Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezted már úgy hogy nem...

Érezted már úgy hogy nem tudsz a kis világodból kitörni mert visszafognak, másnak teszel eleget?

Figyelt kérdés

Régebben is előjött nálam ez a kérdés hogy mennyit érek a világon, és rájöttem hogy alkalmazottként semmit.

Néztem egy rejtett kamerás beszélgetést amiben illegális fogadásokra járó, drogkereskedő, teljesen törvényen kívüli emberek mondták el hogy honnan indultak.

Amikor megkérdezték tőlük dolgoznának-e másnak, lennének-e alkalmazottak, nevetve azt mondták hogy nézz körül, viccelsz?

Ha körülnézel, ekkora javakat munkával soha nem lehetett sehol megteremteni.


Utána visszakérdezett a férfi, mióta világ a világ mindenki többre jobbra vágyott, hadd kérdezzek valamit, Neked miért éri meg riporterkedni más zsebére dolgozni, mint gazdaggá válni? Azt a választ kapta: Nem tudok erre mit mondani.


2018. febr. 5. 18:48
 1/3 Flagstaff ***** válasza:

Én a riporter helyében tudtam volna válaszolni. Azt válaszoltam volna, hogy azért éri meg, mert önző vagyok és sajnos elég lusta is, ezért nekem a saját biztonságom és nyugalmam fontosabb, mint hogy milyen hosszú autóm, vagy hány szobás villám van. És ha szeretem a munkámat, és jól is csinálom, akkor valamit hozzáteszek a világhoz, jobbá, gazdagabbá teszem az embereket, és ez az érzés nekem fontos.

Ha másnak tennék eleget az életemmel, én is boldogtalan lennék és kicsinek érezném a világomat, megértelek Téged is és a maffiózókat is, de én az ő életüket sokkal erősebb szolgaságnak érzem, mint a magamét.

2018. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés. Igen, éreztem így. De nem szükséges törvényen kívülinek lenni a szóban forgó sikerhez és boldogsághoz. Például én valamikor évet halasztottam a fősulin és addig nem volt munkahelyem hanem a nyugdíjas szüleim gazdaságában tevékenykedtem otthon. Az a nem egészen 1 év volt életem legboldogabb és egyben legsikeresebb időszaka. Mert kizárólag a saját életem építhettem és azt csináltam amihez kedvem volt. De a fősulit elvégezve úgy látszik mégsem okosodtam, mert mégis követtem a nyájat, vagyis ha más munkát keresett akkor én is. Pedig tudtam hogy nem az a siker és boldogság útja, hanem az lenne ha ismét a saját életemmel foglalkozok. Aztán idővel mégis a saját életemmel való törődésre tértem vissza, és ekkortól kezdve éreztem ismét boldognak és sikeresnek magam. Ekkor éreztem azt hogy az élet minden perce piros betűs ünnep, meg azt hogy az élet csodálatos.


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


De olyasfélét figyeltem meg hogy nem mindenki tud szabadon a saját esze szerint élni. Van akinek szüksége van vezetőre, például munkahelyre. Ahol más mondja meg neki hogy mit csináljon.

2018. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, jelenleg ilyen helyzetben vagyok. Legszívesebben elhagynám azt a helyet, ahol vagyok, de nem tehetem, mert nincs se merszem, se piacképes ismeretem, így jobb lenne, ha ennek örülnék. De nem megy, mást szeretnék csinálni - érzem, hogy mást, de nem tudom, hogy mit -, és legfőképpen máshol.
2018. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!