Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van, hogy tudom mi...

Az miért van, hogy tudom mi egy szónak a jelentése de mégsem tudom megmondani?

Figyelt kérdés
Ha pl felszólít angolon a tanár, hogy mit jelent xy szó, akkor én magamban tudom mit jelent, de nem jut hirtelen eszembe, nem bírom lefordítani magyarra... Remélem értitek mire célzom. Ezzel lehet valamit kezdeni?
2018. febr. 3. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is van ilyen.


Alapvetően egészen jól megértem az angolt, tudom miről van szó, mit mondanak, mégsem tudom hirtelen lefordítani magyarra. Mondjuk nem is tanultam soha csak rám ragadt.

2018. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Csak a jelentésére alakult ki asszociáció az agyadban , a magyar megfelelőjére nem. (pl. Mintha a cat-ról eszedbe jutna egy macska, de a macska szó maga nem. Egyszer ülj le és mond el magadban az összes ilyet oda-vissza, és akkor legközelebb már nem fog problémát okozni.)
2018. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog: önbizalomhiány, így leblokkol az ember. Részben azért van, mert nem hangosan tanul a legtöbb ember, hanem magában mondva. Így próbáld meg a hangos tanulást, vagy azt, hogy tükör előtt mondod a szavakat.
2018. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Önbizalom hiány szerintem is. Én mióta sokat beszélgetek külföldi emberekkel (nem angol anyanyelvű) sokkal szabadabban beszélek és merem is használni a szavakat. Néha magam lepődöm meg, hogy mennyi szót ismerek. Mert már merem használni a nyelvet. ;)
2018. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor írd körül a jelentését. A szavakat jó mondatokban tanulni, mert előfordulhat vki nem érti a szót, és akkor körülírás szükséges. Pl. Kérek egy kutyát. Mit? Egy kutyát. Mit? Vau-vau. Hogy? Ugatja az idegent, nem kedveli a macskákat. Mi az a macska? Szereti a sajtot, cincog, fél a macskától...


A körölírás nagyszerű segítség a tanuláshoz.

2018. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!