Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért titkolják a fiúk, ha...

Miért titkolják a fiúk, ha érzékenyek, elmélkedősebbek?

Figyelt kérdés

Azon kezdem, hogy nem akarom elhinni, hogy nincsenek érzékeny, művész lelkű, elmélkedős, érzelmileg fejlett intelligenciájú fiúk. És mivel ezt nem hiszem el, csak arra tudok gondolni, hogy nagyon jól titkolják. Olyanokra gondolok többek közt, akiknek különleges a világlátásuk és nem a telefonjuktól meg a konditeremtől függnek, hanem autonóm, egyedi egyényiségek...

Mivel imádom a művészetet, a szép dolgokat, érzékeny vagyok, és fogékony az 'élet szépségeire', otthon vagyok nagyjából az olyasmiben amiről beszélek... Egy fiútól sem hallottam még, hogy ez a vers/film/könyv/akármi, milyen meginditó, és mennyire elgondolkodtatta.

Nem akarok szexista lenni, a lányoknál is elterjettebb a műveletlen keménykedés, de mintha a fiúk még kevésbé vállalnák fel az érzelmi intelligenciájukat és a műveltségüket. Aki meg esetleg egy pillanatra 'elszólja magát' és kiesik a keményfiú szerepből azt rögtön b**zizzák... De miért?!!

Nyugatassatok meg, hogy csak erről van szó, és valójában vannak érzelmes, intelligens, a világ és az élet szeretetére nyitott művelt fiúk!! Lehet, hogy a tinikor átka, hogy egy ilyet sem találok? Minden srác (akiket ismetek) próbálja adni a nagymenő f**ckboyt, én meg egyre inkább kétségbe esem... Mert lehet, hogy az elmélkedős, érzelmes, különleges fiúk csak illúziók? Vagy ha nem, miért elterjettebb az ellentéte, miért számít cikinek, ha valaki ilyen, és miért kell titkolnouk?


16/L



2017. dec. 19. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyet sem sikerült megismernem 19 év alatt, talán a későbbiekben változik :D Nehéz elhinni egyébként, hogy létezik ilyen karakterű egyén, de biztos, hogy vannak valahol...
2017. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem titkolom, csak nincs kivel megosztani ezeket az élményeket.

Gondolj bele: megmozgat valamit bennem egy film. Attól még nem tudok odamenni hozzád, hogy hé te mit gondolsz erről, amikor nem is biztos hogy te láttad azt a filmet...:)

2017. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert szeretnének dugni. Te is szépen elbeszélgetnél a mővészetekről és aztán elmennél egy tahóval. Mert hogy ő milyen férfias. Aztán persze megbánnád, de így tennél másodszor is, stb. Fogalmazhattam volna cizelláltabban is, de próbáltam tömören összefoglalni, milyen az élet.
2017. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbbjük azért titkolja, mert kinéznék. Ha csak magamból indulok ki, én sose szerettem pl az autokat, nem járok kondiba stb. De ha felhoznám az osztálytársak előtt az érzékeny témákat, egyből kapnám a "Ne nyálaskodj, ne buzulj, kussolj már" típusú beszólásokat, de mivel nem szeretnék egész nap csendben a sarokban üldögélni kénytelen vagyok megjátszani azt, hogy mennyire idióta vagyok. Az a szerencsém, hogy sportban,meg játékokban meg van a közös pont,pedig amúgy nagyon szeretem a zenét, akár mai,akár klasszikus, de ritkán jutok olyan közösségbe, ahol ezt tényleg megbeszélhetném.
2017. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen a világ. Évezredek óta az az elvárás a férfiak felé, hogy legyenek rettenthetetlenül bátrak, kemények, határozottak, rendíthetetlenek és sziklaszilárdak. Az elmúlt évszázadokban ezek voltak a férfi legfontosabb jellemzői, de manapság is sok nő (és férfi) szemében ezek a vonások egyenlőek a férfival. A legtöbb nő sosem fog férfiként tekinteni egy puhapocsű homokbúzira, márpedig ezeket a lágyabb jellemvonásokat, amiket leírtál, nők és férfiak sok esetben ezzel társítják, sokszor csak tudatt alatt. Az évszázados kultúrális hatások nem múlnak el néhány év alatt.
2017. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem titkoljuk... Van az életünkben 3 közeli barát és egy barátnő (én esetemben) akivel a lelkisebb énem előadhatom (nyilván a csajommal más). A többi meg nem igényli, nem vevő rá, nem áll hozzám olyan közel
2017. dec. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

3-as, azért ne mondjuk, hogy egy művész ne tudna dugni, ha akar. :D Ne mondjuk pl., hogy egy nagyszerű és érzékeny zenész (mondjuk egy rockbanda énekese és dalszerzője) nem lehet férfias és vonzó a nők számára.

Kérdező, azért mert azt hiszik, hogy az érzékenység, a művészet szeretete stb. és az erő, határozottság, keménység ellentétek. Pedig nem. Nagyon nem.

Van egy ilyen haverom, aki először, mikor találkoztunk, nagyon f*ckboynak tűnt (de azért jól összehaverkodtunk), aztán kiderült, hogy eléggé érzékeny gyerek, meglepően hasonló a zenei ízlésünk is. :)


18/f

2017. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Ha verseket írok, próbálok elemezgetni annak számít? Szeretnék romantikázni egy lánnyal, de nincs normális. 19F

És igen elítélnek, ha eszembe jut valami, az adott pillanatra illő dologra, es versből egy részlet.

2017. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, azért titkoljuk, mert pont részetekről, nők részéről nincs igény ilyen férfiakra.

Én nem szeretem megjátszani a macsót, meg is van az eredménye... 28 éves az élet egyéb területein sikeres, művelt, orvos férfi vagyok. 28 év alatt egyetlen lány tartott méltónak kapcsolatra, sajna már annak is vége. A többinek nem voltam elég jó... mert nem a foci meg a kondi volt számomra a sport, hanem mondjuk a kirándulás és a hosszútávfutás. Mert nem voltam kigyúrt állat, hanem vékony, szálkás alkat voltam, nem menő.

Szívesen beszélgetek könyvekről, nem csak ponyváról, hanem Jókairól vagy Orwellről is. A film nálam nem merül ki a Marvell trágyában, hanem egy Kubrickot is szívesen megnézek vagy Pazzolinit, a zenei ízlésem pedig nem kommersz. Múzeumba is nagyon szeretek járni, színházba is csak oda jem jó egyedül.

És van önálló véleményem és vannak érveim, és elveim.

De tudod mi a legrosszabb? Vannak érzéseim. És igen képes vagyok megkönnyezni egy filmet.


Ezek a tulajdonságok tudod mit jelentenek egy nő szemében? Unalmas vagyok, kocka vagyok, lúzer vagyok, puhap.cs vagyok, nem vagyok igazi férfi. Hát ha érzéketlen primitív bunkónak kell ehhez lenni, akkor valóban nem vagyok az.

Én egész eddigi életemben azt tapasztaltam, hogy művelt, intelligens, érzékeny férfiként semmi vagyoka nők szemében, és a tipikus kondis izomagyú csirkerizsen, kocsin és focin kívül másról beszélni nem tudó műveletlen proli az Isten.

Megjátszani pedig nem tudom magam. Kezdek beletörődni, hogy nem lesz társam. A munkámat legalább szeretem. A betegek örülnek, hogy engem tényleg érdejel mi van velük. Ez ad egy kis célt meg vígaszt.


Szóval nem értem a problémát kedves kérdező. Azért nem találsz olyan férfit amit keresel, mert a nőknek nincs alapvetően ilyenre igényük. Az aki férfiként alapból ilyen volt az vagy megváltozik, vagy megöli magát, vagy a sok csalódástól teljesen nőgyűlölő lesz, vagy hozzám hasonlóan munkába, hobbiba menekül, pár szerencsés meg lehet, hogy talál magának párt.


Ó és ez nem csak a tinikre jellemző. A felnőtt nők is pont ilyenek. Mi csak akkor vagyunk jók ha 35-40 évesen vagy miután már felcsinálta őket valami alfahím kell egy balek apajelölt...

2017. dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Nincs ilyen pasikra, férfiakra igény. Akinek mégis bejönnek az ilyen pasik esetleg, azokkal lehetetlen találkozni/megismerkedni.
2017. dec. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!