csinálom meg a tesztet, a hosszabb verzióban is mindig INFP jön ki. A kérdés az E-sekhez szólt, de azért leírom, hogy valóban nem mindegy, hogy egy-egy típus milyen arányban jellemző az egyénre, sok keveredés lehet, tehát ez nem mérvadó, inkább érdekesség. A teszt alapján E-s párosítások is a legjobbak lehetnek, azonban a tapasztalatom, hogy hosszabb távon nem tudok összhangban lenni egy extrovertálttal a magam 75%-os introvertáltságával.

(N)

2018. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én INFP férfiként (23)

Ha tehetném nem kezdenék TJ lánnyal.

"A TJ-k másokat képesek objektíven megítélni. Ha a vélemény negatív, a TJ attitűdje fenyegetőnek hathat az INFP számára, és úgy fogja érezni, hogy benne van a hiba."


Volt már dolgom ilyen lánnyal, azonnal éreztem hogy nem klappolunk, mikor ő nyálasnak hívta azt hogy én romantikus vagyok és hasonlóak.

2018. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én INTJ vagyok, így kiestem a rostából, de a szokásos, INTJ-s szerénységemmel azt tudom mondani, hogy rendkívül jól informált vagyok a típusok kapcsán, szóval tudok segíteni.


Az ENFJ valószínűsíthetően igen, már csak azért is, mert az egy temperamentum típusba (NF) tartozó emberek jobban megértik egymást.


Az ENTJ részéről azt tudom mondani, hogy... negatív. Az ENTJ egy nagyon határozott, nagyon kontrollmániás és nagyon... kíméletlen típus. Az ENTJ minden körülmények között irányítani akar, ugyanúgy a munkában, mint otthon, ő akarja a kezében tartani a gyeplőt, viszont egy olyan társ hamar frusztrálja, aki engedi, hogy irányítsák. Az ENTJ-nek a kemény, független jellemek tetszenek, akik nem akarják korlátozni őt, de azt se hagyják, hogy ő két szóval és pár durva megjegyzéssel a sarokba zavarja őket. Az ENTJ-t könnyen felidegesítik az olyan emberek, akik máshogy gondolkoznak, mint ő, ha valamiben nem annyira hatékonyak, mint ő, és egy INFP érzékenyebb beállítottságát könnyen a hatékonytalanság jelének tulajdoníthatja. Az ENTJ nem szívesen ad érzelmi támogatást, erőlködve tud ráhangolódni mások érzéseire és szeret vitatkozni. Ami azt illeti, az ENTJ-nek semmilyen F jegyű típust nem szoktak ajánlani társként, mert nincsenek egy hullámhosszon.

2018. júl. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hadvezér válasza:

Csak a magam nevében tudok írni, és ez nem jelenti azt, hogy a többi ENTJ is így látja. Nálam első körben van szimpátia, sőt, elmondhatom, hogy ez az INFP részéről is általában így van. Valószínű, hogy ez az intuíció miatt lehet, mert amúgy alapvetően különbözik egymástól a két típus. Kezdetben érdekes, és megnyugtató az INFP higgadtsága, kedvessége, és az a tulajdonsága, hogy jól lehet vele mindenféle komolyabb témáról is beszélgetni, ami az ENTJ-nek nagyon fontos. Ilyen szempontból azonos a hullámhossz. Ugyanakkor egy bizonyos idő elteltével hervasztó a túlzott érzékenység, és a hisztire való hajlam. Ahogy komolyodik a kapcsolat (akár barátság, akár szerelmi) az INFP teljes lelki odaadást vár el, amit az ENTJ nem tud úgy megadni, ahogy az INFP-nek megfelelő lenne.

Összegezve. Baráti kapcsolat jó lehet, ha ismerik egymás jó/rossz tulajdonságait, és nem találkoznak hetente. Párkapcsolatban talán akkor, ha egy nagyon toleráns INFP és egy nagyon toleráns ENTJ találkozik. :D

2018. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ENFJ-ként nem biztos. Persze sokmindentől függ, de engem ENFJ-ként sokszor elragadnak az érzelmeim és olyankor jó ha inkább mondjuk egy ENTP van mellettem a T miatt. Ha nagyon kétségbe esek ő visszaránt, míg egy INFP-vel lehet, hogy együtt esnénk kétségbe XD. Én úgy tudakoltam hogy az infj-ket is sokszor az érzelmeik irányítják. Viszont testvéreim - igaz lányok,- de INFP-k és veük jól elvagyok, bár sokszor nem értem meg őket.

Ezt csak így rögtönözve, de ismétlem nagyon sok mindentől függ!

2021. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ENTJ nő vagyok és halálosan szerelmes voltam egy INFP pasiba.

Elég fura ember volt, de én nagyon szerethetőnek találtam a személyiségét.


Aztán az lett a sztori vége, hogy én túl későn nyilvánítottam ki felé az érzéseimet (nekünk ez nagyon nem az erősségünk), ő meg közben beforgatta magát a képzelt kis problémavilágába és így nem lett semmi a dologból.


A kérdésedre válaszolva:

Igen, ENTJ-ként bármikor összejönnék egy INFP férfival.

Jó komplementer és szerintem nagyon jól kiegészítettük volna egymást hosszútávon.

2023. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!