Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ÁMEN; Ki tudja azt megmondani,...

ÁMEN; Ki tudja azt megmondani, hogy mi a keresztények között oly gyakran elhangzott ÁMEN szó pontos jelentése?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok és választ várok, hogy ha én magyar vagyok, akkor miért KELL, egy idegen eredetű és ismeretlen jelentésű szót az imák, vagy fontos idézetek végére mondani!
2011. júl. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól rémlik, annyit tesz: "úgy legyen".
2011. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 napietus ***** válasza:
74%
azt jelenti "úgy legyen". latin szó. tradícióból.
2011. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
94%

Az eredeti görögben azt jelentette: bizony, és ma már az úgy legyen értelmében használjuk.


Hogy miért kell idegen szót használni? Azért, mert abban az élethelyzetben nem volt rá jobb magyar szó, és nem mellesleg összeköti a világ keresztyénségét. Egyébként a hardver, szoftver, team, stb is idegen szó, de mivel szakkifejezések, használjuk. Némi humorral: inkább mondj az imádságaid végén áment, minthogy shoppingolni járj :)

2011. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
87%

Az Ámen azt jelenti: úgy legyen

A hívők pedig azért használják, mert a bibliában gyakran szerepel. S bár héber eredetű, szerintem semmi kivetnivaló nincs a mai magyar használatában . Egyébként az Ámen szinte minden Bibliai fordításban ámen maradt (ha csak, nem mindben)

2011. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Ezt a választ így nem fogadhatom el, mert feltételezés...

Ugye nem gond?


Talán csak Te is így következtetsz, mint mindenki más...?

És ha éppen ezzel vezetnek félre mindenkit?


És ha mégsem azt jelenti?

De ha még azt is jelentené, akkor magyar létünkre miért nem azt mondjuk, hogy "Úgy legyen!" vagy "Legyen minden Isten akarata szerint!"?


Valami van e mögött, biztos lehet mindenki.

2011. júl. 19. 15:10
 6/67 napietus ***** válasza:
77%
ne gyártsunk összeesküvés-elméleteket. annyi idegen szót használunk FELESLEGESEN, nem ettől az egytől dől össze a világ. másrészt hagyomány, mint írtam.
2011. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Szeretném látni azt a fordító programot, ami az ÁMEN szót "úgy legyen"-re fordítja vagy vissza!


Megnéztem latinul az "Úgy legyen"-re azt írja ki: FIAT! Ez számomra egyáltalán nem hasonlít az ÁMEN-re, azon kívül, hogy szintén négy betű!


Maradjunk abba, hogy csak azt a megoldást kérem, aki konkrétan tudja mit jelent!


Köszönöm a megértéseteket!

2011. júl. 19. 15:17
 8/67 napietus ***** válasza:
100%
elnézést, rosszul tudtam, héber eredetű, és ignlést jelent.
2011. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
81%

Bibliában is szerepel:

"Ezért hangzik föl általa ajkunkon az Amen Isten dicsőségére." - Kor. I 20.

2011. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Az emberek vesztét a megszokások kritika nélküli átvétele okozza.

Minden megszokást átvesznek, olyanokat is, amiknek nem tudják az értelmét. Ebből áll a mai világ!


Mondjuk úgy, hogy a Fentiek (Égiek) üzenetét adom át az itt olvasóknak mire kéne figyelni és hagyjuk már ezt az buta összeesküvés-elméletesdi kifogást.

Aki csak ezt tudja előhozni érvként inkább hallgasson, mert ez a másik Igazság felkutatása ellen használt álnok fegyver!


Ma már minden felvilágosult ébredező jól tudja azt, hogy amikor nincs IGAZ, valós válasz, indok, egy sumákságra, akkor MINDIG ezzel - és csak ezzel - huzakodnak elő.


Tehát amire azt mondják, hogy összeesküvés-elmélet, az valóban egy összeesküvést takar, tehát Igaz és valóságos!


Tisztel Urak, hölgyek!

Megtisztelhetne mindenki azzal, hogy mindenki hagyja végre el a megszokásokat és kliséket!

Kezdjen már mindenki végre gondolkodni és valódi megoldásokat keresni!


A elvakult, bigott vallásosak, sátánisták és félrevezetők pedig nyugodjanak meg végre, hogy az Igazságot nem lehet elnyomni, az akkor is felszínre kerül, ha meg szólalna senki, Isten gondoskodik erről!


Legyen minden Isten akarat szerint!

2011. júl. 19. 15:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!