Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó más ember sikerének...

Miért jó más ember sikerének örömének örülni?

Figyelt kérdés
nálunk anyám ilyen a családban, múltkor mikor húgom végre vett magának autót jobban örült az anyám mint a húgom. Én valahogy nem örülök annak ha a közelemben valaki sikert ért el. Csak semlegesen kezelem a dolgot, hogy oké ez van, és kész.
2018. jan. 31. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Mert anyukád szereti a húgodat és büszke rá, és örül, hogy jó neki, hogy megkönnyíti az életét az autó.

Én is örülök a hozzám közelállók sikerének. Hiszen nekem is jó érzés, ha valaki boldog, akit szeretek.

2018. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó ha képes vagy együttérzésre és nem csak magaddal foglalkozol.
2018. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én annak a sikerének örülök, akit szeretek, közel áll hozzám. Mivel ő boldog, mert sikert ért, én is az vagyok, mert boldognak látom, ennyi az egész.
2018. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az idegen emberek sikerének is örülök, van aki meg még a saját testvére sikerét is irigyeli. Van aki meg csak saját magával foglalkozik. Nem vagyunk egyformák. Nem "jó" vagy "rossz" mások sikerének örülni, de az irigység rossz tulajdonság, az olyanok általában kicsinyes vesztesek is maradnak egész életükben. Ha benned nincs semmi együttérzés még a testvéred iránt se, akkor hiába magyarázza neked bárki, hogy ha neked valaki fontos, akkor együtt örülsz vele a sikereinek.
2018. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert ez téged is boldoggá tesz, hiszen fontos számodra az illető.
2018. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Nehéz erre válaszolni. Én idegenek sikerének is tudok örülni, persze nem annyira, mint egy közeli ember esetében :) Csuda tudja, ez jön. Empatikus vagyok és nem gonosz, irigy. S valahogy annyira jólesik, ha valami elindul és megy és sikerül, filmekben is odavagyok érte, amikor hirtelen váltással kibomlik valami jó, aminek a lehetősége talán megvolt addig is, de most élnek is vele.

Még ha egy videón felépítenek egy gyufakastélyt, azt is jó nézni. Mert valami jobb, érdekesebb, szebb lesz, mint előtte. Annyi baj van a világban, jót is kell látni.

2018. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de ez alapján nem lehetsz túl jó barát. Nekem annyira alap, hogy ha egy számomra kedves ember sikert ér el, vagy csak egyszerűen boldog, akkor vele örülök. Ezt hívják szeretetnek.
2018. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát nézd, azért a családtagjaim sikerének, én is örülni szoktam. Talán azért, mert szeretem őket és egyáltalán nem közömbösek számomra.
2018. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!