Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz azokról, akik...

Mit gondolsz azokról, akik nem ismerik a pénz értékét?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk beleszülettek, beleházasodtak a jóba, bejött nekik az élet (nyeremény, örökölt összeg).

Itt az oldalon is sok az olyan kérdés, ahol a (legtöbbször kamasz lány) arról panaszkodik, mások előtt nem veszi észre magát, amikor a minimálbéres családban élő barátnőknek ecseteli a legutóbbi luxusnyaralását Dubai-ban, és ez miért bánt másokat.

Nekem is van ilyen ismerősöm, akitől régen megkaptam, hogy ahol én vásárolok, az a "csórók boltja", vagy "ki vesz már 30 ezer alatt melltartót", vagy hogy az általam kedvelt kozmetikumot ő felmosásra használja.

Vagy amikor megmondtam, mennyit kell dolgozni azért az összegért, amiből ő 1-2 dolgot vesz, az volt a reakció "Anyám! Sosem mennék el dolgozni."


Sokak szerint az ilyen emberre nem lehet haragudni, annyira más világban élnek, ez nem az ő hibájuk, hanem a világé, amiben élnek, hallgassuk meg őket, adjunk nekik igazat, nem ők tehetnek a mi nyomorunkról.


Mi a véleményetek?


2018. jan. 30. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az öcsém ilyen, sajnos ez a szüleim sara is.

Engem is elkényeztettek valamilyen szinten, de aztán amikor elkezdtem egyedül élni, kevés fizetésből, jól megtanultam a leckét.

Nekem is azt mondják néha, hogy ne legyek dühös öcsémre, de amikor fintorog anyánk sült csirkéjére, mert az snassz és ő különlegesebbet akarna, legszívesebben pofán vágnám. Vagy amikor nagyképűen járkál a drága ruhákban, amiket mind a szülőktől zsorvált ki, miközben nem hajlandó elmenni dolgozni 120ezer alatt, pedig semmilyen képesítése sincsen, áh, gusztustalan.


Van gazdag barátnőm, de ő nem dicsekszik, és normális, rengeteg utazik, de mégsem adja elő bántóan. És ha ő megteheti, miért ne tenné?

Azzal nincsen bajom, ha valaki megosztja az utazásos élményeit.


"hogy az általam kedvelt kozmetikumot ő felmosásra használja. " Ez melyik kozmetikum?

2018. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1, Garnier Micellás víz

Ezt használom arctisztításra, mert érzékeny a bőröm, ebben pedig nincsen semmi irritatív (ebből is a Sensitive verziót)

2018. jan. 30. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Haham én is erre gondoltam, én is ezt használom arctisztításra. De gondolom azért kerülöd az ilyen embert, csak megbánt.
2018. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Baráti társaságból ismerem, szóval évente pár összeülős eseményen kívül nem szoktunk találkozni. Magamtól nem szoktam ilyenekkel barátkozni, semmi közös téma nincs.
2018. jan. 30. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki csak bele születik a jóba vagy bele házasodik (még ha nem is érdekből) nem tudja mit jelent a kemény munkával megszerzett pénz. Nem tehetnek róla, de arról igen, hogy lenéznek és sértegetnek másokat, miközben ők még semmit nem tettek le az asztalra és valószìnüleg soha nem is fognak mivel nem kell küzdeniük hogy megkapják amire vágynak. Nekem is viszonylag sok pénzem van de keményen dolgozok érte és egyszerűen élek. Sose néztem le másokat. A legtöbb gyerekkori barátom is meg van még. Nem szabad elfelejteni hogy honnan jöttünk és nem szabad pénz alapján ítélni másokat.
2018. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell velük foglalkozni. Az ilyen emberek életképtelenek. Az anyagi helyzet kiszámíthatatlan, gyakorta fordul a kocka.

Ismerőseim hitelt vettek fel, amelyet küszködve fizettek, de a márkás ruházattal, nyaralásokkal flancoltak, így próbálták a látszatot kelteni.

Ezenkívül nem tudhatod miből ered az anyagi helyzet révén adódó felsőbbrendűségük. Meglehet korábban nem telt rá, vagy pedig negatív kritika érte őket a közelmúltban, talán megfelelési kényszer...

2018. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy csoporttársamnak adtam avonos parfümöt és mikor voltam nála, akkor láttam, hogy WC illatosítónak használja, de nem sértődtem meg, mert rájöttem, hogy valószínűleg 20-30alatt nem is vesz ilyesmit. És mikor odaadtam, nem alázott le ezzel.

Nagyon elvarázsolt világban él. De tényleg nem tudom hibáztatni. És ő dolgozott is nyáron, hiába volt több a zsebpénze mint a fizetése. Ezt becsülöm benne.

2018. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!