Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ennyire okos?

Hogy lehet ennyire okos?

Figyelt kérdés
Van egy iskola társam aki 17 éves és egyszerűen mindent tud, mindenhez ért. És nem tudom mindig azon gondolkodok honnan tud ennyi mindent. Nincs téma amihez ne tudna hozzászólni. Imádja a metált, a vallást, a hazánkat, huhh ilyen igazi egyéniség. Rengeteg verset ismer, videójátékot, fegyvereket, járműveket. Akkor szereti a fizikai munkát, a humort, a lányos dolgokhoz is ért sőt főzni is tud. Ez mind a szüleinek köszönheti vagy hogy? És sosem tanul amúgy mert mindenből jó. Mindemelett nagyon jól néz ki és egoists is persze de van mire. Csak felfoghatatlan hogy tud ennyit ha nem tanul. Borászathoz is ért meg a politikához és a történelemhez de ezekhez nagyon és a szókincse is gazdag. De mitől? Kiolvasta a Bibliát? Ti mit gondoltok hogy lehet ilyen okos egy fiú?
2018. febr. 3. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Vadászni is szeret
2018. febr. 3. 16:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen a testvérem, sokoldalú. Azt csodálom rajta, hogy mindennap leköti az idejét valami újjal, ezért nem unatkozik. Bár nem föltétlenül idealizálnék valaki azért, mert sokoldalú. Vannak olyan embertípusok, akiket elképesztően sok minden érdekel, de csak felszínesen, bármire nyitottak, de nem sok dologban mélyülnek.

Ugyanígy tudnék csodálni olyan embert is, aki kevés dologhoz ért, de abban nagyon elmélyült, fantasztikusan precíz tudással bír a saját megrögzült szakmájában. Ehhezképest az olyan emberek, mint a barátod, talán mindenben *jók*, de semmiben sem remekelnek. Persze ettől még lehet figyelemreméltó személyiség.

2018. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Nekem az osztályom fele ilyen, úgyhogy ez nem újdonság. Szerintem a neveléshez nincs sok köze, ha úgy nevelték, mint egy átlagos gyereket, ha túl elkényeztették volna, vagy túl szigorúak lettek volna, most nem lenne a srác ilyen. Én úgy gondolom, hogy szimplán intelligens és sok minden érdekli. A bibliát nem keverném bele. A vallás inkább az ember lelki világát állítja helyre, és nem hinném hogy abból tanulta volna meg a fizikát. A borászkádat igen, lehet hogy ő Jézus és a vizet borrá változtatta a bibliai útmutatók alapján. Tehát a válsz, valaki csodabogárnak születik, valaki nem.
2018. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkorsem láttam még ilyet. Engem miért nem érdekel több dolog? Igazi főnyeremény
2018. febr. 3. 16:35
 5/7 anonim válasza:
Kezdj el akkor több időt tölteni vele ha ennyire érdekel, hátha rád ragad róla valami és téged is el
2018. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
*és téged is el kezdenek majd dolgok érdekelni
2018. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan barátom, akin elképesztőnek tartottam a nyitottságát, de ő mégis azt vallotta, hogy nincs elájulva magától, mert mindenben felszínes az érdeklődése. Amiket felsoroltál, abban nem sok extrémet látok.


Ki mondta, hogy nem tanul? Szerintem csak blöfföl, vagy előzőleg fiatalkorában sokat tanították, elvárták, hogy sokat olvasson gyerekként.


Egyik ismerősöm nagyon fiatalon elképesztő számomra; karrierista, több nyelven tud beszélni, nagyon önálló, egyedül él, nagyon felnőttként viselkedik, utazgat a világban és építi a karrierjét (amiben a szülei segítik, akiknek saját vállalkozásuk van). Őt is a szülei hajtották kiskorától fogva. Én idősebb vagyok, mégsincs még olyan jövőképem kialakulva az életemben, mint neki. Látszik rajta, hogy nagyon nyított, bármiről lehet vele beszélgetni, nem csodálkozom rajta, egyszerűen csak teljesen más életet élt, mint én, sok elvárás vette körbe.

2018. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!